Siyah çikolatadan gelen güzellik sırrı

İçerdiği yüksek yağ oranı nedeniyle, ne yazık ki sağlıklı bir diyet listesinde çok fazla tüketilmesi önerilmeyen siyah çikolatayı güzelliğiniz için kullanabileceğiniz bir bakım maskesi ile öneriyoruz. Organik bal ve erimiş siyah çikolatalı bu maskeyi, yüzünüzü arındırmak için evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

çikolata maskesi

Çikolata, Orta ve Güney Amerika ile Asya’nın bazı bölgelerindeki kakao ağaçlarından toplanan kakao çekirdeklerinden yapılmaktadır. Bu çekirdekler kavrulduktan sonra ezilir ve kakao yağı ortaya çıkar. Bu yağ, kozmetik ve güzellik ürünlerinde kullanılan zengin bir içeriğe sahiptir. Yiyecek olarak lezzeti ve sağladığı mutluluğun yanında çikolata, cildinizi korumanın yanı sıra çizgi ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan antioksidanlar içermektedir. Özellikle yüzde 70 gibi yüksek oranda kakao içeren siyah çikolatalar, en büyük sağlık ve güzellik faydaları sağlayan çikolata çeşidi olarak biliniyor.

kakao çekirdekleri

Siyah çikolatalı maske tarifi:

  • 2 çay kaşığı organik bal
  • 150 gram eritilmiş siyah çikolata
  • 2 çay kaşığı blender ile öğütülmüş yulaf ezmesi
  • 1 yemek kaşığı süzme yoğurt

Yukarıdaki tüm malzemelerle kremsi ve pürüzsüz bir karışım hazırlayın. Hazırladığınız bu doğal karışımı, dairesel hareketler yüzünüze nazikçe uygunlayın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra, bol su ile iyice yıkayın.

siyahçikolatalımaske

Kaynak

Hello Natural

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!