Yaklaşan koşu etkinlikleri için takvimleri işaretleme zamanı

Tatlı esintilerin sıcaklara meydan okuduğu zamanlara geldik yine. Bu, her ne kadar yazın bittiği anlamına geliyor olsa bile, bir yandan da koşuyla ilgili organizasyonların artacağını simgeliyor aslında. Hafta sonları farklı yerlerdeki, 2-3 farklı organizasyona yetişmek biraz yorucu oluyor; ama seçim yapma özgürlüğü yaşayabilecek kadar alternatife sahip olmamız güzel bir şey 🙂 Bakalım neler neler varmış önümüzdeki günlerde:

Sürprizli Dalyan Caretta Run

Dalyan’dan İztuzu Plajı’na doğru koşarken tüm güzellikleri kucaklamaya ne dersiniz? Koşu 14 ve 21 km.’lik 2 parkurdan oluşuyor ve duyduğuma göre finish’te tüm katılımcıları güzel bir sürpriz bekliyor olacakmış. Ne olduğunu biliyorum ama söylemem; çünkü sürpriz:) Kayıtlar hala devam ediyor; dalyancarettarun.com 28-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyonda 29 Ekim’deki Cumhuriyet Bayramı kutlaması da unutulmamış. Çok eğleneceğimize eminim. Ben oralarda olacağım, gelirseniz haber ediverin.

dalyan caretta run
Dalyan Caretta Run

İstanbul Maratonu kayıtlarında son günler

Dünyanın başka hiçbir yerinde kıta geçişli bir koşu yok. Bugüne kadar katılmadıysanız, şimdi tam sırası; çünkü 15 Ekim’de kayıtlar kapanıyor. ‘Maraton’ sözcüğü sizi korkutmasın, pek çok farklı mesafeye sahip parkur var. Detaylı bilgiye istanbulmarathon.org’dan ulaşabilirsiniz. 13 Kasım’da Altunizade gişelerde görüşmek dileğiyle.

İstanbul Maratonu
İstanbul Maratonu

Bodrum’u hiç kuş bakışı izlediniz mi?

bodrun mahmut yavuz
Ultra maratonların şampiyonu Mehmet Yavuz’un deneyimlerini aktaracağı BodRun, gerçek bir fiziksel mücadeleye sahne olacak.

Bu sene ilk kez koşulacak olan BodRun, 10, 20 ve 53 km.’lik parkurlarıyla, özellikle arazi koşusuna ilgi duyanlar tarafından merakla bekleniyor. Merakın sebebi, parkur oluşturma aşamasında ultra maratonların vazgeçilmez şampiyonu Mahmut Yavuz’un deneyimlerine başvurulmuş olması. Sanırım pek de kolay parkurlar beklemiyor bizi 🙂 Koşu 26 Kasım’da ve kayıtlar hala devam ediyor: bodrun.org

Bodrun 2016 – 26.11.2016

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam