Yeniden bağlantı zamanı: Özgürleşmek ve hayal ettiği yaşamı yaratmak isteyenler için

Çocukken kendimizle bağlantımız çok güçlüdür. İhtiyaç ve isteklerimizde bir değişim olduğunda, mesela karnımız acıktığında veya gazımız olduğunda huzursuzlanır, ağlayarak veya tepinerek açıkça bu duyguyu bir şekilde ifade ederiz. İhtiyaçlarımız karşılanıp yeniden huzur dolu olduğumuzda bu da kolaylıkla anlaşılabilir. Hemen uykuya dalar veya etrafa gülücükler saçmaya başlarız.

Büyümek, içimizde hissettiğimiz bu değişimleri anlayabilmek, doğru şekilde ifade edebilmek ve ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için stratejiler geliştirmeyi öğrendiğimiz dönemdir. İhtiyaçlarımızı karşılamayı öğrenmek bizi tam bağımsız bir insana dönüştürür. Artık, hayal ettiğimiz yaşamı yaratma yolculuğuna çıkmaya hazırızdır.

Ancak, içinde yaşadığımız çağda bu böyle değil ne yazık ki. Büyürken dışa yönelik bir bakış açısı geliştirmemiz öğretildiği için, yaşımız ilerledikçe kendimizle bağlantımız zayıfladı. Neticesinde, hayallerinden kopuk ve hatta hayal etmeye cesareti olmayan insanlara dönüştük. Kendi yaşamımızı yaratma gücümüzü başkalarını suçlamaya harcadık. Ne hissettiğimizi anlamak, neye ihtiyacımız olduğunu çözümlemek yerine, başkalarının bizden ne istediği yönünde kafa yormayı öğrendik. Sağlıksız bireyler, sağlıksız toplumlara dönüştü. İşte böyle kaybolduk, yaşamdan ve birbirimizden koptuk. Ancak, bu böyle gelmiş böyle gitmeyecek elbet. Kendinle yeniden bağlantıya geçmek ve hayal ettiğin yaşamı yaratmak mümkün! İhtiyacın olan tek şey doğru bilgiye ulaşmak ve bilgiyi hayatında kullanmayı öğrenmek.

Şimdi yeniden bağlantı zamanı!

Şimdi, yeniden bağlantıya geçme zamanı. Önce kendimizle yaşamayı öğrenecek, sonra empati yetkinliği kazanıp toplum içinde sağlıklı şekilde var olabilmeye başlayacağız. Empatiyi öğrendiğimizde, insana olan bakış açımız değişecek. Kaçmayı bırakıp, yaşamayı seçeceğiz. Yaşam sevincimizle yeniden buluşacağız ve yaratım gücümüzün keyfini çıkaracağız.

Gerçekten özgür olmak istiyorsan er ya da geç bu yola çıkman gerekecek. Bugün hayranlıkla izlediğin bütün büyük liderler, sanatçılar veya iş adamları hepsi bu yoldan bir şekilde geçtiler. Kendini gerçekleştirmek isteyen insanın yoludur bu. Üstelik, yolda nelerle karşılaşacağını bildiğinde bu, sandığın kadar zor da değil. Bir kez başladın mı ve biraz sabrettin mi iyi ki yapmışım diyeceksin. Bundan, 10 yıl sonra geriye baktığında yapmadıkların için pişman olmak yerine, attığın adımlar için huzurla dolmak harika olmaz mıydı?

Peki bu nasıl olacak? Kalbimin çağrısı…

Yaşamında tam şu anda kendini bir çıkmazın içinde hissediyor, bazen nefes almakta zorlanıyor ve kendini mecburiyetlerle dolu bir yaşama hapsolmuş mu hissediyorsun? Ben de tam olarak bu süreçlerden geçtim. Herkes çok yaratıcı olduğumu düşünüyor ama ben bırak bir şeyler yaratmayı, kendimi günlük yaşamda ifade etmekte bile çok ama çok zorlanıyordum. Son 10 yıldır tüm mücadelem, arayışım ve saatler süren çalışmalarım hep bu yüzden: Kendimle yeniden bağlantıya geçebilmek için. Ben sonunda bu eşiği atladım ve şimdi yaşamaktan keyif duyduğum bir hayatın içinde büyümeye devam ediyorum. Özgürüm ve her şey buna değer.

