Ünlü kadınların vazgeçemedikleri doğal güzellik reçeteleri

Kırmızı halıda tüm ışıltılarıyla arz-ı endam eden ünlü güzellerin bu ışıltısının ardında elbette sadece yüksek kaliteli kozmetik ürünleri ve kat kat yapılmış sahne makyajı yok. Hollywood ve gösteri dünyasının en güzel kadınlarının da tıpkı bizler gibi evde uyguladıkları bazı doğal güzellik reçeteleri var. Uplifers olarak dünyanın en güzel ve en havalı kadınlarının doğal güzellik reçetelerini sizler için araştırdık:

Liv Tyler

Pürüzsüz ve bebeksi cildinin sırrının “arındırma” olduğunu söyleyen güzel oyuncunun vazgeçemediği bir doğal güzellik reçetesi var. Halk arasında “acı tuz” veya “İngiliz tuzu” olarak anılan ve aslı magnezyum sülfat olan tuzu (aktarlarda bulabilirsiniz) ve sodayı karıştırarak cildine uygulayan Tyler, bu sayede cildinin tüm toksinlerden arındığını düşünüyor.

Liv Tyler
Liv Tyler

Miranda Kerr

2014 yılında Vanity Fair dergisine konuşan ünlü top model, günümüz koşullarında her kadının cildinin ortalama 200 kadar kimyasala maruz kaldığını ve bu yüzden kendi organik kozmetik ve kişisel bakım markası KORA’yı yarattığını belirtiyor. Tamamen doğal bileşenlerle üretilen KORA ürünleri aynı zamanda Miranda Kerr’in de güzellik sırrı.

Miranda Kerr
Miranda Kerr

Jessica Alba

İşi gereği 12 yaşından beri profesyonel makyaj yapmak zorunda kaldığını ve bu yüzden cildinin daima nefes almasını sağlamak gerektiğini erken yaşta öğrenen güzel oyunca Jessica Alba’nın favori doğal güzellik reçetesi aloe vera özü! Aloe veranın cildini hem kusursuz şekilde nemlendirdiğini hem de yaşlanma belirtilerini geciktirdiğini söyleyen Alba, bu ürünü her gün kullanıyor.

Jessica Alba
Jessica Alba

Josie Maran

Doğal güzelliği sayesinde adeta yaşsız bir kadın olan Josie Maran, cilt bakımında kimyasallar konusunda son derece hassas olduğunu belirtiyor. Özellikle hamilelik döneminde bu konuda iyice bilinçlendiğini söyleyen Maran, annesinden miras kalan doğal güzellik reçetelerinden vazgeçemiyor.

Josie Maran
Josie Maran

Gisele Bündchen

Ergenlik çağında yoğun bir sivilce problemi ile uğraştığını anlatan Gisele Bündchen, bu inatçı sivilcelerle başa çıkabilmek adına her yola başvurmuş ve çözümü doğal kil maskelerinde bulmuş. Yıllar sonra hayata geçirdiği güzellik ve bakım ürünleri markası Seeja’da da aynı doğal kil içeriğini kullanan Gisele Bündchen cilt bakımında daima sadelikten ve doğallıktan yana olduğunu söylüyor.

Gisele Bündchen

Gwyneth Paltrow

Kendi imzasını taşıyan bir cilt bakım ürünleri markasına sahip olan diğer bir ünlü güzel de Gwyneth Paltrow. Cilt güzelliğinin ilk ve en önemli adımının cilt temizliği olduğunu savunan güzel oyuncu, aynı zamanda doğal olmayan bileşenler içeren kozmetiklerin hem sağlık hem de para kaybı olduğunu iddia ediyor. Paltrow bu yüzden, kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak kurduğu marka çatısı altında zararsız ve organik bakım ürünleri üretiyor.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow

Natalie Portman

Hollywood’un en güzel kadınlarından Natalie Portman, vegan beslenmesinin sağlık ve güzellik konularında en büyük artısı olduğunu düşünüyor. Cilt bakım rutininde ise İngiltere’nin saygın organik içerikli kişisel bakım markalarından Pai’nin ürünlerini tercih eden Portman’a göre bol bol su içmek de en önemli doğal güzellik reçetelerinden biri.

Natalie Portman
Natalie Portman

Jennifer Aniston

Yıllara meydan okuyan bir güzelliğe sahip olan Jennifer Aniston’a göre güzelliğin ilk ve en önemli formülü, yaşlanmayı sevmek! Güzelliğini korumak için iyi beslenme ve sporun yanında bazı doğal güzellik reçetelerine de başvurduğunu söyleyen Aniston, yumurta beyazı ve avokado püresini karıştırarak cildine maske olarak uyguluyor.

Jennifer Aniston
Jennifer Aniston

 

Kaynak:

mindbodygreen.com

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz kişisel bakım ürünleri

Evde cilt bakımının en etkili yolu: Doğal yağlar

Doğal malzemelerle yapabileceğiniz 5 güzellik ürünü

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!