Temmuz ayında burçları neler bekliyor?

Yazın en hararetli ayına hoş geldiniz, hem gönlümüzü hem cebimizi yakacak bir aya hazır olun! Temmuzun ilk haftasına Oğlak Dolunayı ile giriyoruz. Ptolemy’e göre Jüpiter ve Merkür karakterinde kalıcı başarılar getiren Oğlak Dolunayı, yengeç, terazi ve koç burçlarını çok etkileyecek. Var olan sorunları açığa çıkartan bir Yeniay, kimilerinin hayatına kalıcı mutluluk ve başarı getirecek. Kimilerine ise ayrılıkları getirebilir. Ciddi anlamda bu etkileri birinci derecede öncü burçlar, sonrasında sabit burçlar hissedecek.

10 Temmuz’da Mars, başak burcuna geçiş yapıyor. Marsın başak seyri süresince orman yangınlarında artış görülebilir. 11 Temmuz’da Merkür, aslan burcuna geçiş yapıyor. Tüm aslanlara şans ve yeni fırsatları beraberinde getirecek. Aşkta güzel bir sürecin içerisine giriyoruz, sürpriz tanışmaların tatil aşklarının artacağı zamanlar. Temmuzun üçüncü haftasında yengeç burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Aynı gün tutulma hattı koç ve terazi aksına geçiş yapacak. Tutulma hattı önümüzdeki bir buçuk yıllık süreçte terazi ve koç aksında seyredecek.

Aslan burcunda olan Venüs’ün, 20 Temmuz’da gölge etkisi 23 Temmuz’da retro seyri başlayacak ve 7 Eylül’e kadar sürecek. Eski aşklar, finansal olarak fiyat değişimleri, biz fanileri zorlayabilir; aşırı harcamalara dikkat… Güneş aslan burcuna 23 Temmuz Perşembe günü geçiş yapacak. Sevgili aslanlar doğum gününüz kutlu olsun, gökyüzünde yıldızınız parlasın. 29 Temmuz’da Merkür başak burcuna geçiş yapacak ve Temmuz ayını tamamlayacağız. Burçlara etkisine bakacak olursak…

