Turbo Down ile Belgrad Ormanı’nda sımsıcak bir gün

“Kahvaltı” dedik, “ofis partisi” dedik ama bir türlü buluşamadık. Uplifers’da aktif yaşamdan dem vuran live up yazarları olarak günlük hayatımızda da o kadar aktifiz ki zaman yaratamadık, birlikteliğin tadını çıkaramadık.

IMG_9269
Soldan sağa: Eda Günay, Gözde Mimiko Türkkan, Beril Tarakçıoğlu, Kıvanç Ergun

Geçtiğimiz hafta nihayet bir fırsat yakaladık ve attık kendimizi ormana. “11 de buluşalım” dediler, şaşırdım. Normal şartlarda benim koşmak için ormana gidip dönmem, hatta arada bir de kahvaltı edip eve varmam o saati buluyordu ama azınlıkta kalınca böyle boyun eğiyor işte insan. 🙂 Çaresizlik fena…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Soldan sağa: Beril Tarakçıoğlu, Eda Günay, Gözde Mimiko Türkkan, Kıvanç Ergun

İtiraf ediyorum: Bir gece önce yağmur yağması ve her yerin çamur içinde kalmasını dileyen kişi bendim. Böylece yeni cicilerimizi (ayakkabı ve montlarımızı) layığıyla kullanma fırsatını yakalayabilecektik. Waterproof (suya dayanıklı) özelliğini taşıyan bir ayakkabıyı kuru havada giymek kadar sıkıcı bir şey olamaz.

Sabaha doğru gelen sağanak yağmur benim yatakta pis pis sırıtmamın sebebiydi elbette. Hazırlanıp çıktım ve kızlarla buluştum. Üstümüzde sıcacık tutacağından emin olduğumuz montlar, ayaklarımızda çamura meydan okuyacak ayakkabılarımızla ormana doğru yola çıktık. Soğuk mu, su mu o da ne?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kıvanç Ergun

Eğer biraz kafanızı dinlemek, ciğerlerinizi oksijenle doldurmak isterseniz, şu aralar mutlaka Belgrad Ormanı’na gitmelisiniz. Sonbaharın canlı resmi orası; yeşilin, sarının, turuncunun ve kahverenginin her tonu mevcut.

Uzun uzun yürümeyi planladığımız için önce Beril bize ısınma yaptırdı. Arada Gözde‘nin de önerileriyle hem çalıştık hem de eğlendik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Soldan sağa: Beril Tarakçıoğlu, Eda Günay, Gözde Mimiko Türkkan

Ormanda insanlar yürüsünler diye yapılmış güzel bir pist mevcut ama bize aksiyon lazımdı ve parkurdan çıkıp, içlere doğru daldık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Soldan sağa: Kıvanç Ergun, Beril Tarakçıoğlu

Montlarımızın içindeki kaz tüyleri sayesinde uçup uçamayacağımızı test ettik önce, sonra sıra zor koşullarda ayakkabı tabanının ne kadar tutunabileceğini denemeye geldi. Bendeniz ilk gördüğüm ağaca tırmanıp testin başarıyla tamamlanmasını sağladım. Sınıfı geçmişti ayakkabılar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kıvanç Ergun

Ormanda hava sıcaklığı şehir sıcaklığından daha düşük olur, ama montlarımızın gelişmiş teknolojileri nedeniyle hiç üşümedik. Peki, aktivite yaparken bu kadar sıcak tutan mont terletmedi mi diye sorarsanız, montlarımızda bulunan nefes alma teknolojisi sayesinde herhangi bir rahatsızlık hissetmedik. Yürümeye devam ettik. Mantar bulduk, çamura bulandık ve tekrar parkura dönerek turu tamamladık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Soldan sağa: Kıvanç Ergun, Gözde Mimiko Türkkan

Yemeğe giderken çok zor bir doğa mücadelesinden çıkmışçasına çamur içindeydik. Oldum olası sevmişimdir çamura bulanmayı, suya girip çıkmayı. Ara sıra siz de yapmalısınız. İnanın ne stres kalacak ne de kaygı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kıvanç çamurda 🙂

Bu kadar uzun süre su ile temas edince ayakkabılarımın su almış olabileceğini düşünmüştüm, fakat eve geldiğimde en ufak bir ıslaklık olmadığını gördüm. Ayakkabılarımızda bulunan su geçirmezlik teknolojisi de bizden tam not aldı.

Huzurlu günler…

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Fotoğraflar: Gözde Mimiko Türkkan

Montlar: Columbia TurboDown

Ayakkabılar: Columbia Outdry

 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam