Yazı resmi olarak başlatanlara Haziran ayına özel tatil önerileri

Yaza her anlamıyla hazır olmanız için, kısa ve sık tatil yapmanın avantajlarını sizler için derlemiştik. Yavaş yavaş tatil hazırlıklarınızı yapmaya başlamışken, sabırsız tatilcilerin resmi olarak yaza gireceğimiz Haziran ayı itibariyle bu yaz kesinlikle yapması gerekenleri, sevgili Uplifers okuyucularımız için listeledik.

Yazın olmazsa olmazlarından deniz-kum-güneş üçlüsü

Bir sene önceki yaz tatili fotoğraflarına bakarak iç geçirdiğiniz kış günlerinin ardından, havalar ısınır ısınmaz kendinizi plajlarda hayal etmeye başlıyorsunuz. Mayıs ayı bir sıcak bir soğuk günlerle ve sürpriz yağmurlarıyla bitmek üzereyken, Haziran’ın başlamasıyla uygun fiyata biletinizi alıp kumsala inmek için en harika zamanı kolluyorsunuz.

haziran tatil 2

Ülkemizin rüya gibi sahilleri başta olmak üzere, yurt dışında da keşfedebileceğiniz harika plajlar var. Haliyle koca yaz bir tatille yetinmeyeceklerdenseniz; Çeşme, Bodrum ve Marmaris koylarında serinledikten sonra, yurt dışı sahillerini de keşfe çıkabilirsiniz. İbiza’nın partileri hiç bitmeyen en büyük plajı Playa d’en Bossa, Dubai’nin Maldivler’i andıran sahiliyle Jumeirah Beach ve İtalya’nın mavi sularıyla büyüleyen Paraggi koyu keşif listenizin başında yer alabilir.

Yeni bir macera deneyimleyin

Yaz tatilleri, cesaret isteyen ya da hiç yapmadığınız farklı deneyimler için en uygun yer. Arkadaşlarınızın fotoğraflarını görüp de “Ah keşke ben de yapabilsem…” dediğiniz neler var, bir listesini çıkabilirsiniz. Mesela bu yaz; Fethiye Babadağ’da yamaç paraşütü yapmayı, Kapadokya’da balona binmeyi, Alaçatı’da sörf dersi almayı, Antalya’da parasailing’i denemeyi kesinlikle düşünebilirsiniz. Bu yaz, bir tatile sığdıramayacağınız ve unutamayacağınız büyüleyici ve adrenalin anlarla dolu bir tatil sizi bekliyor olabilir.

haziran tatil 5

Aşk dolu bir tatil planlayın

Bu yaza romantik bir giriş yapmak isteyenlerdenseniz, sevgilinizle unutamayacağınız bir aşk tatili planlayın. Yurt dışında ikiniz için de özel bir anlamı olacak bir şehir seçerek başlayabilirsiniz. Romantizmin şehri Paris’i, aşkınızı ölümsüzleştireceğiniz Roma’yı ya da sanat ve eğlence dolu Barcelona’yı birlikte keşfedeceğiniz harika bir tatil seçeneği olabilir. Uzun yaz gecelerinde, partileriyle ünlü mekanlarda sevgilinizle beraber müziğin ve dansın da tadını çıkarabilirsiniz. Kim bilir bu aşk tatilinde ona özel bir sürpriz bile hazırlayabilirsiniz.

haziran tatil 1

Doğal ve tarihi güzellikleri keşfedin

Belki her tatilde aynı destinasyonlara gitmeyi tercih ediyor olabilirsiniz, ancak bu yaz bir değişiklik yapmanın tam zamanı. Denize girmek için sıcaktan kavrulacağımız günleri bekliyorsanız, Haziran ayı için doğal ve tarihi güzellikleri keşfedebileceğiniz turistik bir tatile çıkabilirsiniz.

haziran tatil 3

Ülkemizde görmediğiniz yer kalmasın isteyenlerdenseniz, büyüleyici peri bacalarına ve tarihi dokuya sahip Kapadokya’da arkadaşlarınızla unutulmaz bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Bu yaz doğu illerini görmeden de bitmesin diyenlerdenseniz, havalar henüz çok ısınmamışken hem damaklarınızı şenlendirecek unutamayacağınız yöresel lezzetleri şehri ve tarihini keşfederken tadabilir, hem de yöre halkının sonsuz misafirperverliğiyle tanışabilirsiniz.

Pegasus’un “Bütün Yaz Tek Tatile Sığmaz” kampanyasıyla uygun fiyatlara yurt içi ve yurt dışı uçak bileti bulabilirsiniz.

pegasus içerik

Yazı resmi olarak başlatanlara Haziran ayına özel tatil önerilerini derlediğimiz bu yazı Pegasus Hava Yolları‘nın katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!