Yaz aylarında ağır notalardan çiçek kokularına Tom Ford Velvet Orchid ile geçiş yapın

Yaz aylarında ağır parfümleri rafa kaldırıp, daha hafif çiçeksi kokulara merhaba diyoruz.

Yaz Aylarında Kullanılabilecek Parfüm Önerileri
Yaz Aylarında Kullanılabilecek Parfüm Önerileri

Tom Ford Velvet Orchid Oryantal çiçeksi kokusu, ferahlatıcı notaları, taç yaprakları, bal ve rom içeriğiyle ikonik Tom Ford Black Orchid’ten daha ferah ve taze bir deneyim sunuyor.

Velvet Orchid, Ojinal Black Orchid’in DNA’sını yeni bir boyuta taşıyor diyebiliriz. Orjinal Black Orchid’e göre daha az odun ve baharat kokusu içeriyor. Çiçeksi notaların yarattığı zıt kontrast ile daha önce hiç olmadığı kadar şehvetli ve kadınsı bir koku.

Velvet Orchid, Black Orchid’in anında farkedilir içeriklerini sürdürüyor: taze, gür taç yaprakları; deri notaları ve sıcaklık yayan odunsu notalar. Velvet Orchid, orjinal Black Orchid’te yer alan bu içerikleri kendi içinde yeniden harmanlayarak benzersiz ve ilgi uyandıran kokusunu sizlerle buluşturuyor.

Ekran Resmi 2014-05-20 13.01.47

İtalyan bergamotu ve mandalinası karanlık bir havuzun dibindeki bir pırlantanın göz kırpması gibi ferah ve mücevher ışıltısı veriyor.  Succan Rom içki özü—fazlasıyla arındırılmış rom ekstresi—karemelize, lake şeker kamışı notası içeriyor. Işıltılı bal ise parfümün  arka planındaki yumuşak ve kremsi vanilya notalarını karşılayarak; parfümün dokusunu ve boyutunu belirliyor. Bal ve vanilyanın bir araya gelmesinden oluşan bu parfüm cinselliği çağrıştıran, son derece vahşi ve sıcak bir kokuyu ortaya çıkarıyor.

Ekran Resmi 2014-05-20 13.01.57

Çiçeksi özü bedeninizi saran çiçek notaları ile dolu.  Velvet Orchid Türkiye’den temin edilen Yasemin özü ve gül yağından oluşuyor. Lezzetli, Cattleva Leopoldii orkide Kokusu—Kıyı Güney Brezilya ormanlarından gelen fuşya orkidesi—  parfümün üzerine hafif bir çiçeksi koku veriyor. Portakal çiçeği ve Fas gülü esansı bu çiçeksi kokuya zenginlik ve kimlik kazandırıyor. Heliotropin kırılgan çiçeği tozlaştırırken, neredeyse yenilebilir derecedeki nektar aromasını ise arttırıyor. Manolya, Fulya ve Sümbül   parfümün oldukça şehvetli ve kadınsı çiçeksiliğine farklı ve zıt bir anlam katıyor.

Ekran Resmi 2014-05-20 13.02.11

Parfümün alt notası ise fazlasıyla zengin ve sıcak.   Pörsümüş Peru balsamı bileşimi parfümü esrarengiz bir şekilde zenginleştiriyor. Labdanum, sandal ağacı ve mür reçine Velvet Orchid’in temelindeki şık ve zengin yapısıyla tamamlanıyor. Comoro Adası vanilyası ile aşılanmış ham suet, Velvet Orchid’in bütün bedeni sarmasını sağlıyor.

İkonik ve  çizgili Black Orchid’in siyah ikonik şişesi, Velvet Orchid’te koyu mor  olarak çıkıyor karşımıza.  Altın renkli plaket ve boyun bölgesindeki şık kordonu ile oldukça estetik bir görüntüye sahip.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!