Yaşam amacını ve yönünü bulmanın en etkili yöntemi: İkigai

Mutluluk ve başarının bir “bütün” olduğuna, Batı’nın bilimsel yaklaşımları ile Doğu’nun mistik bilgeliğinin kesiştiği bir yerde bu bütünlüğün oluştuğuna inananlardan, inancımı da dünya genelinde ünlü liderleri inceleyerek analitik veriler ile destekleyenlerden…

Doğu’nun kadim lahitlerine göre her haftanın kendine ait bir enerjisi var; Çinli ve Japonların “makro (büyük)” dediği bu haftalık ve yıllık enerjiler – bizleri “mikro (küçük)” enerjileri etkiliyor. Ay ve gezegenlerin Dünya’mıza olan etkisi gibi. Bilim ve astronomiye fazla girmeden bu haftanın enerji bilinci ne onu paylaşacağım seninle:

Yaşamında hiç “tam” olarak ne yapmak istediğini bildiğin bir an, zaman oldu mu?

Öyle bir an’ki kısıtlı zihninin (param yok, zaman yok, kaynak yok, yaşlıyım/gencim v.b.) ötesinde, özgür benliğinin % 100’ü ile ne yapacağını, ne söyleyeceğini bildiğin – kendine inandığın bir an?

Öyle bir an’ki mutluluk, başarı ile birlikte büyük bir iç huzurun da tüm bedenini sardığı bir an?

O an’ı görebiliyor musun? ya da o an’da iç sesinin sana söylediklerini duyabiliyor musun? İşte bu, Japonların “İkigai” diye adlandırdığı an.

Doğu’nun kadim lahitlerine göre de içinde bulunduğumuz hafta “İkigai – Yaşam Amacı” bilgisini taşıyan hafta. Yani etrafındaki herşey, yaşamını mutlu ve başarıya doğru şifalandırabilmen için seni bu hafta sevgi ile sarıp sarmalıyor. Ben de bu “makro” enerjiden yararlanıp sana profesyonel koçluk araçlarını kullanarak, Dünya çapında mutlu ve başarılı liderlerin örnekleri ile kendi “İkigai – Yaşam Amacı” nı bulman doğrultusunda bir workshop hazırladım.

Bu Perşembe Kanyon’da Saat 19.00’da özel bir grup ile bu çalışmayı başlatacağız.

Yaşamının kalitesini belirleyen 2 özellik vardır:

  • Yaptığın seçimler
  • Başına gelen durumlara verdiğin “anlam – mana”

13 Temmuz Perşembe tam da bunları inceleyeceğiz. Bu seçimi yaşamının kalitesi için yap! Detaylı bilgi edinmek ve yerini Joint Idea-Kanyon’a özel fiyatlandırmadan ayırmak istersen Biletix üzerinden biletini al! Çalışmaya başlamadan önce biraz daha okumak istiyorum dersen yelizruzgar.com‘daki bloğumda İkigai ile ilgili derinlemesine bilgiyi okuyabilirsin.

Muse Yeliz Rüzgar
İzmir doğumlu ve uluslararası tanınırlığı olan Yeliz Rüzgar, Bütünsel Yaşam Koçu ve Enerji terapistidir. Yurt dışı ve yurt içinde ortağı olduğu koçluk ve danışmanlık ... Devam