Türkiye’nin esnek ve yenilikçi spor platformu: Sporcard.com

sporcard.com
Türkiye’nin esnek ve yenilikçi spor platformu

Yoğun yaşantısı ve günlük koşuşturmaca içinde spor yapmak birçok insan için ne yazık ki artık lüks haline geldi. Bir spor salonuna kayıtlı olmak ve düzenli olarak spor yapabilmek, özel sektörde, yoğun bir iş temposunda çalışan beyaz yakalılar için neredeyse imkânsız gibi.

Özellikle çok sık seyahat edenler, mesai saatleri sabit olmayanlar ya da yazları açık havada, kışları spor salonunda spor yapmayı tercih edenler için bir spor salonuna kaydolup belli bir programı takip etmek cazip bir seçenek olarak görünmüyor.

Sistemdeki bu eksikliği gören ve buna bir çözüm getirmek için harekete geçen genç girişimciler Berk Kaya, Jack Ojalvo, Cömert Tavaslıoğlu ve Korhan Saraçkardeşler, herhangi bir spor salonuna üye olmaksızın, dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde spor yapabilmenize olanak sağlayabilecek bir sistem olan sporcard.com’u, 2013 yılının Ekim ayında sporseverlerin hizmetine sundu.

Biz de bu girişimin detaylarını ve kullanıcılara ne gibi avantajlar sağladığını öğrenmek için sporcard.com’un kurucularından Berk Kaya ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

İşte spor salonlarına ve spor dünyasına yeni bir soluk getirecek sporcard.com ile ilgili merak edilenler;

Sporcard nedir? SporCard’a kimler, nasıl ulaşabilir?

SporCard’ı en basit haliyle anlatmak gerekirse, tek çatı altında çalıştığı bütün spor merkezlerinde (Fitness, Yoga, Pilates, Dövüş Okulları, Dans Okulları, vs..) kullanıcılarına esnek opsiyonlar sunan ; sadece uzun sureli üyelikler haricinde avantajlı tekli giriş, aylık girişler ve aktivite giriş seçenekleri sağlayarak kullanıcıların dilediği zaman aralıklarında salonu kullandıkları kadar harcatan, hiçbir salon üyeliği gerektirmeyen Türkiye’nin ilk ve tek spor merkezi ağıdır.

İnternet kullanıcısı olan herkes ister cep telefonundan ister bilgisayarından servisimize ulaşabilir. SporCard.com adresinden, kendinize uygun olan spor merkezini; lokasyon, fiyat, aktivite ve kolaylıklar şeklinde karşılaştırıp, gitmek istediğiniz salonun bilet tipini web sitemizden satın alabilirsiniz.

sporcardın avantajları

Sporcard’ın kullanıcılarına sağladığı hizmet ve avantajlar neler?

Sporcard_Flyer_ArkaSporCard kullanıcılarına bilgisayar ve telefon ile tüm spor merkezlerine detaylı bilgileriyle birlikte ulaşabilme imkânı sağlıyor. İçerik burada bizim için çok önemli; kendi çektiğimiz fotoğraflar, tarafsız yorumlama ve puanlama sistemi ile kullanıcıya objektif bir bakış açısı sağlarken; kendi yapımımız olan ve spor merkezleri ile birlikte çektiğimiz videolarla da, kullanıcı güvenini pekiştiriyoruz.

Daha önce sunulmamış bu kolaylıkların yanında, salonlarda normal şartlarda olmayan giriş ve üyelik sistemlerini de özel olarak kullanıcıya sunuyoruz.

SporCard aslında toplumu spor yapmaya teşvik edebilecek önemli bir projedir. Bunun yanı sıra spor sektörüne yeni bir soluk getirmektedir. Türkiye’de spor sektöründe büyük bir açık var. Spor yapmak bir lüks gibi geliyor insanlara. Fiyatların yüksek olması, ekonomik sebepler dolayısıyla spor unutulmuş durumda. Fakat SporCard bunun böyle olmadığını ve bütçeye uygun olan spor merkezini seçebilme imkânı olduğunu kullanıcılarına sunuyor. Bölgesel tarama ile de yol ve zaman kaybı yaşamayı ortadan kaldırıyor.

Bana kalırsa SporCard’ın en önemli avantajı; istediği yerde, istediği zaman, istediği kadar spor yapabilme esnekliğini spor yapmak isteyen insanlara sunuyor olması.

Mesela, Maslak’ta çalışıyorsunuz ve eviniz Suadiye’de. 18.00’de işten çıktığınızı varsayarsak, trafiğin en yoğun olduğu saatlerde vaktinizi yolda kaybetmek yerine, üyeliğinizin bulunmadığı, Maslak’taki bir spor salonundan istediğiniz giriş turunu satın alıp, spor yapabilirsiniz veya yoga ile günün stresini atabilirsiniz.

Haftasonu, Suadiye’deki spor salonunda fitness antrenmanlarınıza devam edebilirsiniz; böylece 2 salonla çalışırken, ikisinden de maksimum şekilde yararlanabilirsiniz. Birine 1 yıl üye olup, sadece hafta sonu ya da iş müsaitliğinden sonra gitmek yerine, ikisine de üye olmadan kullanabilme avantajını yaşayabilir, kendi spor bütçenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sporcard kullanıcısı olarak belirlediğiniz hedef kitle kim?

 • Yurtdışında senenin 9 ayı okuyup 3 ay Türkiye’ye tatil için dönenler,
 • Ülkemizi ziyaret edip sporunu aksatmak istemeyen turistler,
 • İşi icabı satış danışmanlığı yapıp şehir şehir gezenler,
 • Spor salonu deneyip emin olduktan sonra karar vermek isteyenler,
 • Spor bütçelerini kendileri belirlemek isteyenler,
 • İlk adımı atmaya cesaret edemeyenler,
 • Sadece belli başlı aktivitelerden ve özel derslerden yararlanmak isteyenler,
 • İşyeri evinden uzak olduğu için spora gidemeyenler,
 • Yoğun iş/hayat temposu nedeniyle spor salonu üyeliğinden emin olamayanlar,
 • Genelde açık havada spor yapmayı tercih edip, soğuk kış aylarında spor salonuna ihtiyaç duyanlar,
 • Kendi spor salonunda memnun olmayıp yeni bir spor salonu denemek isteyenler,
 • Özel bir hedef için spor salonuna gidenler (düğün, mezuniyet öncesi, veya Runtalya, İstanbul maratonu, vb. organizasyonlara hazırlananlar).

Aslında spor yapmak isteyen herkes için avantalı olan bir proje. Uzun vadeli üyelik yapma zorunluluğu olmadan gidip deneyebileceğiniz ayrıcalıklı bir site.

Personal trainerla çalışmak isteyen sporcard kullanıcıları bu hizmetten yararlanabiliyorlar mı yoksa verilen hizmet yalnızca salon kullanımı için mi geçerli?

Kesinlikle; kullanıcılar SporCard sitesinden personal training hizmetlerine de ulaşabilirler. Anlaşma yaptığımız salonların PT çalışmalarını satın alabilirler.

Bu çalışmanın içerisine; dans, kinetix, özel stüdyo ve yüzme dersleri gibi çoğaltılabilecek çalışmalarda girmektedir.

(Not: Uplifers yazarlarımızdan Beril Tarakçıoğlu’ndan Personal Training hizmeti almak için bu linke tıklayıp sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.)

Gelecekteki projelerinizden bahsedebilir misiniz? Sporcard kullanıcılarını ileride ne gibi yenilikler bekliyor olacak?

berk kaya
Berk Kaya

Kullanıcılarımız için PT alanında SporCard bünyesinde yeni bir uygulama kısa süre içerisinde oluşacak. Daha önce Türkiye’de denenmemiş bir uygulama olacak. SporCard projesinin aslında en çok ihtiyaç duyulacağı alanlardan biri, kurumsal şirketler. Keza kurumsal üyelikler için de büyük adımlar atıyoruz. Bu alanda devrim niteliğinde bir kaç yeni uygulamayı çok kısa süre içerisinde işleme koyacağız. Bu uygulama özellikle, ofis yaşantısında bunalan, stres ve sıradanlık problemleri yaşayan profesyonellere çok büyük bir yenilik ve heyecan getirecek.

Türkiye’deki dijital alanda yapılan gelişmeleri takip eden ve farklı spor dallarını deneyen Uplifers okuyucuları, www.SporCard.com adresini ziyaret edip, kendileri için en uygun olan spor merkezlerine gidebilirler.

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!