Türkiye’de doğup dünyaya yayılan Global Wellness Day coşkuyla kutlandı

Milyonlarca kişinin yaşamını iyi yönde değiştirerek daha iyi bir hayata adım atmak amacıyla düzenlenen iyi yaşam hareketi “Global Wellness Day” 11 Haziran Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta coşkuyla kutlandı. Global Wellness Day için, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 100 ülkesinde, 3000’den fazla noktada da çeşitli aktiviteler düzenlendi. 

gwd

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği tek gün olan Global Wellness Day, Türkiye ile birlikte dünyanın doğusundan batısına 100 ülkede büyük bir coşku ile kutlandı. İş kadını Belgin Aksoy kuruculuğunda 2012 yılından bu yana her haziran ayının ikinci cumartesi günü renkli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day’in Türkiye’deki adresi ise bu yıl KüçükÇiftlik Park oldu.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren etkinlik alanını dolduran ‘iyi yaşam gönüllüleri’ tüm etkinliklere katılıp hem uzmanlardan iyi ve sağlıklı yaşam adına bilgiler aldılar, hem de eğlenceli bir gün geçirdiler.“Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla farkındalık yaratmayı amaçlayan Global Wellness Day’in ücretsiz etkinlikleri sabah saat 10’da başlayarak akşamüstü 18’e kadar sürdü.

Günün ilk etkinliği sabahın erken saatlerinde Yoga Eğitmeni Gem Akcan eşliğinde yapılan yoga oldu. Yüzlerce kişi zihinsel ve bedensel arınma tekniklerini uygulayarak güne zinde başladılar.

Global Wellness Day’in en renkli aktivitelerinden biri de yoganın ardından düzenlenen zumba oldu. Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy’un enerjisi ile alanı dolduran herkes hareketli müzikler eşliğinde zumba yaptılar. Zumba ile herkes hem eğlendi, hem de spor yapmış oldu.

Etkinlikler kapsamında; uzmanlar eşliğinde iyi yaşam sohbetleri de yapıldı. Katılımcılar, Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak’ın doğru beslenme adına verdiği tavsiyeleri büyük bir ilgiyle dinlerken, Prof. Dr. Murat Aksoy da sağlıklı ve iyi yaşam adına çok önemli bilgiler verdi.

Kahkaha Terapisti Eser Mutlu’nun etkinliği ise günün en eğlenceli aktivitelerinden biriydi. Kahkaha atabilmenin önemini anlatan etkinlik kahkahalar eşliğinde neşe içinde geçti.

Katılımcılar, Nefes Terapisti Nevşah Fidan Karamehmet’in doğru nefesin önemiyle ilgili anlattıklarını can kulağıyla dinlerken, nefes tekniklerini dikkatle uygulamaya çalıştılar.

Global Wellness Day etkinliğinde çocuklar da unutulmamıştı. Çocuklar, onlar için oluşturulan özel bölümde dans, spor ve eğlenceli aktivitelerle çok renkli bir gün geçirdiler.

Aksoy: “Hareketimiz tüm dünyaya yayılıyor”

Etkinlikte bir konuşma yapan Global Wellness Day kurucusu Belgin Aksoy:

herkesi kendisi için ‘iyi bir şey’ yapmaya ve bugünü başlangıç kabul etmeye davet etti. Dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok geniş bir coğrafyada kutlanan bu özel günde, insanlara hayatlarında 365 gün iyi olmalarını sağlayacak değişiklikler yapmaları için ilham vermek istediklerini dile getiren Aksoy “Atacağınız bir adım tüm hayatınızda iyi yönde gelişmelere yol açacaktır. Biz bunun için herkesi bu adımı atmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Aksoy, sözlerine şunları ekledi: “Türkiye’den doğan Global Wellness Day, bugün 7 kıtada 100 ülkede, 250 milyon insanın hayatına dokundu. Tüm dünyadan 83 Elçi ve 21 Ana destekçi kendi ülkelerinde Global Wellness Day’i duyurmak ve insanların hayatlarında iyi yönde değişim gerçekleştirmek için projemize destek verdi ve vermeye de devam ediyor. Ayrıca Hindistan’dan Amerika’ya, Tayland’dan Nijerya’ya kadar kadar pek çok ülkenin resmi makamları da bizlere desteklerini yazılı olarak ilettiler. Bu emek dolu yolculuğun başlangıç noktası bir hayaldi belki ama bu hayal öylesine organik bir şekilde büyüdü ve tüm dünyadan insanların güçlerini birleştirmesiyle gerçeğe dönüştü ki, bugün tam tamına 100 ülkeye ulaştı. Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki, 2017 yılının sonunda Türkiye’den doğan Global Wellness Day, 150 ülkede kutlanıyor olacak.”

Bu yıl Global Wellness Day’de kimler vardı?

global wellness day katılımcılar

11 Haziran’da düzenlenen Global Wellness Day etkinliklerine Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, Prof. Dr. Murat Aksoy, Oyuncu, Mentor Kaan Sekban, Yazar Şah Yaycı, Nefes Terapisti Nevşah Fidan Karamehmet, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Yoga Eğitmeni Gem Akcan, Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy, Pilates Eğitmeni Murat Berkin, Yaşam Koçu Yeliz Rüzgar ve Kişisel Dönüşüm Danışmanı Sırma Belin ile NLP Master ve Sağlıklı Yaşam ve Kişisel Gelişim Danışmanı Gülay Üserbay ile ‘’Mutluluk Sanatı’’ seminerleriyle Wellness Koçu ve Yoga Eğitmeni Selin Persentili katıldı. Ayrıca Kaan Öztürk ve Reaksiyon verdikleri konserle Global Wellness Day’e renk kattı.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!