Yaşam döngüsü: Yaşlandırma simülatörüyle oluşturulmuş etkileyici görüntüler

Yaşlandırma Simülatörü Galerisi
Yaşlandırma Simülatörü Galerisi

“Ömür su gibi akıp geçiyor”… Gençken anlamlandıramadığımız, yaşlandıkça ne kadar doğru olduğu kanısına vardığımız bir söz.

Birazdan izleyeceğiniz videoyla, hayatınız gözlerinizin önünden 5 dakikalık bir film şeridi gibi akıp gidecek.

Anthony Cemiello’nun mükemmel görsel efektlerle hazırlamış olduğu “yaşlandırma simülatörü” videosu bu aralar sosyal medyanın gündemini kurcalıyor. Cemiello’nun videosunun bu derece popüler olması; yaptığı çalışmanın etkileyiciliği kadar, ömür denen sürecin nasıl farkında olmadan geçtiğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermesi.

Cemiello videosunu hazırlarken, arkadaşı Danielle’yi modeli olarak kullanmış ve Danielle’nin her yaştaki akrabasından fotoğraf örnekleri toplayarak, bu kişilerin yaşlarıyla orantılı olarak yüzlerindeki en belirgin özelliklerini ortaya çıkarmış. Daha sonra bir 3D uzmanıyla bir araya gelerek bu yüz özelliklerini Danielle’nin yüzüne yerleştirmişler.

Cemiello “Bir insanın yaşlanma sürecini en gerçekçi şekilde yansıtmak istediğim için bu videoyu hazırladım.” diyor ve ekliyor: “Yaşlanmak görebildiğimiz değil hissedebildiğimiz bir şeydi, ben görülebilir de yapmak istedim.”

İşte 5 dakikada yaşam sürecinin anlatıldığı etkileyici video:

 

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!