Yengeç burcunda güneş tutulması: Bizlere ne öğütlüyor, neler getiriyor?

Merhaba sevgili dostlar, 2 Temmuz’da gerçekleşen Güneş tutulması hayatlarımızda ciddi bir şekilde dokunacak. Güneş tutulmaları astrolojik olarak aynı zamanda Yeniaylar da olduğundan, dönüşmek için niyet etmek, özellikle de gökyüzünde Hilal’in göründüğü bugün ve yarın için çok önemli.

Gökyüzünün an haritasına baktığımız zaman bizi  evrensel olan akılla hareket etmeyi işaret ediyor. Yengeçte gerçekleşen bu tutulma 18 yıllık bir döngüyü kapatırken yepyeni bir sayfa açıyor hayatlarımızda. Özellikle an tutulma aksı ve kad gadlar bizlere ailenin, sevginin önemini, ilerlememiz gereken yolda koşulsuz sevgiyle olanı kabul ederek ilerlememizi salık veriyor. Kariyer alanında ise bazı burçlara yeni iş olasılıkları sunarken, bazılarına da “bekle ve gör” diyor.

Spiritüel boyutta baktığımızda karma ve dharmanın neticelerini deneyimleceğiniz bir döngü. Bundan 18 yıl öncesinde nelere başlangıç yaptınız, fikriniz, zikriniz ne idi, nasıl sonuçlar aldınız? Bunlarla yüzleşeceğimiz altı aylık bir süreç.

Merkür’ün de retroya girmesiyle önümüzdeki Temmuz ortası ve Ağustos sonlarına kadar iletişim alanında yanlış anlaşılmalara maruz kalacağız. Özellikle Temmuz’un ilk ortasından başlayarak aşkta, sosyal gruplarda ve çocuklarınızla iletişimde zorlanırken, Ağustos ayında ise aile ve iş yerinizdeki otorite figürleri ile iletişimde sıkıntılar yaşanabilir. Çare Merkür’ün retrosunu sağaltmakta. Nasıl mı? Kendi içimize dönerek, “daha iyi nasıl iletişime geçebilirim?” diye sorarak, ister meditasyon ya da tefekkür halinde izlemede kalarak bu zamanı zihninizi, kafanızı, kendi eski işlerinize yönlendirerek geçirmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Tutulma ilgili ritüel yapmak isterseniz, öncellikle Hilal’i gökyüzünde görün derim. Zira tam tutulma anı gökyüzünün en karanlık olduğu ışığın olmadığı zamandır, o yüzden bilmeyerek yapılan işlemler iyi olacak derken size karanlık enerji de getirebilir. Bir de tanımadığınız insanların “enerji aktive ediyorum” adı altında yaptığı çalışmalara lütfen katılmayınız, zira saf olan enerjinizi bu insanların kullanımına açarak, kendisinde var olan acaba hangi enerjileri güçlendiriyorsunuz?Bu konulara özen gösterin ve yine altını çizerek kendini gerçekten gerçekleştirmiş olan kişilerden danışmanlık ve enerji çalışması alınız.

Tutulma ritüeli

Yengeç’te gerçekleşen tutulma ve an haritasında yükselen Kova olduğundan su ve hava elementini kullanacağız.

  • Bir su bardağına suyu doldurunuz.
  • Elinize kağıt kalem alınız, mümkünse açık havada evinizin balkonunda yapabilirsiniz.
  • Niyetlerinizi tek tek kağıda yazınız, elinizde eğer bir ay taşı yahut inci varsa yanınıza alabilirsiniz.
  • Sağ elinize taşınızı yahut incinizi alın kalbinize götürün ve niyetlerinizi önce Kaynağa bağlanarak bütünün hayrı için dileyin ve sonrasında niyetlerinizi suya üfleyin.
  • Suyu için, bir kısmını evde saksınız varsa ona dökün, hava elementi kullanmak için en çok istediğiniz konu ne ise -aşk, para vs.- bunları havaya parmağınızla yazın.
  • Kağıdı daha sonra akan bir suya bırakın…
  • Ay taşınızı, incinizi lütfen kullanın, yanınızda taşıyın.

Tutulmanın gönlünüzden geçenlerini kolaylıkla hayatınıza getirmesi dileğiyle…

İlginizi çekebilir: Tutulmaya az kaldı: Ocak ayındaki hedeflerinizi gözden geçirme ve seçim yapma zamanı

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam