Yeni nesil mutfak organizasyonu: “Çatal, Bıçak, Kahve”

Yemek yapmak, yemek yemek ve hatta yemek yedirmek sizin için büyük bir keyifse, yemek masalarını hikayelere dönüştürmekten ve anlatmaktan keyif alıyorsanız;  işte size yepyeni bir etkinlik serisi. “Çatal, Bıçak, Kahve”

Nedir “Çatal, Bıçak, Kahve”?

Yemek yapmanın basit bir eylem olmaktan çıktığı günümüzde; farklı alanlardan yemek sever profesyonellerin bir araya gelerek oluşturduğu yeni nesil bir mutfak organizasyonu olan Aş, yemek ve yemeğe eşlik eden her şeyi sosyal yaşamın merkezine oturtuyor ve sizi bu merkezin çevresinde toplamak için konsept etkinlikler, festivaller, tadım faaliyetleri ve pop-up kurguları yaratarak misafirleri için yeni hikayeler yaratmayı amaçlıyor.

Aş, bu hikayeleri tasarlarken mutfağında sadece şeflere değil, tasarımcılara, sanatçılara, kurumsal çalışanlara, müzisyenlere kısacası yemek yapmayı, yemeyi ve paylaşmayı seven herkese yer veriyor. Birçok farklı disiplinden profesyoneller ile birlikte kurgulanan etkinliklerde, Aş ekibi, tecrübe tasarım üzerine çalışarak, misafirlerinin keyifle anlatacakları hikayeler yaratmayı hedefliyor.

Çatal Bıçak Kahve, İstanbul’da gerçekleştirilecek kahve-yemek uyumu üzerine kurgulanan ilk pop-up etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Etkinliğin amacı, Probador Collectiva’nın seçeceği yüksek kalite kahve çekirdekleri ve usta demleme teknikleri ile ortaya çıkan aromalar ile Aş ekibi tarafından geliştirilen reçetelerin uyum tecrübesini yaşatmak.

as - catalbicakkahve

“Çatal, Bıçak, Kahve” Gündüz ve “Çatal, Bıçak, Kahve” Akşam

2-3-4 Mart 2017 11.00-16.00 Pop-up Kahve-Yemek

2-3-4 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Çatal, Bıçak, Kahve” etkinlikleri, gündüz ve akşam olmak üzere iki düzende kurgulanıyor.

Gündüz etkinlikleri, 11.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilirken; gün içerisinde 3 adet demleme kahve türü ile bu kahvelere uygun tasarlanmış 3 yemek reçetesinin tecrübe edilebileceği bir düzene sahip olacak. Gündüz etkinlikleri aynı zamanda, tasarımcıların kahve ve yemek üzerine hazırladıkları ürünlerini satabilecekleri bir tasarım pazarı olarak da kurgulanmış. Kahve ve yemek uyumu üzerine yapılan çalışmaların ve fikirleri paylaşılacağı açık atölyeler de düzenleneceği Çatal Bıçak Kahve gündüz etkinliklerinde, yemek, kültür, tasarım ve tarım üzerine konuşmalar da sizleri bekliyor.

3-4 Mart 2017 19.00-22.00 Kahve-Yemek uyumu akşam yemeği

Çatal, Bıçak, Kahve akşam etkinlikleri ise 3 ve 4 Mart tarihlerinde, 19.00-22.00 saatleri arasında kapalı akşam yemekleri olarak gerçekleşecek. Şeflerin seçilen kahve çekirdekleri ve demleme tekniklerinden hareket ederek tasarladığı tadım menüsü, kısıtlı sayıda misafir tarafından tecrübe edilebilecek. Tadım menüsü etkinliklerinde amaç, kahvenin tüketim alışkanlıklarını sorgulatarak, “iyi kahve-iyi yemek” olgusu üzerine tasarlanan menülerle misafirlere yeni bir kahve tecrübesi yaşatmak.

Detaylı bilgi için tıklayın: Çatal, Bıçak, Kahve

İletişim ve Rezervasyon: [email protected]

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!