Venüs burcunuz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Gökyüzündeki gezegenlerin ve yıldızların konumlarına bakarak kişilik özelliklerimizi, hayatımızın çeşitli alanlarını ve hatta geleceğimizi yorumlamaya çalışan astroloji, geçmişten günümüze hayatı anlamlandırmamıza ve yönlendirmemize yardımcı oluyor. Ve astrolojinin bunu yapmasını sağlayan en güçlü araç; doğum haritası. Doğum haritası, doğduğumuz andaki gezegenlerin Zodyak üzerindeki konumlarını gösteriyor ve bu şekilde burçlarımızın neler olduğunu, hayatımız üzerinde nasıl etkisi olduğunu keşfedebiliyoruz. Burç dendiğinde aklımıza ilk olarak doğduğumuz aydan bir çırpıda bilebileceğimiz Güneş burçları gelse de burçlar bununla sınırlı değil. Bu yazımızda sevgi, aşk, ilişkiler, estetik gibi konularda kişiliğimizi belirleyen Venüs burcu nedir onu ele aldık.

Venüs burcu, doğum anında Venüs gezegeninin Zodyak’ta bulunduğu konumu ifade ediyor. Duygusal ve romantik doğanızı daha iyi anlamak istiyorsanız Venüs burcunuzu hemen keşfetmelisiniz. Yazımızın sonunda doğum yeriniz ve tarihinize bağlı olarak Venüs burcunuzu öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Venüs Koç

Venüs Koç, karşıt görüşlere sahip insanlarla eğlenceli atışmalar yaşamayı sever. Bu tartışmalar onlara öylesine tatmin edici gelir ki; yakın oldukları kişilerle sürekli olarak kendi görüşlerini paylaşma eğiliminde olurlar. Kendi bakış açılarını kabul ettirmeye çalışsalar da aynı zamanda farklı perspektiflerden de ilham almak isterler. Koç, rekabetçi burçlardan biridir ve Venüs bu özelliğini ön plana çıkarır. Cesur doğaları ile aşk hayatında da tutku ile hareket ederler. Venüs’te konumlanan Koç, ilişkilerde bağımsız olmayı sever ve liderlik rolünü üstlenmek ister. Romantik ilişkilerde hız ve dinamizm onların işidir.

Venüs Boğa

Venüs Boğa, doğuştan sanatsal yetenekleriyle bilinir. Venüs’ün yönettiği Boğa burcu, dünyayı adeta tüm duyuları harekete geçiren bir ilham kaynağı olarak görür. Aynı zamanda yemek yapmaktan ve yemekten, sevdikleriyle keyifli tatları paylaşmaktan haz duyarlar. Konfor ve estetik onlar için önemlidir. İlişkide ise sadakat ve güven ararlar. İstikrar, ön plandadır.

Venüs İkizler

Venüs İkizler, sosyal olmayı, kalabalık ortamlarda keyifli aktivitelerle uğraşmayı çok sever. Doğası gereği entelektüel ve sürekli yeni bilgilerin peşinde olan, meraklı bir yapısı vardır. Devamlı yeni bir şeyler öğrenmek için çalışırlar ve öğrendikçe daha da haz alırlar. İlişkilerinde iletişime çok önem veren Venüs İkizler, esnek ve hareketli ilişkiler ister, monotonluktan hoşlanmaz ve kaçar.

Venüs Yengeç

Venüs Yengeç, sevdikleri ile günlük aktiviteler yapmaktan büyük keyif alır. Arkadaşlarıyla, dostlarıyla, ailesiyle piknik yapmak, plajda dolaşmak, oturup bir şeyler yemek gibi sıradan görünen aktiviteler Venüs Yengeç için çok keyiflidir. Etrafında sevildiğini hissettiren insanlar oldukça büyük mutluluk duyar. Fedakar ruhları ve koruyucu doğaları ile ilişkilerinde hep destek olma görevini üstlenirler. Bağlanmak, güvende hissetmek isterler ve aile kavramı onlar için çok önemlidir.

Venüs Aslan

Venüs Aslan, sevdiklerine hediye vermeyi ve onlardan hediyeler almayı çok sever, çünkü hediyeleşmek sevginin bir göstergesidir. Değerli olduklarını hissetmek isteyen Venüs Aslanlar, aksi halde hayal kırıklığına uğradıklarını gösteren tepkiler verebilirler. İlişkilerinden ilgi ve takdir görmek onlar için çok önemlidir. Büyük jestler, dikkat çekici ve etkileyici büyük hareketler, romantizmi tetikleyen önemli unsurlardır. İlişkilerde sadık, cömert ve lider rolünde partnerlere dönüşürler ve partnerlerinden de aynı ilgiyi, özeni görmek isterler.

