Terazi Yeniayı ritüeli: Kapıdaki yenilikler için hazır mısın?

İslami takvime göre yeni bir yıl başladı. 29 Ağustos-29 Eylül arası, aslında kadim zamanlardan beri, insanların çok darda ve zorda hissettikleri bir dönem sonrasında kurtuluşa erdikleri bir dönem olarak anılır. Dolayısıyla lütfen bu ayın huşusunu ve lütuflarını fark ederek ilerlemeye devam edin diyorum. 28 Eylül’de gerçekleşecek olan Terazi Yeniayı Venüsyen konuları temsil etmekte; netice itibarıyla ilişkilerimiz, hem parayla hem aşkla ilgili konularda yeni adımlar atmamızı bize iletmekte, bu yüzden sizden ricam eskiye ait ne varsa sizi sıkıştıran, tasavvufi anlamda kabız eden, sevgiyle serbest bırakın. Bunu bir çeşit ritüel gibi yaparsanız sizin için çok daha iyi olacaktır, çünkü 30 Eylül haftası ile birlikte yeni bir sezon, yeni bir dönem başlayacak ve bu dönemde geriye bakmak yok. Geriye bakarsanız geride kalma enerjisi sizi aşağıya doğru çekecek ve sonbahar blues efektine maruz kalabilirsiniz.

Terazi Yeniayı ritüeli

Özellikle 30 Eylül haftasında yapmanız sizin için çok iyi olacaktır. Yeniay’ın elementi hava olduğundan bu ritüeli açık havada yapmanız daha doğru olacaktır.

  • Öncellikle açık bir alanda mümkünse elinize kağıt kalem alarak çalışma yapın: Bu Yeniay’da nelere başlangıç yapmak, neleri deneyimlemek istiyorsunuz? Bu yenilikler 2020 yılını da içersin, bir nevi hazırlık gibi düşünün önümüzdeki üç aylık süreç içerisinde ne olmak, neyi gerçekleştirmek, neyi hissetmek istiyorsunuz?
  • Madde madde yazın. Sonrasında bunları tek tek okuduktan sonra gözlerinizi kapayın, derin nefes alıp verin, rahatlayana kadar, kendinizi iyi hissettiğiniz anda maddelerin hislerini hissedin ve sanki bir balonun içine koyarak gökyüzüne salın gitsin.
  • Sonrasında ya bir tohum alın ekin veya Tema vakfına bu niyetlerinizle ilgili bir ağaç bağışı yapın ve kendinizi iyi hissedin çünkü dünyanın nefes alması için aracı olduğunuz için gökyüzü de sizin nefes almanıza vesile olacak kişi ve olayları getirecektir. Ve öyle de oldu…

İlahi olan aşkta buluşmak dileğiyle…

İlginizi çekebilir: Balık Dolunayı: Hayatını değiştirmek için ihtiyacın olan “sensin”

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam