Umutsuzluğa kapılmayın: Umut, bize iyi gelecek

Ülkemizde terör nedeniyle acılı ve kaygılı günler yaşıyoruz. Hepimizin içi buruk. Hepimiz öfkeliyiz. Buradaki en güzel şey ‘‘hepimiz’’ olabilmek, bir olmak, birlik olabilmek.

Terörün en büyük amacı topluma umutsuzluk duygusunu yaşatmaktır. Terörün yarattığı umutsuzluk duygusu ile amaç; toplumu bölmek, kutuplaştırmak ve otoriteye karşı öfke duygusu uyandırmaktır. Böyle olunca toplum güç kaybeder. Güç kaybeden topluma da saldırı daha kolaydır. İşte tam bu nedenle birlik olmak gerek. Birlik olunca her şeyle başa çıkmak daha kolaydır, konu terör olsa bile.

Kim yüz binlerce insanın karşısında durabilir ki biz bir olursak?  

Gün acıları paylaşma günüdür.

Birbiriyle yardımlaşma günüdür.

Umutsuzluğa kapılmadan her yeni günle yeniden başlama günüdür.

Gidenleri unutmadan, mücadele etme günüdür.

Acıyan yanımızı bir olup dindirmeli, yaralarımızı sarmalı, asla ve asla umutsuzluğa kapılmamalıyız.

Bizi iyi edecek şey umudumuzdur! 

umut

Biz çok büyük bir topluluğuz. Ne dinimizin, ne dilimizin, ne de cinsiyetimizin farklılığın önemli var. Ayrışmadan bir olmalıyız. Biz kendi içimizde ayrışmazsak kimse bizi yıkamaz. Bu duruş sergilendiği sürece onlar zayıflar biz güçleniriz.

Hiçbir kötülük sonsuza dek süremez. Kötülük varsa iyilik de vardır. Hayat bu elbet dengesini bulacaktır. Bugün karanlık da olsa elbet aydınlık günler doğacaktır.

Uzman Klinik Psikolog Romina Kuyumcuoğlu Psikolog
Romina Kuyumcuoğlu // Uzman Klinik Psikolog - Haliç Üniversitesi Psikoloji lisans eğitiminin ardından aynı üniversitede Klinik (Uygulamalı) Psikoloji yüksek lisansı yaparak uzmanlık eğitimini tamamladı. ... Devam