Koç ve Yükselen Koçlar

Sevgili Koçlar bu ay sizin için önem taşıyor, kaderinizin yeni baştan yazıldığı zamanlar kendi burcunuza giriş yapan Kuzey Ay Düğümü ile birlikte evlilik, iş değiştirme, iş kurma gibi kadersel konuları deneyimlemeye başlayacaksınız. Oğlak burcunda gerçekleşen dolunay aile içerisindeki sorunları açığa çıkartırken, evlilik, yuva kurma ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Ayrıca Mars’ın başak seyri sağlıkla ilgili sorunları açığa çıkartırken kariyerinizle ilgili alacağınız yeni kararları ayın sonuna doğru uygulayacaksınız. Merkür’ün önce aslan ve ayın sonundaki başak seyri aşkta mutlu zamanları, tatilleri, eğlenceyi yükseltirken, ayın sonunda Venüs’ün retro seyri ile eski aşkları tekrar gündeminize getirebilir. Yoğun bir nostalji girdabına yakalanabilirsiniz. Çalışma hayatınızda yapacağınız değişiklikler, lokasyon değişikliğine sebep olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Sevgili Boğalar, bu ay sizin için zorlu geçecek, zira yönetici gezegeniniz retro seyrine başlıyor, tüm yaz boyunca retro seyrinde olurken haritanızın niteliğine göre sizi eski aşklarınız sevindirebilir. Oğlak burcunda gerçekleşen dolunayın etkisi yurt dışı temasını, yüksek eğitimle ilgili alacağınız haberleri müjdelelemekte. Mars’ın başak seyri aşkta enerjinizi yükseltebilir. Venüs’ün aslan seyri aile temasını, ev alma, evlenme, taşınma gibi konuları öne çıkartmakta. 20 Temmuz itibariyle aile büyükleri ve eşle ilgili sorunları çıkabilir, çözüm odaklı olun. 7 Eylül’e kadar herhangi bir karar vermeyiniz. Merkür’ün aslan seyri ev alma, yerleşim, taşınma gibi konuları öne çıkaracak. Yengeç yeniayı seyahat, iş gezileri müjdeliyor, kardeş ve yakın çevrenizden alacağınız maddi ve manevi destekler görebilirsiniz. Merkür’ün sayesinde aşkta keyifli zaman geçirebilirsiniz, yatırımlarınızdan bu dönem kar elde ederek ayı tamamlıyorsunuz.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler, ayın ilk haftasında oğlaktaki dolunayın etkisi, finansal anlamda var olan sorunları açığa çıkartacak; ancak mental anlamda bolluk berekete odaklanırsanız yapacağınız proje ve aile bireylerinden destekle bu süreci atlatabilirsiniz. 10 Temmuz’dan itibaren aile bireylerinin sağlık problemleri gün yüzüne çıkabilir, ev konuları öne çıkabilir, taşınma, tadilat gibi işlerle bu dönem uğraşabilirsiniz. Yakın çevrenizi ziyaret edebilir, kardeşlerinizle seyahate çıkabilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren ekstra gelir elde etmek açısından ayağınıza gelen fırsatları değerlendirebilirsiniz. Venüs’ün retrosu, eski aşkları hayatınıza çekebilir, eski bir iş teklifiyle karşılaşma durumu olası. 7 Eylül’e kadar eski sevgili ve eski iş fırsatları gündeminizde. Ayın sonuna doğru aile büyüklerini ziyarete gidebilir, yeni bir iş teklifi alarak transfer olabilirsiniz. Miras konuları ile ilgili anlaşmalar yapabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler, ikili ilişkilerinizde var olan sorunları açığa çıkaran dolunay bu sefer sizi sevindirebilir. Gerek aşk gerek iş hayatında başarı elde etmeniz mümkün. Kardeşlerinizle ilgili sağlık sorunları tetiklenebilir, ayrıca tatil planlarınız suya düşebilir. Bu ay çalışma kararlı olup, çalışma zamanı. Gökyüzü size her şekilde destek vermekte, finansal konularda eski projelerden yana kazanç sağlayabilirsiniz. Venüs retrosu size bu konuda destek verecek. Ayın ortasından itibaren iletişime daha fazla ağırlık vereceksiniz, iş anlaşmalarınız yoğun geçebilir, işi olmayanlar bu dönem işe girebilir. Aksların değişimi ve kendi burcunuzda gerçekleşen yeniayın etkisi yaşam kitabınızda yeni bir sayfayı açacak. Artık eski sizi bırakıp yeni sizle devam edeceksiniz. Geçmiş, sizi yormayacak kadar bu dönem çalıştırabilir. Ay sonuna doğru tatil planları yapabilir ve daha fazla rahatlayabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar

Sevgili Aslanlar, bu ay dinlenme zamanı. Dinlenme derken kolaylıkla da para kazanma zamanı. Ayın ilk haftasındaki dolunayın ve Mars’ın başak seyrindeki etkisi ile maddi ve manevi olarak kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bu ay sağlığınıza özen gösterin. Merkür’ün kendi burcunuzdaki seyri ve sonrasında Güneş’in de burcunuza geçmesiyle tüm ışıkların önünde siz olacaksınız. Parlama zamanı. Ancak nasıl parlayacağınıza siz karar verin. Venüs’ün seyri 20 Temmuz sonrasında retro seyrine başlayacak, eski proje ve aşklardan yana yüzünüz gülebilir. Ayın sonuna doğru gerçekleşen yeniay ve tutulma hattının değişimiyle hayatının kalitesi ve enerjisi de değişecek; yeni bir dönem senin için başlıyor! Sağlık, afiyet ve işlerinin rast gideceği zamanlar… Ayın sonuna doğru daha fazla iş bitirme zamanı…

