Sokağın enerjisinden ilham alan bir tasarım pazarı: Tasarım Tomtom Sokakta

Farklı alanda özgün tasarımlarıyla öne çıkan tasarımcılar, leziz tatlar, enerjik bir kalabalık ve rengarenk sokaklar… Tasarım pazarlarının bir araya getiren renkli atmosferini kim sevmez ki? Hele ki sonbahar aylarında sokaklardan henüz vazgeçmek istemeyenler için bu tür etkinlikler adeta kurtarıcı.

Son yıllarda oldukça popüler olan, birçok insanı bir araya getiren, insanların tasarım ve sanat dolu bir atmosferde sosyalleşmeleri için fırsat yaratan tasarım marketlerinin en güzel örneklerinden biri de; Tasarım Tomtom Sokakta

Kendine özgü dokusuyla sokağın enerjisinden ilham alan ve kültürle yoğrulan İstanbul’un en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi, 19-22 Ekim 2017 tarihlerinde tasarımın zengin ve renkli dünyası ile yenilenecek. Sanat, tasarım, müzik ve alışverişi buluşturacak, “Kendini İzle” temasıyla düzenlenen Etkinlik; 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 50 konuşmacı ve 5 mekan ile tasarımı farklı alanlarda sokağa taşıyacak. 

İstanbul’un en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi, 19-22 Ekim 2017 tarihlerinde tasarımın zengin ve renkli dünyası ile yenilenecek.

Tomtom Design Management İcra Kurulu Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde hayata geçirilen Tasarım Tomtom Sokakta, bu kez Türkiye’nin Ödeme Yöntemi Troy’un ana sponsorluğunda şekilleniyor. Audi & Lamborghini, Mudo Concept, QNB Finansbank Xclusive, Hopi, Tomtom Desinghood, Orta Anadolu  kategori sponsorluğunda; Acıbadem, Ikea, Jotun, Pegasus’un katkıları; Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Tescilli Markalar Derneği (TMD), İtalyan Lisesi’nin desteği ile Beyoğlu Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirilecek.

Birbirinden renkli konuklar ve tasarım dolu dokunuşlar

Açılışı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve organizasyon komitesi tarafından 19 Ekim 2017 Perşembe günü yapılacak etkinlik boyunca Açık Radyo İşbirliği ile özel yayınlar gerçekleşecek. “Hayatı ve Geleceği Tasarlamak” konulu özel söyleşi ve buluşmaların yanı sıra dans performansları ve farklı müzik aktiviteleriyle katılımcısına sadece alışveriş değil, yaşam enerjisi sunacak. Katılımları ücretsiz olan söyleşi ve atölye çalışmalarında Levent Erden, Ömer Madra, Özlem İkiışık Barutçu, Sare Palaska, Cem Talu, Hande Akın, Özlem Gürses, Şah Yaycı, Ecmel Ayral, Başak Pelister ve Günseli Kato’nun aralarında yer aldığı isimler konuşma yapacak. 

“Hayatı ve Geleceği Tasarlamak” konulu özel söyleşi ve buluşmaların yanı sıra dans performansları ve farklı müzik aktiviteleriyle katılımcısına sadece alışveriş değil, yaşam enerjisi sunacak.

“Kendini İzle” temasıyla çeşitli enstalasyonlara da yer verilecek olan etkinlik mekanının yanı sıra dört gün boyunca Tomtom Mahallesi’nin önemli yapıları da enstalasyon ve sanat projelerine ev sahipliği yapacak. Etkinlik için özel olarak düzenlenen ve küratörlüğünü Bahar Korçan’ın yaptığı Tomtom Kırmızı’nın sergi alanında 50’nin üzerinde sanatçının eserleri yer alacak. Tomtom Kırmızı’da sanat sergisinin yanı sıra “Deco Floor” katında, 6 oda 6 marka projesi ile Türkiyenin ve dünyanın önde gelen dekorasyon tasarım markalarının sergilerine yer verilecek. Ayrıca Tescilli Markalar Derneği de Tasarım Ödülleri verecek.

Tasarım Tomtom Sokakta sürprizlerle geliyor…

Bu yıl stant ve sokak içi yerleşimlerinde özel yeme-içme markalarına da ev sahipliği yapan Tasarım Tomtom Sokakta, Gurme Lezzetler Tomtom Sokak’ta ile birbirinden özel lezzetler de sunacağı Etkinlik boyunca, her gün DJ performansları ve canlı müzik dinletileri de ziyaretçilere renkli saatler yaşatacak.

Ayrıca, 19-22 Ekim tarihlerinde 4 gün boyunca ziyaretçilerin “Kendini İzle” temasını en iyi anlatan video ve foto paylaşımları içinden seçilecek iki kişi Pegasus işbirliği ile Milano Tasarım Haftası’na gidiş dönüş uçak bileti kazanacak.

Tasarım Tomtom Sokakta, 19 Ekim Perşembe günü ilk programıyla başlıyor.
Sırada ne var?

Tasarım Tomtom Sokakta, 19 Ekim Perşembe günü ilk programıyla başlıyor.

Kariyerini Tasarla

 • Konuşmacı: Ecmel Ayral
 • Yer: İtalyan Lisesi
 • Saat: 13.30-14.30
 • Katılım: İtalyan Lisesi Öğrencileri

Yaşam Tasarımı

 • Konuşmacı: Ömer Madra
 • Yer: İtalyan Lisesi
 • Saat: 15.30-16.30

Bazen Olmaz

 • Konuşmacı: Özlem Gürses
 • Yer: İtalyan Lisesi
 • Saat: 16.30-17.30

Moda Tasarımcıları Derneği Paneli

 • Yer: İtalyan Lisesi
 • Saat: 18.00-19.00

“Etkinliğin devamında neler olacak?” diyorsanız, etkinlik programına aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tasarım Tomtom Sokakta etkinlik programı

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilir, etkinliğe ait Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!