Tatil planı yaparken göz atmanız gereken faydalı siteler

Soğuk ve karanlık kış günlerinin ardından havaların biraz olsun ısınmaya başlamasıyla birlikte birçoğumuz tatil planları yapmaya başladık.

Tatil planı, destinasyonu seçtiğiniz anda başlar. Başlamasına başlar ama, bundan sonra ne yapmanız gerekiyor? İşte onun için en çok ihtiyacınız olan şey, aradığınız sorulara yanıtlar bulabileceğiniz seyahat siteleri.

İlgili yazı: Çifte kumruların tercih edeceği romantik tatil noktaları

Uplifers olarak tatil planı yaparken göz atmanız gereken faydalı siteleri bir araya getirdik:

1. Explorateur Travel

Kalacak yer bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Klasik rehberlik hizmetinin dışında gideceğiniz şehirle ilgili ufak tüyolar mı öğrenmek istiyorsunuz? Özel bir partiye katılma fırsatı yakalamak ister misiniz? İşte o zaman Explorateur Travel daha da aradığınız şey olabilir. Bütçenize uygun rezervasyonlar yaptırabilir, lokal aktivitelere katılma şansı yakalayabilirsiniz.

Tatil planı yaparken göz atmanız gereken faydalı siteler
Tinggly tatile giden sevdiklerinize macera dolu hediyeler vermenizi sağlayacak bir site.
2. Mapiful

Seyahatinizle ilgili anılar mı biriktirmek istiyorsunuz? Online bir platform olan Mapiful ile gezip gördüğünüz yerlerin kolayca haritasını çıkarabilirsiniz ve daha sonra bunu minimalist haritalara dönüştürebilirsiniz. İsveç menşeli Mapiful sayesinde, seyahat anılarını sanata dönüşüyor.

3. TripStreak

Başka hiçbirine benzemeyen bir arama ve rezervasyon motoru olan TripStreak ile uçak bileti ararken sizin için en önemli kriter neyse onu belirleyip, ona göre arama yapabiliyorsunuz. Üstelik bu sadece uçak bileti için geçerli değil. TripStreak ile araba kiralayabilir veya konaklama alternatifleri araştırabilirsiniz.

İlgili yazı: Kısa tatilleri en iyi şekilde değerlendirmenin yolları

4. Joey

Tatile giden herkes, orayı bilen insanlarla bir araya gelmek ister ancak bu her zaman pek mümkün olmayabiliyor. Peki gittiğiniz yerde yaşayan yerel insanlarla nasıl bir araya gelebilirsiniz? İşte Joey burada devreye giriyor ve yerel halk ile tatilcileri bir araya getiriyor.

5. Tinggly

Hediye denince artık aklımıza ilginç deneyimler, heyecan verici aktiviteler de geliyor. Tinggly de tatile giden sevdiklerinize macera dolu hediyeler vermenizi sağlayacak bir site. 100’den fazla ülkedeki birbirinden ilginç hediyeleri seçmek sizin elinizde.

6. Liligo

Tatile gittiğinizde en önemli harcama kalemlerinden biri de ulaşımdır. Liligo, gittiğiniz şehirdeki bütçenize en uygun ulaşım önerilerini keşfetmenizi sağlar. Tek bir tık’la uçak, otobüs, tren bileti fiyatlarını öğrenebilir, kıyaslama yapabilirsiniz.

7. The Inner Circle

Bir sonraki seyahatinizde ruhunuza hitap eden bir yol arkadaşı mı arıyorsunuz? Sıradan bir arkadaşlık sitesinden çok daha farklı olan Inner Circle, belki de ruh eşinizi bulmanızı sağlayabilir.

İlgili yazı: Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

8. Descape

Berlin’den çıkan bir girişim olan Descape sayesinde seyahat etmeyi bir işe dönüştürebilirsiniz. Bir seferinde çikolata fabrikasında çalışabilir, bir başka seferinde Afrika’da maceralara atılabilirsiniz. Böylelikle hem gezip hem de para kazanabilirsiniz.

Tatil planı yaparken göz atmanız gereken faydalı siteler
Descape sayesinde seyahat etmeyi bir işe dönüştürebilirsiniz.
9. Travel Diaries

Seyahat gazetecisi Veerle Witte’nin fikri olan Travel Diaries, tatil sırasında unutmak istemediğiniz deneyimleri saklamanızı sağlıyor. Bu online uygulama sayesinde hemen bir blog yazısı oluşturup yakın çevrenizle paylaşabilirsiniz.

10. Glamping Hub

Kamp yapma ve konforu bir arada bulabileceğiniz fırsatları buluşturan ve 100’den fazla ülkedeki 5.000 kadar lokasyonu buluşturan Glamping Hub da seyahat planlarken göz atmak isteyeceğiniz sitelerden biri.

Kaynak:
Travelettes

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!