Yeni yılda yeni bir aşk isteyenlerin dikkatine! Doğru kişiyi hayatınıza çekmek için atmanız gereken adımları açıklıyoruz

Yeni yılda hayatımızda yeniliklere kapı açma arayışında olduğumuzu söyleyebiliriz. Ve bazılarımız için bu durum aşkta da geçerli. Güzel haberse, yeni yılın heyecanı ile yenilenmiş bizlere yeni aşkın kapılarının açık olduğu. Yeter ki biz onu nasıl davet edeceğimizi bilelim. Bunun için atılabilecek birkaç adım var. Gelin yeni yılda doğru kişiyle başlayacak yeni bir aşk için atmamız gereken adımlara bir göz atalım:

Geçmişe sünger çekin

Hala eski sevgiliniz hayatınızda ve düşüncelerinizdeyse yeni birine pek yer kalmamış oluyor. Şans varken olmamış bir ilişki yüzünden yenisini yaşayamayacak mısınız? Hemen kendiniz toparlayın ve güle güle demeye bakın. Sizi hala eski ilişkinizde tutan şeyin ne olduğunu bulmaya çalışın ve ondan vazgeçin. Bunun için bir terapiye gitmeyi düşünebilir veya kendi başınıza bir arınma meditasyonu yapabilirsiniz. Bu meditasyona eski sevgiliyi hatırlatan eşyalar da dahil. Eğer sevimli bir anıdan çok üzüntü kaynağı oluyorlarsa onlardan da kurtulun.

İlginizi çekebilir: Geçmişinizle kavga edip galip gelmek neden mümkün değil?

yeni yılda yeni bir aşk
Yeni bir aşk için kapılar hep açık. Yeter ki biz onu nasıl davet edeceğimizi bilelim.
Bir başkasını değil kendinizi bulmaya bakın

Bu yıl öncelik siz olun. Çünkü kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeden ve sevmeden ne sağlıklı bir ilişkiye yer açabilir, ne de kariyer, sağlık ve ilişkiler anlamında istediklerinize erişebilirsiniz. Çünkü kendini tanımak ve sevmek tatminkar bir yaşamın ön koşuludur. Bunun için yeni yılda kendinizi en kötü yanlarınızla birlikte tanımaya ve sevmeye bakın.

İlginizi çekebilir: Kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız korkmayın, aslında bu normal bir durum

Kendi istediğiniz hayatı inşa edin

Sizin için anlamlı olan, hayata anlam kattığına inandığınız şeyleri etrafınıza toplayın. Kendi yolunuzu bulun ve bir başkasının veya toplumun üzerinize attığı sorumlulukları değil, sizin altına elinizi koyduğunuz sorumluluklara odaklanın. Hayalini kurduğunuz hayata doğru çalışın. Böylelikle sizin gibi insanlarla vakit geçirecek ve size uygun potansiyellerle tanışacaksınız.

İlginizi çekebilir: Yaşamdaki en büyük başarı: Mutlu ve iyi hissetmek için kendini gerçekleştirmek

Aradığınız kişiyi idealleştirmeyi bırakın

Hayal ettiğiniz hayat size bazı idealler katmış olabilir. Bunun sizi kısıtlamasına ve katılaştırmasına izin vermeyin. Size yaklaşan birini sırf ideal erkek veya ideal kadın listenizden bir özellik taşımıyor diye reddetmeyin. Ona zaman tanıyın ve tanımaya çalışın. Özellikle yüzeysel engellerden kendinizi uzaklaştırın. Yani birini, görüntüsü ve giyim tarzıyla yargılamaktan çekinin.

İlginizi çekebilir: Doğru insanı aslında kendinizden uzaklaştırıyor musunuz?

Aynı şekilde kendinizi ideal kişi için başkalaştırmayın

Olmadığınız biri gibi görünmeye çalışmak sizi sadece yıpratır ve bir gün ortaya çıkar. Kendiniz olun ve karşınızdakine kendisi olma fırsatı tanıyın. O gün makyaj yapmak istemiyorsanız yapmayın. Eğer bu sizi ondan uzaklaştıracaksa ne kadar erken o kadar iyi.

İlginizi çekebilir: Sağlıklı bir ilişki için kişinin önce kendisini sevmesi gerekir

Hayata karşı açık olun

Sosyal ortamlara katılmaya çalışın. Buradaki altın kural, bir sevgili arayışında olmamaktan geçiyor. Sadece kendiniz ve arkadaşlarınız için daha sosyal ortamlarda bulunun. Yeni arkadaşlıklara açık olun. Kiminle, nerede tanışacağınız belli olmaz. Evin ve yalnızlığın sizi çekmesine izin vermeyin.

İlginizi çekebilir: Aydınlanmanın 4 kapısından birinin arkadaşlık olduğunu biliyor muydunuz?

Aceleci davranmayın

Biriyle tanıştığınızda işleri hızlandırmaya çalışmayın. Oluruna bırakın. Bir tanımlama altına girmekle uğraşmayın. Güzel vakit geçirmeye ve birbirinizi tanımaya bakın.

İlginizi çekebilir: İki ayak bir pabuca girerse: Beklemeyi öğrenmek

Ve bir gün güzel bir ilişki inşa edebileceğinize olan inancınızı asla kaybetmeyin.

Kaynak:

mindbodygreen.com

tinybuddha.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!