Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 29 Mart – 2 Nisan 2021

En güncel wellness haberleri ve trendlerini siz değerli Uplifers okuyucularımız için derledik. Wellness dünyasında neler olduğunu öğrenmek, yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pfizer Türkiye’den babalar için 12 haftalık izin dönemi

Pfizer, çok mutlu bir gelişmeye öncülük ediyor. Pfizer Türkiye, 12 haftalık babalık izni dönemini resmi olarak başlattı. Çalışanlar, bu izni tek seferde kullanabilecekleri gibi isterlerse bebek 1 yaşına gelene kadar geçen süre içerisinde, esnek şekilde de kullanabilecekler. Bu güzel gelişmenin diğer şirketlere de örnek olmasını umut ediyoruz.

Kaynak: Milliyet

Türkiye’nin Covid-19 aşı çalışması Dünya Sağlık Örgütü listesinde

Covid-19’a karşı geliştirilen en yeni yöntemlerden biri olan virüse benzer parçacıklara dayalı aşıda (VLP), Türkiye önemli gelişmelere imza atıyor. VLP, dünyada insan denemelerine girmeyi başaran 4. aşı olarak Dünya Sağlık Örgütü’nün listesinde yer aldı. Aşı çalışmaları hızla devam ederken Nobel İlaç’ın TÜBİTAK Marmara Teknokent’teki Biyoteknolojik İlaç Tesisi’nde ilk etapta gerekli altyapının oluşturulduğu ve tamamlanması halinde 50 milyon dozluk kapasiteye sahip tesisin hazır olduğu da bildirildi.

Kaynak: Dünya

Hayvanlar için ilk Covid aşısı

Rusya’nın hayvan ve bitki sağlığı denetim ajansı olan Rosselhoznadzor başkan yardımcısı Konstantin Savenkov, koronavirüse karşı ilk ve tek hayvan aşısının müjdesini verdi. Aşı denemelerinin köpekler, kediler, kutup tilkileri, vizonlar, tilkiler ve diğer hayvanlar üzerinde yapıldığı ve aşının zararsız olup, aşılanan tüm hayvanların koronavirüse karşı antikor geliştirdikleri belirtildi.

Kaynak: Independent

Pandemi sürecinde Türkiye nüfusunun %60’ı, ortalama 6.6 kilo aldı

Ipsos Araştırma ve Danışmanlık Şirketi‘nin yürüttüğü bir araştırma, pandemi süreci başladığından beri Türkiye’deki insanların %60’ının ortalama 6.6 kilo aldığı sonucuna ulaştı. Yapılan araştırmanın sonucunda kadınların daha fazla kilo aldığı bulundu. Salgın başından bu yana kilo alan kişilerin oranı kadınlarda %65, erkeklerde ise %54 olarak belirtildi. Ayrıca, spor yapanların sayısının azaldığı da bulgular arasında yer almakta.

Kaynak: Yeşilgazete

Xiaomi yeni gelişmelere adım atıyor

Xiaomi, akıllı elektrikli araç üretim çalışması için hazırlıklara başladığını duyurdu. Birçok akıllı ürün üreten Xiaomi, çalışma alanını genişleterek gelecek 10 yıl için yaklaşık 10 milyar dolar tutarında yatırım yaparak akıllı elektrikli araç üretimine başlayacağını belirtti. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, aynı zamanda akıllı elektrikli araç için kurulan yan kuruluşun da CEO’su olarak görev yapacak.

Kaynak: Bundle

Popülerliğini kaybetmeyen dizi “Friends” Netflix’te

Uzun zamandır dijital bir platformda yer alması beklenen 90’ların sitcom serisi Friends, artık Netflix’te. İzleyen herkesin yeniden televizyon başına geçeceği, izlemeyenlerin ise sezon sezon bitirmeden başından kalkamayacağı seri, 10 sezonu ile Netflix’te yerini almış durumda. 20’li yaşlarda altı yakın arkadaşın komik, sevgi dolu, heyecanlı hikayelerini eğlenceli bir şekilde aktaran diziyi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Kaynak: Netflix

İlginizi çekebilir:

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!