Yeniay, en yeni versiyonunuza ulaşmanız için geliyor

Teknolojinin ön plana çıktığı, sürekli yenilendiği hız çağında biz faniler kendimizi daha iyi hissetmek ve geliştirmek adı altında sahip olduğumuz tüm kaynakları kullanarak, daha iyi bir “ben” için çaba sarf ediyoruz. Halbuki doğru bir farkındalık çalışmasıyla en iyi versiyonumuza ulaşarak yaşamak mümkün… Peki en iyi versiyonumuza nasıl ulaşacağız?

Yaklaşık yirmi yıldan beri üzerinde çalıştığım ve uzmanlaştığım spiritüel, zihinsel ve göksel öğretilerden yapmış olduğum çıkarımlarla gerçekten en iyi versiyonunuzu yaşayarak hayat yolunda emin ve keyifli adımlarla ilerleyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey harita ve pusulanızdır, tıpkı seyahat ederken olduğu gibi. Yalnız buradaki harita sizin yol haritanız ve içsel pusulanız olmalıdır.

İçsel pusulanızı kullanabilmek için kendinizi keşfetmeniz gerekmektedir. Hazırlamış olduğum “en iyi versiyonum” uygulamasıyla kişi kör noktalarının farkına vararak, onları avantaja çevirebiliyor, krizleri fırsata dönüştürebiliyor. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta, bizim evrenin bir parçası olduğunu anlamamız gerekliliğidir. Kuantsal alanda olasılıkları fark ederek var olan her şeye sevgi ve saygı duyarak hareket etmeliyiz. Evreni var eden sonsuz kaynağa soracağınız her sorunun cevabını alabileceğimizi bilmeliyiz.

5 Nisan’da gerçekleşecek olan yeniayla beraber baharın tazeliği ve canlılığı hepimizi sarmaya başlayacak. Koç burcunda gerçekleşen yeniay yeni başlangıçlar için start veriyor, ancak yeniyi deneyimlemek için eski zihniyetimizi, eski alışkanlıklarımızı bırakmamız, yani eski “ben”i bırakmamız gerekiyor. 

Özellikle Mart sonu ve Nisan’ın ilk haftasına kadar bize hizmet etmeyen ne varsa fark ederek, geride bırakmalıyız çünkü gökyüzü kombinasyonu Nisan’ın ikinci haftasından sonra zamanı o kadar hızlı akıtacak ki çok şaşıracağız. Zamanla birlikte yaşanılacak olan olaylar da -eğer biz kendimizi değiştirmezsek- çok sancılı gerçekleşecektir, çünkü evren bizi dönüştürme sürecine girecektir.

Özellikle ikili ilişki ve ortaklık yaptığınız kimselerle ilgili kararlarınızı tekrar gözden geçirin, belki eski sevgiliniz tekrar kapınızı çalar ya da aklınıza düşer, eski işler yine gündeminize oturabilir… Bunları yine yeniden sorgulayarak, kendi dönüşümünüze gerçekten bir katkı sağlayıp sağlamayacağını iyice tartın. Enine boyuna düşünme zamanları kapıda…

En iyi versiyonunuzu, yani tekamülünüzü gerçekleştirmeniz için gerçekte var olan her şey gökyüzü, dünya, canlı, cansız, hepsi size hizmet eder. O halde baharın taze enerjisini içinize çekmekle işe başlayın, sonra evinizde, iş yerinizde bahar temizliği yaparken zihninizden de şunu geçirin: “Bilinçaltımı da derleyip toparlıyorum, bana hizmet etmeyenleri geride bırakıyorum.” Eski elbiselerinizle, eski anılarınızla, adı üstünde eskilerle sevgi ve saygıyla vedalaşın ki yeniayın enerjisi size güzellikler getirsin, hayatınızdan önem vermediğiniz insan, eşya, iş, hepsini çıkartın ki, boşalan yeri evren yenileri ile doldursun. Ve bu arada kendinizi tanımaya, keşfetmeye çalışın ki, ancak bu şekilde en iyi versiyonunuzu zihnen, bedenen ve ruhen yaşayabilesiniz.

Kızılderililerin Bahar için söylediği bir atasözü “İlkbaharda usul usul yürü, toprak ana hamiledir” der. Siz de zihninizi güzelliklerle doldurun ki gelecek günler düşüncelerinizdeki güzellikleri size getirsin.

Baharı keyifle ve farkındalıkla yaşamanız dileğiyle…

İlginizi çekebilir: Gökyüzünde yine bir retro zamanı: Zihinsel aydınlamaya hazır mısın?

Arzum Koyuncu
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam