Wellness haberleri: IKEA’dan yenilenebilir enerji desteği, Yarının Suyu & Kıvanç Tatlıtuğ iş birliği, İstanbul Müzik Festivali ve çok daha fazlası

Dünya, tüm değişiklik ve yenilikleriyle dönmeye devam ederken gündemi yakalamak, yeniliklerden haberdar olmak, wellness trendlerini hayatınıza dahil etmek istiyorsanız sizin için ülkemizden ve dünyadan derlediğimiz wellness haberlerini inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar…

İstanbul Müzik Festivali başladı

1973 yılından beri devam eden İstanbul Müzik Festivali, bu yıl 18 Ağustos- 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 49.’su düzenlenecek olan festival, 30 günde 14 farklı mekanda 20 konsere ev sahipliği yapacak. Konserler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve bilet satın almak için tıklayabilirsiniz.

Kaynak: iksv

IKEA’dan yenilenebilir enerji kaynaklarına destek

Sürdürülebilir kaynaklardan elektriği daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmek isteyen IKEA, eylül ayında İsveç’teki evlere uygun fiyatlı güneş panelleri ve rüzgar türbini gibi yenilenebilir enerji üretim araçlarını satmaya başlayacağını duyurdu. Ev sahipleri, aylık sabit bir ücret ödeyerek ürünlere sahip olabilecek.

Kaynak: aposto

“Yarının Suyu” kampanya elçisi Kıvanç Tatlıtuğ

Finish’in Türkiye’nin suyunu korumak için yürüttüğü “Yarının Suyu” kampanyasının yeni yüzü Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Hareketin yeni su elçisi olan Tatlıtuğ, reklam filminde kurumakta olan göllere dikkat çekiyor.

Finish – #ZamanSuGibi

Kaynak: mediacat

Alternatif süt ürünlerine artan talep

Alternatif süt ürünlerine olan talebin artmasıyla 3 aylık gelirinin %53 artışla 146,2 milyon dolara yükseldiğini açıklayan İsveç merkezli yulaf sütü üreticisi Oatly, 690 milyon dolardan fazla bir tam yıl geliri beklediğini belirtti.

Kaynak: reuters

Yemeksepeti, Marketyo’yu satın aldı

Ülkemizin sevilen platformlarından bir tanesi olan Yemeksepeti, mahallelerde bulunan esnaflardan alışveriş yapabilmeyi sağlamak için “Yemeksepeti Mahalle” projesini başlattı. Projeyi gerçekleştirebilmek için 60 ilde online market hizmeti veren Marketyo’yu satın aldı.

Kaynak: webrazzi

iF DESIGN AWARD ödüllerine başvurular başladı

Dünya’nın en iyi tasarımlarının onurlandırıldığı “iF DESIGN AWARD” tasarım ödüllerinde 2022 başvuru dönemi başladı.  “Ürün Tasarımı, Ambalaj, İletişim, Hizmet Tasarımı, Kullanıcı Deneyimi (UX), Kullanıcı Arayüzü (UI), Mimarlık ve İç Mimarlık” disiplinlerine ek, endüstrinin tüm dallarını kapsayan kategoriler için şimdi başvuru zamanı. Kendi alanında uzman jüri üyeleri tarafından fiziksel ve çevrimiçi olarak değerlendirmeler belirlenen “iyi tasarım” kriterlerine göre yapılıyor. Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayabilirsiniz.

Nova Norda, Times Meydanı’nda

‘Doya Doya’ isimli çalışması ile Spotify’ın global listesi EQUAL’de yerini alan Nova Norda, New York’un merkezi Times Meydanı’ndaki dev billboardlarda yerini aldı. Spotify EQUAL Türkiye listesi için tıklayabilirsiniz.

Kaynak: muzikonair

Çocukların mitolojik yolculuğu devam ediyor

Lucy Coats’ın kaleme aldığı, Brett Bean’in resimlediği Olympos’un Yaratıkları serisiyle çocuk okurların mitoloji dünyasındaki yolculuğu tam gaz devam ediyor. Serinin üçüncü ve dördüncü kitapları, Olympos’un Yaratıkları Ejderha Şifacısı ve Olympos’un Yaratıkları Tanrıların Atları, hep kitap logosuyla 23 Ağustos tarihinden itibaren raflarda yerini alacak.

Frida’nın hayatı eylülde Netflix’te

Frida Kahlo’nun hayatından uyarlanan “Frida” filmi, 1 Eylül’de Netflix’te yerini almaya hazırlanıyor. Gerçek bir yaşam hikayesini konu alan filmde tüm dünyanın tanıdığı bir ikon olan Frida Kahlo’nun yaşadıklarına tanık olacağız. İzlenecekler listenize eklemeyi unutmayın.

Frida | Official Trailer (HD) – Salma Hayek, Antonio Banderas, Alfred Molina | MIRAMAX

Kaynak: netflix

17 Mayıs Derneği’nden LGBTİ+ aktivistlerine destek

17 Mayıs Derneği, Esenlik Programı kapsamında “LGBTİ+ Alanında Çalışan İnsan Hakları Savunucularının Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi“nde 25 LGBTİ+ aktivistine psikolojik destek vereceğini bildirdi. Programa ilişkin detaylı bilgi almak ve başvuru formuna erişmek için tıklayabilirsiniz.

Kaynak: yesilgazete

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri: İklim krizi raporu, kolajen kahve, Bozcaada Caz Festivali, Netflix ve çok daha fazlası

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!