Yaşınızdan büyük görünmenize neden olan makyaj hataları

Beslenme, yavaşlayan metabolizma, sigara ve alkol kullanımı ve daha birçok şey yaşınızdan daha büyük görünmenize neden olabilir. Bunlardan biri de makyaj. Yapacağınız birkaç ufak dokunuşla, aynaya baktığınızda kendinizi lise yıllarındaki kadar genç hissetmek mümkün.

Uplifers olarak, sizi yaşınızdan büyük gösterebilecek makyaj hatalarını derledik, dikkat etmekte fayda var…

1. Yanlış pudra seçimi

Kullandığınız pudra teninizi ışıl ışıl göstermeli, ince çizgileri ve siyah noktaları güzelce kapatmalı.

2. Makyaja zemin hazırlamamak

Makyajı bir resim gibi düşünün, her şeyden önce iyi bir resim ortaya çıkarabilmek için iyi bir tuvale ihtiyacınız var. Sizin de tuvaliniz, cildiniz. Makyajdan önce silikon bazlı bir astar sürerek daha göz alıcı bir makyaj yapabilirsiniz.

Yaşınızdan büyük görünmenize neden olan makyaj hataları
Kullandığınız pudra teninizi ışıl ışıl göstermeli, ince çizgileri ve siyah noktaları güzelce kapatmalı.
3. Saçları tek renk boyamak

Daha genç yaşlarda saçlarınızı tek renge boyamak iyi bir fikir olabilir ancak ilerleyen yaşınızda bunu yapıyorsanız, tek renk saç boyamanın çok sert bir ifade verdiğini unutmayın. Kuaförünüzden, saçlarınıza gölgeler, ışıltılar eklemesini isteyebilirsiniz.

4. Düzenli olarak peeling yapmamak

Peeling her yaşta cilt için gereklidir. Sadece cildinizi akneye dönüşecek bakterilerden kurtarmakla kalmaz aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlar. Bu da cildinizin yeni hücrelerle daha canlı bir görünüme kavuşması anlamına gelir.

5. Su içmemek

Nemli bir cilt canlı, parlak ve sağlıklı gözükür. Bunun için cildinizi dışarıdan uyguladığınız nemlendiricilerle nemlendirmek yetmez, içeriden de nemlendirmeniz gerekir. Bunun da en önemli kaynağı su.

6. Güneşten korunmamak

Cildinizin genç kalmasını sağlamak için olmazsa olmazlardan biri de güneşten korumak. Hava güneşli olmasa bile her gün güneş koruyucu kullanmalısınız.

Yaşınızdan büyük görünmenize neden olan makyaj hataları
Nemli bir cilt canlı, parlak ve sağlıklı gözükür. Bunun için cildinizi içeriden de nemlendirmeniz gerekir.
7. Çok fazla göz kalemi uygulamak

Genç yaşlarda koyu renk göz makyajını seviyordunuz belki ancak zaman geçtikçe sıvı eyeliner‘lardan veya daha sert göz makyajı uygulamalarından vazgeçmek gerekiyor.

8. Yüzünüzü güneşten korurken dekolte bölgesi ve elleri unutmak

Güneş koruyucunuzu cildinize uygularken dekolte bölgenizi ve ellerinizi unutmayın. Boyun ve eller, güneşten en çok etkilenen bölgelerden.

9. Parlak göz farından kurtulamamak

Parlak, göz alıcı renklerdeki göz farları, gerçekten de göz alıcı oluyor, ilerleyen yaşınızla birlikte çıkan gözaltı torbaları, kaz ayağı denilen kırışıklıklar ve düşen göz kapakları çok daha belirginleşiyor. Saten veya ipeksi tonlardan vazgeçmeyin.

10. Alt kirpiklere maskara sürmek

Aynı göz farında olduğu gibi, yaşlanmayla birlikte belirginleşen bölgelere yapılan bazı makyaj uygulamaları, o bölgeye daha fazla dikkat çekiyor. Alt kirpiklerinize uyguladığınız maskara da gözaltı morlukları ve ince çizgileri daha belirgin hale getiriyor.

Kaynak:

Pop Sugar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!