Techno müzik sevenler için bu yaz Avrupa’da gidilesi festivaller

Yazın gelmesiyle doğal olarak festival sezonu da açılmış oldu. Türkiye’de bir festivale gittiğinizde harcadığınız parayı da göz önüne aldığınızda hepiniz Avrupa’da gideceğiniz festivallerle karşılaştırmasını yapmışsınızdır. Bense sizin için Türkiye’den gittiğinizde eğlencenin doruklarına çıkacağınız ve buradaki harcadığınız paradan çok da fazla harcamayacağınız festivalleri sizler için araştırdım:

Awakenings Festival (24-25 Haziran)

Amsterdam’da düzenlenen Awakenings Festival dünyanın en büyük açık hava Techno festivallerinden biri. Bu sene 24-25 Haziran’da, 8 farklı sahnede Hot Since 82, Maceo Plex, Adam Bayer, Len Faki, Nina Kraviz, Claptone ve daha onlarcası ile 20. yaşını da kutlayacak. 70.000 kişinin katıldığı bu festivalde iki günlük kombine biletlerin fiyatı 95 Euro.

Detaylar için tıklayın.

Exit Festival (6-9 Temmuz)

Avrupa’nın en iyi festivali ödülüne sahip Exit Festival farklı tarzdan sanatçıları konuk ediyor. Techno sahnesinde bu yıl Black Coffee, Solomun, Dixon, Nina Kraviz, Paul Kalkbrenner, Jamie Jones ve daha birçok ünlü isim 6-9 Temmuz tarihlerinde Exit Festival katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatacak. Türkiye’den vizesiz gidilecek olması, Sırbistan’ın ucuz olması ve Exit Festival sonrasında after party niteliğinde olan Sea Dance Festival’ine katılma imkanı da ayrıca avantajları. 4 günlük bilet fiyatı 425 TL.

Detaylar için tıklayın.

Melt Festival (14-16 Temmuz)

Almanya’da yer alan, eski endüstri bölgesi City of Iron isimli Ferropolis’te yapılan Melt Festival, göl içerisindeki ormanlık alanda harika bir konseptle gerçekleşiyor. Bu yıl 14-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak etkinlik 20 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor olacak. Die Antwoord, Bonobo, Richie Hawtin, Dixon, Modeselektor ve daha birçok sanatçının sahne alacağı Melt Festival’e bir de tren kaldırıyorlar ve şehrin belirli noktalarından binen katılımcılar ve sanatçılar ile partiye başlıyorlar. Tarih, kültür, güzel müzik, orman ve göl sizin unutulmaz deneyimler yaşayacağınıza ikna ediyorsa kaçırmayın. Hafta sonu bilet fiyatı 140 Euro.

Detaylar için tıklayın.

DGTL Barcelona (11-13 Ağustos)

DGTL, Barselona’da düzenlenen ve bence Avrupa’nın en iyi festivallerinden birisi. Eğlencenin yanında sanatsal sergilerin ve tasarımsal objelerin yer alması, kullanılan malzemelerin doğaya saygılı, sürdürülebilir olması da bu festivali diğerlerinden ayırıyor. Bu yıl Ame, Adriatique, Derrick May, Solomun, Satori gibi isimlerin yer alacağı festivalin kombine biletleri 109 Euro.

Detaylar için tıklayın.

Pukkelpop Festival (16-19 Ağustos)

8 farklı sahnede 200’den fazla DJ performansına ev sahipliği yapan, Belçika’nın en önemli festivali Pukkelpop bu sene 32. yaşını kutlayacak. Açık alanda birden fazla konsepte sahip alanları ile bütün bir festival deneyimi yaşayabileceğiniz bu festivalde sahne alacak isimlerden bazıları: Jackmaster, Ban Klock, Clean Bandit, Floating Point, Moderat… 4 gün sürecek festivalin kombine bilet fiyatları 199 Euro.

Detaylar için tıklayın.

Sonus Festival (20-24 Ağustos)

Hırvatistan’ın Pag Adası’nda yer alan Zcre Beach’te bu yıl beşinci yaşını kutlayacak olan Sonus Festival, beach partileri, tekne partileri, özel etkinlikler ve stage olarak planlanan 3 farklı mekanda gerçekleşiyor. 70 ünlü ismin sahne alacağı festivalde çalacak bazı isimler; Solomun, Ame, Adriatique, Jackmaster, Loco Dice, Maceo Plex, Matador, Rodhad… 4 günlük bu festivalin bilet fiyatları ise 179 Euro.

Detaylar için tıklayın.

İlginizi çekebilir: Müzikle mutluluk: Funk etkisi

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam