Yağmur seven kişilerin hayatta daha mutlu olmasının 7 sebebi

Sizde gökten su taneleri düşmeye başladığı zaman keyifleniyor musunuz? Yağmurlu günler dendiği zaman zihninizde battaniye, sıcak bir içecek ve güzel bir kitabın hayali mi canlanıyor? Eğer öyleyse siz de plüvofil kabilesine üyesiniz demektir. Plüvofil; kısaca tanımlamak gerekirse yağmurdan zevk alan insan demektir. Muhtemelen siz yağmur yağdığı zaman ıslandığınız ve üşüdüğünüz için söylenirken, yağmurseverler puslu bir günde nasıl böyle eşsiz bir gök olayından minnet duymadığınız için şaşıracaklardır. Eğer plüvofilseniz, yalnızca yağmur yağmasına sevinmezseniz, aynı zamanda yağmur zamanlarını diğer tüm zamanlara tercih edersiniz ve hatta hayatta genel olarak diğer insanlardan daha mutlusunuzdur. İşte yağmurseverlerin hayatta neden daha mutlu olduklarının 7 nedeni:

1. Hayatı doya doya yaşamak konusunda daha duyarlı olurlar

yağmursever
 Yağmurseverler, yağmur yağdığında ellerini havaya kaldırıp bulutlara teşekkür edecek kadar mutlu olurlar.

Yağmuru seven insanlar, kendi deneyimlerinden zevk alan kişilerdir. Yağmuru tüm detaylarıyla, canlılığıyla anlatıp yağmur damlasının pencereye çarpması sahnesini büyüleyici bir şekilde tasvir edebilirler. Plüvofiller yağmurdan sonra ortaya çıkan kokunun ve suyun derilerine çarptığında yarattığı hisse bayılırlar. Yağmur suyunun tadını bile bilen bu kişiler, yağmur yağdığı zaman ellerini sevinçle havaya kaldırıp bulutlara teşekkür edecek kadar sevinçli olurlar.

2. Anı yaşarlar

Mutluluk araştırmacısı Dr. Matt Killingsworth, ‘Mutluluğunu Takip Et’ isimli akıllı telefon uygulaması sayesinde insanların spesifik aktivitelerdeki mutluluk seviyelerini gerçek zamanlı olarak ölçümleyebiliyor. Bulgularına göre, her ne yapıyorsanız yapın mutluluk ile anı yaşama, ‘an’da olma arasında direk bir bağlantı bulunuyor.

3. Kendilerine güvenleri tamdır

Şimdi şöyle bir düşünün; eğer bir yetişkin yağmur yağdığında 4 yaşındaki bir çocuk gibi etrafta çılgınca geziyorsa, muhtemelen başka insanların ne düşündüğünü çok da önemsemiyordur. Gerçekte, yağmurseverler kendileriyle ve bu durumla gurur duyarlar. Yağmuru kaçıran, o an kapalı bir alanda olan herkes adına üzülürler. Plüvofiller yağmur yağdığında sırılsıklam olup makyajları aksa dahi önemsemezler ve şaşırtıcı bir şekilde yine de güzel görünürler.

4. Zor zamanların üstesinden gelme konusunda başarılıdırlar

Plüvofiller, hayattaki zor zamanlar geldiğinde ‘bunlar da geçecek’ demesini iyi bilirler. Gerçekte, zorlukların büyük fırsatların önünün açacağını bilirler. Siz de şunu unutmayın; gökkuşağı her zaman yağmurdan sonra ortaya çıkar.

5. Bir şeyi bir bütünsellik için değerlendirmeyi bilirler

Gerçek bir yağmur sever asla hava durumu konusunda korku duymaz. Onlar hayatın gerçeklerine doğru bir şekilde bakmanın yolunu bulup, onları bir bağlam içerisinde değerlendirirler. Eğer biriyle konuşma isteği duyuyorsunuz, bu kişiler hem çok iyi dinleyicidirler, hem de farklı yorumlarıyla olayları daha iyi analiz etmenizi sağlarlar.

6. Üzüntünün içerisindeki güzelliği görürler

ağlamak
                                      Plüvofiller, yağmur yağdığı zamanlarda acıklı film izlemekten hoşlanırlar

Yağmurun temiz havayı ve yeni yaşamı getirdiği gibi, yağmur aşıkları da ağlamanın yenilenmenin bir simgesi olduğunu bilirler ve buna değer verirler. Yağmur yağdığı zaman bunu değerlendirmek için en sevdikleri aktivitelerden biri de yastığa sarılarak acıklı film izlemektir.

7. Ölümlülük hakkında bilinç sahibidirler

Yağmuru seven insanlar her ne kadar yağmur damlaları altında dans edip şarkı söylemekten zevk alsalar da, aynı zamanda içebakışçı bir yapıya sahiptirler. Fırtınalı bir gün onlar için hayat hakkında düşünmek için mükemmel zamanlardır.

Bulutlar yavaşça hareket ederken ve yağmur damlaları ağaçlardan süzülürken, geçmiş günler üzerine düşünüp değerlendirme yaparlar.

Kaynak:

lifehack.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!