Venüs Başak

Venüs Başak, doğası gereği doğa ile iç içe olmak, doğayla bağlantı kurmak ister. Doğada zaman geçirilen aktivitelere bayılır, çiçek ekmek, parklarda gönüllü çalışmak ya da meyve-sebze yetiştirmek ister. Ellerini kullanarak bir şeyler yapmak, toprağa dokunmak, enerjilerini bu şekilde rahatlatmak Venüs Başaklar için çok önemlidir. Sabırlı ve özenli kişilikleri ile daha güzel bir dünya yaratmak için adeta işlerini ilmek ilmek işlerler. Mükemmeliyetçi ve titiz yapıları, ilişkilerde de kendini gösterir ve detaylara önem verirler.

Venüs Terazi

Venüs Terazi, doğası gereği her zaman eşitlikten yanadır. İlişkilerinde de yakın çevresinde de her zaman eşitliği savunur ve karşılıklı desteğin önemine inanır. Venüs Terazi, dünyasını paylaşabileceği, uzun vadeli bir ilişki ister. Zarafet ve uyum ilişkide çok önemlidir, ayrıca estetik ve romantizm de olmazsa olmazlar arasında yer alır. Dengeli ve adil bir ilişki, Venüs Terazi’nin en büyük isteklerinden biridir.

Venüs Akrep

Venüs Akrep, gizemli olmayı ve oyunlar oynamayı çok sever. Hem ilişkilerinde hem de hayatın diğer tüm alanlarında sezgilerine güvenir. Mantıktan ziyade hisler, daha önemlidir. Altta yatan bilgileri, nedenleri bulma konusunda çok yeteneklidir ve bir sorunu çözdüklerinde yüksek duygusal tatmin hissederler. Yoğun ve derin bir ilişki yaşamak ister, partnerlerine karşı güçlü bir bağlılık gösterirler. Sahiplenme iç güdüleri oldukça yüksektir, tutkulu bir aşkın peşinden giderler.

Venüs Yay

Venüs Yay, seyahat etmeyi, yeni keşifler yapmayı çok sever. Farklı kültürler, felsefeler, yaşam şekilleri hakkında bilgilenmek, daha fazla deneyim yaşamak isterler. Macera ve heyecan olmazsa olmazlarıdır. Tek bir yerde uzun süre kalmak pek onlara göre değildir. Dünyayı adeta fethetmek için doğduklarını söylemek mümkün. İlişkilerinde de özgürlük ve bağımsızlık onlar için çok önemlidir ve partnerlerinin de yeni keşiflere açık olmasını arzu ederler.

Venüs Oğlak

Venüs Oğlak, geleceği en iyi şekilde yorumlamak için geçmişten güç ve ilham alır. Adeta zaman yolculukları yapmak için doğmuştur ve yaratıcılık, onlara göre geçmişi yorumlamaktan, onu çok iyi anlamaktan geçer. Hatıralar çok önemlidir, çünkü kendilerini daha iyi tanıyabilmek için geçmişin önemli olduğuna inanırlar. İlişkilerinde sorumluluk duygusunu ön planda tutarlar, sadık ve destekleyici partnerler olma eğilimindedirler.

Venüs Kova

Venüs Kova, dünyada bir fark yaratmak için çalışır ve dünyaya geliş amacının bu olduğuna inanır. Gönüllü projelere katılmak, bağış toplamak, eylemlerde yer almak onlar için çok önemlidir. Çünkü inandıkları bir amaç uğruna çalışmaktan beslenirler. Sosyal adalet kavramına büyük önem verir, bunun için çalışırlar. İlişkilerinde entelektüel bir uyum ararlar, ancak genelde mesafeli ve soğuk bir duruşa sahiplerdir. Özgürlüklerine düşkün oldukları için ilişkilerde genelde kural yıkıcı olarak tanınırlar.

Venüs Balık

Venüs Balık, sanatı ve duygusallığı birleştiren işler yapmaktan keyif alır. Romantizm, hayattaki en önemli unsurlardan biridir. Mum ışığında piknik yapmak, şiirler okumak, hayatı şairane bir tatta yaşamak Venüs Balık için mükemmel yaşamın özeti gibidir. İlişkilerde de romantizm ve tutku planladır, duygusal ve hassas yaklaşım ile partneriyle güçlü bir bağ kurarlar. Kendini adama ve fedakarlık ön plandadır.

Eğer siz de Venüs burcunuzu merak ediyorsanız dilerseniz buraya tıklayarak öğrenebilir, dilerseniz tarayıcınızdan farklı araçlar bularak öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Venüs burcunuzu bulduktan sonra yazımıza tekrar dönerek merak ettiklerinizi yeniden okuyabilirsiniz. Venüs burcunun yanı sıra Mars burcu hakkında da detaylı bilgi edinmek isterseniz Mars burcu ne anlama gelir? yazımıza tıklayabilirsiniz.

Kaynak: instyle

İlginizi çekebilir: Ay’ın gökyüzündeki dansı: 2024 Dolunay Takvimi ve astrolojik etkileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!