Tiny House: Tüm dünyada yükselen minimalist ve ekonomik ev trendi

Yılın 365 günü bir tır konteynırının içinde, tek odalı yürüyebilen bir evde ya da kabinde, yaşam tarzınızdan ödün vermeden, hem de doğanın tam ortasında yaşamak sizce mümkün mü?

İlk olarak Amerika’da başlayıp tüm dünyaya hızla yayılan ”Tiny House” (ufak ev) trendi, son birkaç yıldır ülkemizde de şehrin gürültüsünden uzaklaşıp minimalist, sade ve doğal bir yaşam tarzına geçiş yapanların tercihi haline gelmiş durumda. Ekonomik ve pratik olduğu için şehir dışından ev almanızı ya da sıfırdan bir ev inşa etmeye masraf yapmanızı gerektirmeyen bu sevimli ve küçük evler, karavan-ev arası bir yaşam alanına sahip. İçinde mutfağından banyosuna ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahip olan ve yılın 365 günü içinde yaşamaya olanak sağlayan ”Tiny House”ların en dikkat çeken özelliği geniş bir alana kurulmuş olmaları ve iç mekandan çok dış mekanda zaman geçirmeye elverişli şekilde dizayn edilmeleri. 

Siz de Tiny House’un nasıl yapılacağını, nasıl detaylara önem verilmesi gerektiğini ve kurulum aşamasından içinde yaşanılabilecek hale gelene kadar nasıl adımlar izlenmesi gerektiğini merak ediyorsanız, tüm ayrıntıları incelikle düşünülmüş bu evlerden ilham alabilirsiniz.

Tiny House tasarımcısı Shaye Boddington’ın konteynır evi ‘Hazel’

İlk evimiz ultra akıllı, geleceğe dönük yerleşim ve yerden tasarruf sağlayan mobilyalardan inanılmaz yeşil duvarlara, zarif şekilde işlenerek geri dönüştürülmüş ahşaplara ve yeşil çatı özelliklerine kadar tüm detayları özenle tasarlanmış bir Tiny House. 2,8 x 8,5 metrelik bir konteynır üzerine inşa edilen “Hazel”, Tiny House tasarımcısı Shaye Boddington’un eseri. 

This Dream Tiny House Is A Total Game Changer

Bursa’nın merkezinde minimal ve ekolojik bir yaşam

İkinci evimizin sahipleri Yasemin ve Tanju doğaya daha yakın olmak, sağlıklı beslenmek, kendi yiyeceklerini ekip biçmek için bir arsa arayışına girmiş ve sonrasında geniş bir arazi üstüne ulaşılabilir ama etkileyici bir konteyner evi inşa etmişler. Evdeki tüm akılcı çözümler ve bahçedeki heyecan verici her köşe izlemeye ve dinlemeye değer!

Bursa’da 28 m² Konteyner Ev: Hem Ekonomik Hem Ekolojik

Özlem Keşifte ile Türkiye’de Tiny House kültürü

Türkiye’de bulunan Tiny House, Bungalov, Minimalist ev gibi evleri tanıtan Özlem Keşifte ise 17 m²’lik muhteşem bir Tiny House ile karşımızda. Evin tüm özelliklerini, inşa aşamasından yaşam alanlarının kullanımına kadar detaylandıran Özlem Keşifte’nin anlatımıyla ülkemizdeki Tiny House kültürü.

Bu 17 m² Modern KÜÇÜK EV (Tiny House) Aklınızı Başınızdan Alacak!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!