Gökyüzünde yine bir retro zamanı: Zihinsel aydınlamaya hazır mısın?

Biz faniler, gökyüzündeki her hareketin Dünya’ya tecellisini, yansımalar olarak yaşarken, kendimizi bazen enerjik, bazen depresif, bazen üzgün, bazen de mutlu hissediyoruz. Şu anki gezegen konumlarında ise Merkür retro ve Balık burcunda; yani klasik astrolojiye göre en zararlı olduğu yerde. Ancak modern astrolojiye göre Merkür’ün Balık’ta olması yaratıcılık ve rüyalar alanında bizlerin kolektife bağlanarak aracı olabilmemize imkan tanıyor.

Doğum haritasına vakıf olanlar, Merkürünüz retroda ise, Mart ayının sonunda ve Nisan ayının ilk haftasında yıldızınız parlayacak. Fakat Merkür’ü düz olanlar için biraz sıkıntılı bir dönem. Şöyle ki genel olarak astroloji takipçisiyseniz retrolarda elektronik aletlerin bozulabileceğini bilirsiniz, ancak Merkür retroları sadece bununla sınırlı değildir. Retrolarda yeni bir sözleşme yapılmamalı, hatta yeni projelere başlanmamalıdır…

Gökyüzünde var olan her ışık ve gezegenler bizleri etkiler. Kısacası bir gezegenin retro olması dünya gezegeninden baktığınızda sanki diğer gezegenlerin geri gidiyor gibi gözükmesidir. Gerçekte uzaydaki bir gezegen geri geri gitmez, sadece kendi yörüngesindeki dönüşünde daha yavaşlamıştır. Buradaki nokta şudur: Bizler evrenin akışına uyum sağlamak için, Merkür gezegeninin temsil ettiği iletişim, anlayış, idrak gibi konularda yavaşlamalıyız. Nisan’ın ilk haftasına kadar olan dönem, kendi içimize dönerek, tüm sorularımıza cevap bulacağımız, yaratıcılığımızı üst düzeyde kullanabileceğimiz kıymetli zamanlar olacak… Değerlendirmekte fayda var.

Merkür retrolarında öncellikle içsel ve dışsal olarak kendimize çeki düzen vermeliyiz, hazır bahar kapımızdayken, gelin bir içsel, dışsal temizlikle işe başlayın; çekmecelerinizi düzeltin, yarım kalan işlerinizi tamamlayın, tamir ve onarılması gerekli ne varsa halledin.

15 Mart Cuma gününün ilk saatlerinde 04.47’de Güneşin Merkür ile Cazimi anlamına gelen bir gökyüzü kombinasyonu var ki, işte o günü iyi değerlendirin derim! Çünkü Cazimi pozisyonundaki Merkür zihni temsil ediyor; zihnimiz de bizim beden ve kolektife giden en önemli araçtır. Bu dönem, “en karanlık” olduğunu düşündüğümüz tüm konulara Güneş’in ışık tutacak olduğu zamandır. Bu minvalde izin verin Güneş’in ışığı tüm karanlıkta kalmış, umutsuz olarak adlandırdığınız konuları aydınlatsın, soğumuş olan kalplerinizi ısıtsın, bırakın ilkbaharın taze enerjisi sizi canlandırsın ve tüm araftaki düşünceleriniz netleşsin.

İlahi olan aşkta buluşmak dileğiyle…

İlginizi çekebilir: Canınız en çok nereden yandıysa, en büyük şifa da sizi orada bekliyor

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam