United Colors of Benetton, Güvenle Giyin Projesi’ni gururla sunuyor

Minik adımların geleceğe umutla koşması kadar ilham veren çok az şey olduğu kesin! Yalnızca modaya değil, geleceğe de yön veren marka United Colors of Benetton, Güvenle Giyin projesi ile çocuklar tarafından giyilen giysilerin kalitesi ve güvenliğinden emin olmayı, farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve çocukların sağlığına ve doğanın korunmasına özen gösteriyor.

Elli yılı aşkın süredir Ar-Ge çalışmalarını moda tasarımıyla birlikte yürüten, uluslararası arenada çok renkliliği ve çeşitliliği sahiplenen hazır giyim markası Benetton; daha iyi bir gelecek sözünü tutmaya çocuk koleksiyonları için geliştirdiği “Güvenle Giyin” projesi ile devam ediyor. Güvenle Giyin projesi çocuk ürünlerinin üretim aşamasında gösterilen özen ve hassasiyetin bir sonucu olarak, ürünlerin güvenliğini vurguluyor.  Güvenle Giyin projesiyle, tüm dünya genelinde Temmuz 2012’den günümüze United Colors of Benetton Çocuk ve Undercolors of Benetton Çocuk koleksiyonlarında yer alan parçalar, güven veren üretim aşamalarıyla gelecek için daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu savunuyor.

Benetton, giysilerin tasarım aşamasından itibaren çocuklar için boğulma ve takılma tehlikesinden, zararlı kimyasalların üretim aşamasında kullanılmamasına; iplerin ve bağların uzunluğunun kontrol edilmesine kadar detaylı bir izleme yöntemi geliştiriyor. Benetton, çocuk koleksiyonu üretiminde kullanılan tüm malzemeleri, uluslararası güvenlik parametrelerine uygun olarak dünyanın en prestijli bağımsız laboratuvarları tarafından yapılan birçok testten geçiriyor ve güven veren parçalar sunuyor. Güvenle Giyin projesi, tehlikeli bileşenlere hayır felsefesini benimseyerek ürünlerde kullanılan düğme, çıtçıt, pul, boncuk gibi küçük malzemelerin; çocukların uyguladığı kuvvet ile çıkaramayacağı teknolojiyle üretiliyor.

Bu kuvvet analizleri özel laboratuvarlarda gerçekleştiriliyor. Alerjen veya kanserojen olduğu düşünülen boyaları üretimde bulundurmayan Benetton, böylece tüketicilerin boyalara maruz kaldığında karşılaşabileceği riskleri sınırlandırıyor. Koleksiyonda yer alan özellikle baskı ve aksesuarlarda, malzemelerin esnekliğini ve yumuşaklığını artırmak için kullanılan, zararlı ftalatları ve rengi düzeltmek, çekme ile kırışmayı önlemek için kullanılan formaldehit maddesini üretim sürecinden tamamen kaldırıyor.

Ayrıca sürdürülebilirlik felsefesiyle ürünün son tüketiciyle buluşmasına kadar sıkı bir kontrol sisteminden geçirilerek, üretim ve dağıtım aşamalarında uygulanan işlemleri izlenebilir kılıyor. Benetton bu proje ile mümkün olan her alanda daha da zor hedeflere ulaşma arzusuyla, zaman içinde giderek gelişmeyi hedefliyor.

United Colors of Benetton Çocuk Koleksiyonu ve Undercolors of Benetton koleksiyonlarını keşfetmek için tıklayabilirsiniz:  https://tr.benetton.com/cocuk  & https://tr.benetton.com/undercolors-cocuk

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!