Sevgili Akrep burçları için 2024-2044 Pluto Kova transiti etkisi

2008 yılından bu yana kardeşler, kuzenler, yakın çevre, komşular, haberleşme, yakın ilişkiler, en yakın arkadaşlıklarınız, hayatınızda işinizle ilgili, e-ticaret anlamında girişimler, sosyal medyayı aktif kullanma, bazı iş fikirleri konusunda düşünceler, fikirler, eğitim almak gibi konular gündeminizde olmuş olabilir. Bunun beraberinde baskı hissetmiş, zorlanmış, bazı krizler yaşamış olabilirsiniz; ancak tüm bu konular sizi oldukça büyüttü, değiştirdi. Ve dönüşüm sağladınız, olumlu anlamda güçlendiniz. Büyük farkındalıklar yaşadınız.

Şimdi bu tecrübelerle Pluto Kova transiti boyunca aile konuları önem kazanacak. Ailevi sorumluluklar olabilir, evlenebilirsiniz, anne baba konuları olabilir, boşanabilirsiniz, ev alımı ya da satımı olabilir, taşınma olabilir ya da köklenmeyle ilgili temalar gündeminizde olabilir. Mahremiyet konularınız, ailenizi koruduğunuz, ön planda göstermediğiniz, gizli tuttuğunuz, kendinize sakladığınız alanı gösterir. Anne babanız ile ilgili gündemler, kendi oluşturduğunuz ailedeki gündemler, ailede yaşanan durumları paylaşmama, gizli tutma, krizi yönetme gibi konularda psikolojik anlamda bir değişim ve dönüşüm söz konusu.

Aidiyet duygusu için önce sorgulayın; nereye aitim? Benim yuvam neresi? Nerede kök salmalıyım? Kök aileyi, mevcut aile yapınızı oldukça sorgulayacaksınız. Nereye ait olduğunuzu bulma konusunda güçlenme dönemi. Belki kariyeriniz ya da çalışma hayatınız vasıtasıyla başka bir yere yerleşim söz konusu olabilir. Kriz gibi görünen konuların ardında Pluto sizi güçlendirmek istiyor olacak. Köklü yerleşim, köklü adımlar atılacağı gündemlerde aidiyet duygunuz konusunda zaman zaman sorgulamalar yapacaksınız. Esneklik gösterdiğiniz ölçüde değişir ve dönüşüm sağlarsınız.

Aile konusunda esneklik, ailedeki farklılıkları kabullenme, ailedeki farklılıklar ile birlikte gelişme, büyüme, ailedeki farklı fikirlerle birlikte güçlenme konularında Pluto Kova size bir nimet. Burada büyük resimden bakabildiğinizde ailedeki farklı kimlikler ile yol almanın büyük zenginliğini, gücünü keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda Pluto burada takıntı verebilir, bu tuzaklara düşmeden kabullenişe geçebilir, zorlu etkileri hafifletebilirsiniz. Ailede güçlü bir yapı oluşturmalı ve buna giden yolları bulmalısınız.

Pluto Kova aileye olan bakış açınızı çok radikal bir şekilde değiştirmenize sebebiyet verecek zaman içerisinde. Farklılıkları kabullenme, başkalarının özgürlük alanlarına daha derin perspektiften bakabilme yetisi kazandıracak. Doğum grafiğiniz, Pluto’nun aldığı açılar ve tüm etkileşimler bu konuları sert veya yumuşak atlatacağınıza dair ipuçları verir. Ne kadar direnç gösterirseniz o kadar zarar, ne kadar olması gereken ölçüde esnek kalabilirseniz o ölçüde daha hafif etki alırsınız. Pluto Kova transitinin size olumlu değişim ve dönüşümler getirmesini diliyorum, sevgiler.

Pluto Kova transitinin diğer burçlara olan etkisini öğrenmek için tıklayın.

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam