Sevgililer Günü’nde sevgilinize her zamankinden farklı bir hediye vermeye ne dersiniz?

sevgililer gunu fikirleri
Sevgililer gününde farklı hediyeler

Bir kaç gün sonra takvimler 14 Şubat’ı, yani Sevgililer Günü’nü gösteriyor olacak. Dünyanın bir çok yerinde sevgililer, birbirleri için ne kadar anlamlı olduklarını birbirlerine hediyeler alarak, yemekler yiyerek ya da farklı kutlamalara katılarak gösterecekler.

Özel günlerin tüketim çılgınlığına dönüştürüldüğü günümüzde, Sevgililer Günü de dahil olmak üzere bir çok günün amacından saptırılarak sonu olmayan bir tüketim etkinliğine dönüştürülmesi, bu özel günlerin anlamını yitirmesine sebep oluyor.

Bu Sevgililer Günü’nde sevgilinize ona kendini gerçekten değerli ve farklı hissettirecek, maddi değeri neredeyse olmayan ancak manevi olarak onu tatmin edebilecek, unutulmaz bir hediye vermeye ne dersiniz?

Uplifers olarak sevgiliniz için hazırlayabileceğiniz farklı hediye seçeneklerini sizler için derledik. Bu sene tüketim çılgınlığının bir parçası olmayı bırakarak önerilerimize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz;

1. Çiçek almak yerine çiçek tohumu alın

stk26575fls

Sevgililer Günü’nde sevgilinize her zamanki gibi çiçek almayı planlıyorsanız, bu planınızda biraz değişikliğe gitmeye ne dersiniz?

Sevgililer Günü’nde en çok alınan hediyelerin başında çiçek gelir. Binlerce ton canlı çiçek ve bitki, bu özel güne renk katmak amacıyla kesilir ve çöpe atılır. Bu sevgililer gününde çiçekleri ait olduğu yere, yani toprağa geri bırakıyoruz. Sevgilinize çiçek tohumları ya da ağaç fidanı gibi çevre dostu bir hediyeyle giderek, zaten tüketimin had safhada olduğu günlük yaşantısından bir süreliğine de olsa uzaklaştırıp, üretici olmanın tadını çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Emin olun sevgilinize vereceğiniz bir buket çiçek, doğanın mucizesine tanık  olma şansından daha değerli değil.

2. Akşam değil öğle yemeği planlayın

ogle yemegi

Sevgililer gününde herkes gibi siz de işyerinde olabilirsiniz ve haftanın son günün olmasının da etkisiyle, akşam yemeği için enerjiniz olmadığını düşünebilirsiniz.  Alternatif olarak partnerinizle öğle yemeği yemeye ne dersiniz? Bu farklı düşünceniz hem sevgilinizin sıkıcı iş gününün ortasında canlanmasına yardımcı olacak hem de herkesin bir yerlerde yemekte olacağı akşam saatlerindeki kalabalık ve karmaşadan uzaklaşmanızı sağlayacak.

3. Evcil hayvan sahiplenin

kopek

Eğer partneriniz ve siz gerçekten hayvanları seviyorsanız, sevgililer günü bir kedi ya da köpek sahiplenmek için harika bir bahane olabilir. Petshoplardan hayvan satın almak yerine, başkaları tarafından satın alınarak bir süre sonra sokağa bırakılan hayvanları hayvan barınaklarında ziyaret edebilir, eğer gerçekten bakabileceğinize inanıyor ve hayvanları seviyorsanız, evinize bu barınaklardan sevimli bir dost alabilirsiniz. Yeri gelmişken evcil hayvanların en az bir çocuk kadar özenle bakılması gerektiğini, hayvanlardan hoşlanmayan bir sevgiliniz varsa sırf sevimli olduğu için hediye olarak hayvan almamanız gerektiğini bir kez daha vurgulayalım.

4. Sevgilinize rahatlayabileceği bir banyo keyfi yaşatın

banyo

Tüm haftanın yorgunluğuyla eve geldikten sonra yapabileceğiniz en güzel şey ılık bir banyodur. Peki, sevgilinize bu sevgililer gününde rahatlama keyfi hediye etmeye ne dersiniz? Her zamankinden farklı olması için küveti sıcak suyla doldurduktan sonra aromatik yağlar ekleyebilir, güzel kokulu mumlarla banyoya daha egzotik bir hava yaratabilirsiniz. Sonrasında dilerseniz partnerinizle beraber, dilerseniz banyoyu yalnızca ona bırakarak hediyenin keyfini çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz.

5. Bisikletle küçük bir geziye çıkın

bisiklet

Bugünü farklı kılmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de, bisiklet kiralayıp şehirden uzak bir yerde kısa bir gezinti yapmak. İstanbul’da yaşıyorsanız Adalar bunun için uygun bir yer olabilir. Hava güzel olursa akşam saatlerinde Adaya gidebilir, bisiklet kiralayarak Adayı keşfedebilir, gece yıldızları izleyerek romantik dakikalar yaşayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!