Başak ve Yükselen Başaklar

Sevgili Başaklar, temmuz ayı eylem zamanı. Alacağınız maddi-manevi destekler doğrultusunda kendinizi yeniden ayağa kaldıracağınız zamanlar… Bu anlamda farkındalıkla ilerleyip ne istediğinizi bilme zamanları… Oğlaktaki dolunayın etkisi aşk, çocuk sahibi olma konusunda size sürprizler yaşatabilir. İkinci hafta itibariyle daha kararlı bir şekilde harekete geçebilirsiniz ancak sağlıkla ilgili sorunlara dikkat. Finansal anlamda ek gelir sağlayacağınız iş teklifleri alabilirsiniz. Yeteneklerinizden para kazanma zamanı. Ayın ortalarından itibaren aile bireylerinden, dostlarınızdan alacağınız desteklerle yeni bir eğitime başlayabilir, yeni bir arkadaş ortamına giriş yapabilirsiniz. Kalbi boş olanların ciddi şekilde aşka tutulma zamanları… Eski aşkların, eski projelerin, geçmişin tekrar hortlaması olası. Var olan konuları kapatmak için halının altını temizleyeceğiniz zamanlar… Ayın sonunda kafanızı daha rahat toplayacak ve hayatınızla ilgili güzel gelişmeleri deneyimleyeceksiniz.

 Terazi ve Yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler, yönetici gezegeniniz Venüs ayın son haftasından itibaren 7 Eylül’e kadar retro seyrine başlayacak. Bu da sizin hayatınızı sekteye uğratabilir; gerek ekonomik gerekse ikili ilişkiler adına problemler yaşayabilirsiniz. Bu açıdan önemli kararlarınızı 20 Temmuz’a kadar almanızı tavsiye ederim. Temmuz’un ilk haftası dolunayın etkisindesiniz, aile büyükleriniz, miras gibi konular gündeminizde olacak. İkinci haftasından itibaren çalışanlarınız varsa onlarla ilgili sorunlar yaşanabilir, ayrıca sağlığınıza biraz daha özen gösterme zamanları. Merkür’ün aslan seyri hayatınızda yeni bir dönemi beraberinde getirecek. Ayın sonuna kadar iş birliklerinizden elde edeceğiniz kazançların yanı sıra, tatil planlarınızı da hayata geçirebilirsiniz. Ayın üçüncü haftasında gerçekleşen Yeniay, kariyerinizde yeni bir dönemi öne çıkartacak. Eskiyi bırakarak yeni bir başlangıç yapma zamanı! Doğru kararı vermek için acele etmeyin. Ayın son haftasında çalışma hayatınızla ilgili yeni kararlar alma zamanı…

Akrep ve Yükselen Akrepler

Sevgili Akrepler yönetici gezegeniniz ayın ikinci haftasından itibaren başak seyrine başlıyor. Arkadaş ortamlarında, grup çalışmalarınızda ışıl ışıl parlayacağınız bir dönemin içerisinde olacaksınız. Enerjiniz yükseliyor, aşk yoksa hayatınızda bu dönem aşkta güzel tanışmalar, eski aşklarda geri dönme zamanları… Ayın ilk haftasında gerçekleşen dolunay, size iyi gelecek. Yakın çevrenizle ilgili güzel haberler alabilirsiniz, hem tatil hem de iş fırsatları enerjinizi yükseltecek. Ayın ikinci haftasında kariyerinizle ilgili yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Yapacağınız iş seyahatleri olumlu anlamda enerjinizi yükseltecek. Eski projeler, eski iş fırsatlarından kazançlar elde edebilirsiniz. Ayın üçüncü haftasında gerçekleşen Yeniay’ın etkisi farklı bir bakış açısını beraberinde getirecek. Yapacağınız uzak seyahatler, yurt dışı konuları, alacağınız bir eğitim size yeni kapılar açabilir. Ayın sonunda bulunduğunuz ortamlarda daha fazla dikkat çekeceksiniz. Kalbi boş olanların hayatına doğru insan bu zaman dilimlerinde girebilir.

Yay ve Yükselen Yaylar

Sevgili Yaylar, ayın ilk haftasında gerçekleşen dolunayın etkisi finansal anlamda var olan sorunları açığa çıkartmakta… Ayın ikinci haftasında kariyerinizle ilgili eyleme geçeceğiniz zamanlar. Ayın sonuna kadar iş hayatınızda ayağınızı kaydırmak isteyenler olabilir. Ayın üçüncü haftasında uzun zamandan beri ötelediğiniz tatile çıkabilir, yurt dışına seyahat edebilirsiniz. Daha önce açmış olduğunuz sosyal medya sayfalarınızla ilgilenebilirsiniz. Bu dönem dijital platformlardan size aşkını ilan edecek eski ve yeni kişiler olabilir. Ayın sonu kariyerinize daha fazla odaklanacaksınız, yapacağınız çalışmalar göz dolduracak.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Sevgili Oğlaklar, temmuz ayı hayatınızda daha fazla netleşeceğiniz zamanları göstermekte. Ayın ilk haftasında kendi burcunuzda gerçekleşen Dolunay, ikili ilişkilerinizi ve çalışma hayatınızı kadersel anlamda değiştirebilir. Ayın ikinci haftasında eğitim, tatil planlarınız aktifleşmekte; uluslararası konularla ilgili yapacağınız çalışmalarınız sonuç verebilir. Yalnız sağlığınıza biraz daha özen gösterme zamanı. Düşünce şeklinizi değiştirip yaşam kalitenizi yükseltme zamanı.

Kova ve Yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar, temmuz ayı sizin ayma yani uyanma, kendi değerinizi bilme ayı. Ayın ilk haftasında gerçekleşen dolunay, bilmediğiniz konuları açığa çıkaracak. Ayın ikinci haftasında ikili ilişkilerinizde var olan sorunlar açığa çıkabilir, hem iyi anlaşıp hem de bir anda bozulabilirsiniz. Uzun bir ilişkide olanlar biraz nostalji yaparak ilişkilerini tazeleyebilirler. Aşkı olmayanların eski sevgiliye dönmeyi düşünme zamanları. 17 Temmuz’da yeniayla birlikte hayatınız değişecek, daha anlamlı huzurlu bir dönem sizi bekliyor. Yaşamınıza anlam katacak bir karar alabilirsiniz; yeni alışkanlıklar kazanma zamanı. Ayın sonunda ödemelerinizi kontrol altına almanızda fayda var. Harcamalarınız, kredi kartlarınızın şişmesine sebep olabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar

Sevgili Balıklar, ayın ilk haftasında dolunay aşkla ilgili mutlulukları müjdeliyor. Yeni bir kursa katılabilir, sürpriz şekilde dostlarınızla tatile çıkabilirsiniz. Ayın ikinci haftası aşkta keyifli zamanlar… Enerjiniz yükseliyor, zaman zaman tartışmalar da olsa keyifli bir dönemin içerisinde olacaksınız. Aynı zamanda çalışma hayatınızda yapacağınız çalışmalar göz dolduracak. Network ağınızın desteğiyle daha ön plana çıkabilirsiniz. Eski projeleri hayata geçirme zamanı. Ayın 17’sinde yeniay ve tutulma hattının değişimi hayatınızda yeni bir döngüyü de başlatacak cinsten. Kalbi boş olanlar yeni bir aşka düşebilir, evli olanlar çocuk sahibi olmaya karar verebilir. Ardından ayın sonunda gerek iş hayatınız gerekse özel ilişkide var olan sorunları hızlı şekilde çözümleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Nisan ayı bizlere neler getiriyor: Nisan ayı burç yorumları

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam