Vajina kaslarını güçlendirici klasik egzersizleri eğlenceli ve pratik hale getiren teknoloji: kGoal

Özellikle hamilelik dönemindeki kadınlarda, pelvik bölgesindeki kasları güçlendirmek için en sık kullanılan ve en etkili yöntemlerden biri olan Kegel egzersizlerinin cinsel yaşamı daha kaliteli hale getirmesinden ürinal kontrole kadar bir çok faydasının olduğunu, sizlerle daha önceki bir yazımızda paylaşmıştık.

Bu yazıda ise, Kegel egzersizlerini düzenli olarak uygulamakta zorluk çeken, uzun süreli egzersiz rutinlerinden sıkılan ya da egzersizleri tam ve doğru olarak uygulamayan kadınlar için üretilmiş olan; Kegel egzersizlerinizi çok daha kolay ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan bir yenilikten bahsedeceğiz: kGoal

kGoal

kGoal isimli cihazın yaratıcıları, Kegel egzersizlerinin kadınlar tarafından ne derece doğru uygulandığı hakkında yaptıkları geniş çaplı araştırmada, kadınların %30 gibi yüksek bir oranının egzersiz rutinini doğru ve etkili bir şekilde uygulayamadıkları sonucuna ulaştılar.

kGoal’ün üreticisi olan Minna isimli cinsel sağlık ürünleri şirketinin genel müdür yardımcısı Jon Thomas, Fast Company’e verdiği röportajda kadınların Kegel egzersizlerinde zorlanmalarının altında yatan nedenin, uygulama sırasında pelvik bölgesindeki kasları bilinçli bir şekilde kullanamamaları; yani egzersizlerde yer alan hareketleri nasıl uygulayacakları konusunda sıkıntı yaşamaları olduğunu belirtiyor. kGoal’ün üretim amacı da, bu noktada yaşanan sıkıntıyı gidermek; yani kadınların egzersizlerin uygulamasını doğru şekilde yapıp yapmadıklarını kontrol etmek.

kGoal teknolojisi

kGoal’ün kullanımı oldukça pratik: Egzersiz sırasında vücuda hiç bir zararı olmayan silikon bir yastık, pelvik bölgesindeki kasılmalardan aldığı verileri telefon uygulamasına aktarıyor. Egzersiz doğru şekilde uygulandığında, uygulama tarafından kullanıcıya küçük bir ses sinyali gönderiliyor. Hatta Kegel egzersizini daha eğlenceli hale getirmek isteyenler için, cihazı titreşim modunda kullanabilme seçeneği de sunuluyor 🙂

Piyasada vajina kaslarını güçlendirmenize yardımcı olabilecek bir çok uygulama mevcut. Ancak kGoal bu uygulamalardan farklı olarak, gelişiminizi mobil uygulama üzerinden ölçümleyebilme olanağı sunuyor.

Kegel egzersizlerini uygularken hareketlerin doğruluğunu kontrol etmek ve cinsel yaşamını renklendirmek isteyen kadınlar için üretilmiş olan bu mucizevi cihazın Türkiye’de satışının olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte, üretici firma cihazın Amerika’da yakın bir zamanda 175$’dan satışa çıkarılacağını bildirdi.

 

Kaynak: Buzzfeed

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!