Son 3 yıldır, Uplifers.com’da yayınlanan 60’tan fazla yazımla mücadelelerimi ve kazanımlarımı sizlerle paylaşıyorum. Kalbimin çağrısıyla artık daha kapsamlı ve derinlemesine bir çalışmaya hazırlanıyorum. Biliyorum çok kişi, şu anda benim o zaman yaşadığım bu zorluklarla mücadele içinde. Anlaşılamamaktan veya yaratamamaktan yorulmuş durumda. Bir çıkış arıyor. İlham alıyor, yola çıkıyor belki ama ihtiyaç duyduğu bilgiye ve araçlara ulaşamadığı için yolda kalıyor veya geri dönüyor. Bu niyetle, özgürleşmenin tüm adımlarını kapsayan ve hangi aşamasında olursan ol sana yardımcı olacağına inandığım bir atölyeler serisi oluşturdum. Aylarca özenle yürüttüğüm çalışmalar sonrasında artık sizlere sunmaya hazırım!

Hayallerini ertelemekten yorulduysan veya yola çıkıp çıkıp geri dönmek zorunda kaldıysan gel birlikte yürüyelim. Paylaşarak, birbirimizi destekleyerek, konuşarak adım adım ilerleyelim.

Kendimle Bağlantı Atölyesi 

(8 Haftalık Online Program- Nisan 2020)

Kendisi ile bağlantısı güçlü insan yaratıcı, huzurlu ve dengeli bir yaşam kurabilir ve böyle bir yaşamı sürdürebilir. Ayrıca, diğer insanlarla olan iletişiminde başarılı ve yapıcı bir tavır geliştirebilir. Bu programda, iletişim, hareket, meditasyon, nefes, yaratıcılığınızı etkili şekilde geliştirecek özel çalışmalar ve mindfulness (bilinçli farkındalık) aracılığıyla katılımcıların kendi doğalarını tanımaları ve kendilerini etkin şekilde ifade edebilmeleri amaçlanmıştır.

Programın niyeti katılımcılara kendi yaşamlarının biricik yaratıcıları olduklarını hatırlatmak, şefkat dolu bir yaşam için ihtiyaç duydukları ilham ve araçları onlarla paylaşmaktır. Yaşamının sorumluluğunu alan, kendi duygu, düşünce ve ihtiyaçlarının farkında ve isteklerini yürekten ifade edebilen özgür bireylere dönüşmelerine katkı sağlamaktır. Bu yolda, tüm desteğimle yanınızda olacağımdan emin olabilirsiniz! Birlikte başarabiliriz. Gerçekleşmeyen hayal kalmasın artık!

Her türlü soru, bilgi ve kayıt için [email protected] adresimden benimle iletişime geçebilirsin.

Beni daha yakından tanımak ister misiniz?

(İletişim danışmanı, kişisel gelişim yazarı ve yoga eğitmeni)

1985 yılında Almanya’da doğdum. ODTÜ’de mühendislik okuduktan sonra 7 sene Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde iletişim yöneticisi olarak çalıştım. 2006 yılında kurumsal hayattan ayrılıp kendimle tanışmak ve yeteneklerimi keşfetmek için New York’a gittim. Amerika’dan döndükten sonra yaklaşık 1 sene İzmir’de yaşadım. Son 3 senedir İstanbul’da yaşıyorum. Mekan bağımsız çalışabildiğim bir iş modeli kurdum. Çalışma saatlerimi kendim belirliyor, zamanımı kendim yönetiyorum. Çalışmaktan keyif duyduğum markalara iletişim danışmanlığı yapıyorum ve kişisel gelişim eğitimleri aracılığıyla bireylerin özgürleşmesine katkı oluyorum. 3 senedir Uplifers.com sitesinde kişisel gelişim üzerine yazılarım yayınlanıyor. Farkındalık, verimlilik ve yaratıcılık yazmaktan en çok keyif duyduğum konular. Bununla birlikte, yoga hocalığı yapıyorum. Uzmanlık sertifikamı Cihangir Yoga’dan Chris Chavez’den aldım. Galata’da özel ve grup derslerimin yanı sıra, Cihangir Yoga İstinye stüdyosunda yoga dersleri veriyorum. Hakkımda daha detaylı bilgi için: www.digdemgirici.com adresimi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için altın kural: Budayın

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam