Daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşama giden en kısa yol: “Meditasyon”

Hiç biriyle konuşurken onu dinlemediğinizi, yemek yerken ne yediğinizi fark etmediğinizi, tadını almadığınızı, yürürken aslında yolda değil de aklınızdaki düşünceler arasında yürüdüğünüzü fark ettiniz mi?

Zihnimiz hep geçmişte veya gelecekte yaşıyor. Durmak bilmez bir koşturma içinde. Tedirginlikler, kaygılar, hayaller derken, aslında kontrol edemediğimiz ve bedenimizden ayrı çalışan bir organ halinde.

Günümüzde uyaranların fazlalığı ise zihnimizin bu döngüsünü içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Televizyon, internet, sosyal medya, haberler, arkadaşlar, mesajlar derken günün her saniyesi inanılmaz derecede fazla uyarana maruz kalıyoruz. Bu da bünyemizde sürekli bir uyarılma hali ve devamlı stres, kaygı, endişe gibi duyguları ortaya çıkarıyor. Beden ile zihin arasındaki iletişim koparken, farkında olmadan yaşamaya başlıyoruz.

Meditasyon App

Stres, baskı, endişe, gelecek kaygısı ve uykusuzluk gibi günlük hayattaki bir çok olumsuzlukla başa çıkmak için uygulanabilecek en basit yöntemlerden biri ise meditasyon. Son yıllarda, akıllı telefonlardaki meditasyon uygulamaları sayesinde sayıları hızla artan meditasyon kullanıcıları ülkemizde de çoğalıyor. Çünkü artık Türkçe bir meditasyon uygulaması da var.

İstediğin yerde ve zamanda, sadece 10 dakikada daha mutlu bir sen

Meditasyon, daha önce hiç meditasyon yapmamış olanlardan, meditasyon uzmanlarına kadar hayatında olumlu bir değişim yaratmak isteyen herkes için stresi azaltma, uykuya geçiş, özgüven, odaklanma, nefes ve beden farkındalığı gibi kullanımı rahat ve anlaşılır 10’ar dakikalık dinlenebilir programlar sunuyor. 

Kısa, basit ve kolay anlaşılır uygulamalardan oluşan Meditasyon, her ay yeni konularda içerikleri barındırıyor. 5-20 dakika arası değişen meditasyonlara günün her zamanında telefondan ulaşabiliyorsunuz. Trafikte, uykudan önce, kızgın olduğunuzda, rahatlamak istediğinizde Meditasyon uygulamasını açmanız yeterli.

Meditasyon App

Meditasyon uygulamasında yer alan programlar Deniz Bağan tarafından seslendiriyor. Bağan’ın gerek meditasyon pratiği konusundaki bilgi ve deneyimi, gerekse teknolojiye olan yakınlığı kendisini proje için ideal bir içerik partneri yapmış.

Kullanıcının tercihine göre ses türleri ve seviyeleri ayarlanabilen arka plan müzikleri, Meditasyon uygulamasının kütüphanesinde yer alan bütün programlar için tamamlayıcı bir görev üstleniyor.    

“Meditasyon” uygulamasını indirmek için Uplifers Shop‘u ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca meditasyon ve mindfulness ile ilgili düşünce yazılarına ve derin bilgilere Meditasyon app blogu meditasyon.co’dan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Türkiye’nin ilk online iyi yaşam platformu Uplifers.com, online wellness marketini açıyor 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!