TEDxİstanbul, dünyaca ünlü konuşmacılarıyla 19 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da

TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla TED lisansıyla düzenlenen TEDx etkinlikleri, küçük topluluklara TEDTalks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkanı veriyor. TEDxİstanbul, 19 Mayıs’ta, Volkswagen Ana Sponsorluğu ve Bankalararası Kart Merkezi’nin Resmi Sponsorluğu ile dünyadan ve Türkiye’den önemli isimleri “Yeniden Keşfet” teması etrafında bir araya getiriyor.

Önemli Not: Önümüzdeki günlerde Uplifers Instagram hesabından yapılacak bir yarışmayla TEDxİstanbul için bilet kazanabilirsiniz. Facebook ve Instagram hesabımızı takipte kalın, duyuruları kaçırmayın.

TEDxIstanbulmetinici

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED, “ideas worth spreading/paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir küresel konferanslar serisi. 1984 yılından günümüze uzanan konferanslar serisinin asıl amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin konuşmalarıyla bilgi alışverişine zemin oluşturmak.

tedx metinici2

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla İstanbul’da gerçekleşen TEDxİstanbul, Volkswagen Ana Sponsorluğu ve Bankalararası Kart Merkezi Resmi Sponsorluğu ile 19 Mayıs’ta VW Arena’da gerçekleşecek. Etkinlik biletleri ise Biletix’ten ulaşılabilecek.

tedx metinici

“Yeniden Keşfet” temalı konferansın 3 ayrı oturumuna 15 konuşmacının çıkacağı TEDxİstanbul’da katılımcıları eğlenceli aktiviteler, sergiler ve konuşmacılarla birebir sohbet imkanı bulabilecekleri bir platform bekliyor.

metinici

19 Mayıs’ta farklı bakış açılarıyla tanışmak ve dünyaca ünlü TED Konferansları’nı İstanbul’da deneyimlemek isteyenler için işte program akışı ve organizasyon bilgileri:

TEDxİstanbul Yeniden Keşfet Programı
Tarih : 19.Mayıs.2015
Saat : 08:30 – 17:30
Yer : Volkswagen Arena Maslak
Bilet SatışBiletix

TEDxİstanbul 2015 “Yeniden Keşfet” Konuşmacıları
Amy Robinson, Crowdsourcer, TEDx Music Project Küratörü
Doğa İçin Çal
Durukan Dudu, Ormanevi Kolektifi – Ekoköy Kurucu
Gökhan Özoğuz, Müzisyen
Hasan Çolakoğlu, Riot Games Ülke Müdürü
Maksut Aşkar, Şef
Mehmet Akbay, Kral Grubu Genel Koordinatörü
Nedim Ruacan,Başar Ünder Müzisyen
Ongun Tan, Makers Türkiye Kurucu
Pankaj Kedia, Qualcomm Giyilebilir Cihazlar Dünya Lideri
Prof. Dr. Sevil Atasoy, Kriminolog
Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Akademisyen
Prof. Dr. Talat Kırış, Nöroşirürji Uzmanı
Saffet Emre Tonguç, Gezgin/Yazar
Tim Leberecht, The Business Romantic Yazarı

Program ve konuşmacı listesi nihai değildir, değişiklik gösterebilir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!