Teknolojiye neden ve nasıl yatırım yapmalıyız?

“Ucuz alacak kadar zengin değilim” sözünü kim söylemiş bilinmez; ancak sadece uygun fiyatlı olduğu için düşünmeden alınan eşyalarla yaşanan olumsuz tecrübeler pek çok zaman bu sözü haklı çıkarıyor. Özellikle teknoloji söz konusu olduğunda oldukça geçerli olan bu önerme; ilk başta garip gibi görünse de, aslında kaliteli ürünlerin satın alınmasının uzun vadede daha karlı olduğunu en kısa şekilde özetliyor.

Teknoloji söz konusu olduğunda, her ürünün günden güne yeni modelleri çıkarken, durmak bilmeyen bir hızla gelişirken, neden yatırım yapmak önemli? Ve daha da önemlisi, nasıl bir yatırım yapmalıyız?

İşte “teknolojiye neden para harcamalıyız?” sorusunun 5 cevabı:

Teknoloji gerekliliktir.

Gün geçtikçe hayatımızın her alanında daha da çok yer kaplamaya başlayan teknoloji, çağımızda artık bir gereklilik. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ürünleri seçerek teknolojiye ayak uydurmak oldukça önemli.  

Teknolojik ürünler demirbaştır.

Teknolojik ürünler, özellikle zamanının ilerisinde ve kaliteli bir ürün söz konusu olduğunda gayrimenkul gibidir; yani değeri asla düşmez. Diğer yandan artık bankacılık dahil tüm işlemler teknolojik cihazlar üzerinden yapılıyor. Modern yaşama ayak uydurmanın yolu da hem güncel teknolojiyi destekleyen, hem gvenlik problemi yaşamayacağınız, tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren ürünlere sahip olmaktan geçiyor.

Teknoloji pek çok ihtiyacınıza cevap verir.

Bugün geldiğimiz noktada, teknoloji artık modadan sağlık sektörüne, her yerde. Dolayısıyla pek çok teknolojik alet artık başka amaçlar için de kullanılabiliyor. Örneğin giyilebilir teknoloji ürünleri ile beslenme programınızdan spor programınıza kadar pek çok şeyi düzenleyebilirsiniz.

Kullandığımız akıllı uygulamaların hayatımıza yön verdiği bu dönemde, spor motivasyonu, beslenme gibi pek çok şeyi tek bir yerden yönetebileceğiniz cihazlara sahip olmak, hayatınızı kolaylaştıracak.

Teknoloji aynı zamanda bilgi birikimi demektir.

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, eğer şu an teknolojiye yatırım yapmazsanız, birkaç sene sonra elinizden kayıp gidebilir. Zamanı yakalamak ve hatta ötesinde olabilmek için şimdiden teknolojiye ayak uydurmanız şart. Dolayısıyla çağa ayak uyduracak, donanımlı ve uzun süreli kullanabileceğiniz cihazlara yatırım yapmanızda fayda var.

Peki hangi ürünlere, nasıl yatırım yapmalıyız?

Teknoloji denildiğinde akla önce, günlük hayatımızdan iş hayatımıza, her an kullandığımız akıllı telefonlar ve bilgisayarlar geliyor. Diğer yandan pratik kullanımlarıyla hayatımızı kolaylaştıran, kulaklıklar ve keyifli evlerin olmazsa olmazı televizyon ve müzik sistemleri de modern yaşamın vazgeçilmezleri olarak sıralanıyor.

Eğer siz de teknolojiye yapacağınız doğru yatırımlarla zamanı yakalamak istiyorsanız, işte modern yaşamın olmazsa olmazı teknolojik cihazlar:

Bilgisayarını yanından ayırmayanlara: Apple MacBook Pro Touch Bar

Bilgisayarınız sizin ayrılmaz bir parçanızsa, teknolojik donanımıyla ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek bir cihazın yanı sıra hafif ve taşınması kolay bir bilgisayara ihtiyacınız var. Yeni Touch Bar özelliği ile her zamankinden daha pratik bir kullanım sunan Apple MacBook Pro Touch Bar, 2 kilogramdan daha hafif olma özelliği ile her yere taşıyabileceğiniz bir ürün. Diğer yandan önceki tüm modelleri geride bırakan yüksek ses özelliği ile de kullanım keyfini katlıyor. Ayrıca Troy, içinde bulunduğumuz “şehre dönüş” döneminde, okullar henüz açılmışken ve iş hayatına yeniden adapte olmaya çalışırken tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak Apple Macbook Pro Touch Bar’ı %13 indirimle satın alma fırsatı sağlıyor. 

Apple MacBook Pro Touch Bar, 2 kilogramdan daha hafif olma özelliği ile her yere taşıyabileceğiniz bir ürün.
Evde teknolojinin tadını çıkarmak isteyenlere: Apple TV

En popüler ve yeni filmlerin yanı sıra, yeni nesil Puhu TV, Blu TV, Netflix ve Mubi gibi uygulamalarla beraber de kullanabileceğiniz Apple TV; evde geçireceğiniz keyifli saatlerin vazgeçilmezi olacak. Touch Surface özellikle dokunmatik kumandasının yanı sıra oyunlar, eğitim ve fitness içerikli uygulamaları da yönetebileceğiniz Apple TV, başparmağınızın tek bir hareketiyle yönetebileceğiniz renkli bir dünya sunuyor.

Birçok mobil uygulamayla birlikte kullanabileceğiniz Apple TV; evde geçireceğiniz keyifli saatlerin vazgeçilmezi olacak.
Özgürlüğüne düşkün olanlara: AirPods

Kabloları karışmayan bir kulaklık hayali kuranlara müjde: artık Apple AirPods var. Tek dokunuş ile açılan, kulaktan çıkınca çalışmayı durduran ve tüm Apple cihazlarla beraber kullanılabilen AirPods; taşınabilir şarj kutusu ve 24 saate kadar süren pil ömrü ile vazgeçilmeziniz olacak.

Kabloları karışmayan bir kulaklık hayali kuranlara müjde: artık Apple AirPods var.
Ses kalitesini önemseyenlere: Marshall Hoparlör

Evdeyken izlediği filmlerin ya da dinlediği müziklerin keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlerin en büyük ihtiyacı olan ses sisteminin, tek parça ve en şık hali ile tanışın: Marshall Kilburn. Tüm elektronik cihazlarınıza bluetooth ile bağlayabileceğiniz, 4″ woofer, 20 saat pil ömrü ve canlı performans berraklığındaki ses kalitesi sunan Marshall Kilburn ile evinizde kendi stüdyonuzu oluşturun.

Kaliteli bir ses sisteminin, tek parça ve en şık hali ile tanışın: Marshall Kilburn

Siz de “şehre dönüş”ü hayatınızı kolaylaştıracak ve motivasyonunuzu artıracak teknolojik ürünlerle taçlandırmak istiyorsanız Troy’u ziyaret etmeyi unutmayın!

İlginizi çekebilir: Tatile giderken hangi eksikleri Troy’dan tamamlayabilirsiniz?

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!