Senin hayatın, senin fırçan

Diş sağlığınıza ve ağız bakımınıza verdiğiniz önem, sağlığınızın ve iyi bir dış görünüşün en temel göstergelerinden biri. Gülüşümüz, bize ait olan ve bizi diğer insanlardan farklı kılan en önemli fiziksel özelliklerimizden. Ağız ve diş sağlığı için elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı, en kaliteli ürünleri kullandığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak diş fırçalama gibi günlük rutinimiz haline gelmiş bazı alışkanlıkları zamanla otomatik pilota bağlayabiliyoruz.

Dis fircasi

Örneğin, diş fırçasıyla dişlerimizi fırçalama rutinimiz, yani ne zaman ön dişleri fırçalayacağımız, fırçayı ne zaman sağa, ne zaman sola geçireceğimiz bir süre sonra rutin haline gelebiliyor ve ne yaptığımızın farkında olmadan dişlerimizin tamamını, uygun bir şekilde fırçaladığımızı düşünüyoruz. Her sabah olduğu gibi bu sabah da dişlerinizi fırçalayarak ağzınızı temizlediğinizi düşünüyorsunuz. Ancak ne kadar temiz olduğunu biliyor musunuz?

Küçük değişimler büyük sonuçlar yaratır

Ağız ve diş sağlığı uzmanları tarafından önerilen 1 numaralı marka olan Oral-B şarj edilebilir diş fırçaları, ağız sağlığı konusunda manuel fırçalara göre daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

oral b dis fircasi

Daha önce şarj edilebilir fırçaya geçip geçmeme konusunda kararsızlık yaşamış, ancak daha sonra normal fırçanın yeterli olduğunu düşünerek vazgeçmiş olan çoğunluğun içinde olduğunuzu düşünüyoruz.

Şarj edilebilir diş fırçalarının artılarına tekrar göz atalım:

  • %100’e kadar daha fazla plak temizliği: Plak, diş yüzeyine yapışan ve manuel diş fırçasıyla temizlemenin oldukça güç olduğu bir maddedir. Diş fırçanız ne kadar hızlı hareket ederse, o kadar derin bir plak temizliği sağlar.  Şarj edilebilir fırçalar dakikada 48800 hareket yaparak manuel fırçalara göre %100’e kadar daha fazla plak temizliği sağlar.
  • Diş eti sağlığı: Manuel fırçanın kontrolü bizim elimizde olduğu için, zaman zaman diş etlerini dikkate almadan, sert bir şekilde diş fırçalayabiliyor ve diş etlerine zarar verebiliyoruz. Şarj edilebilir fırçalarda bulunan basınç göstergesi sayesinde diş etine farketmeden uyguladıgımız kuvveti ortadan kaldırırız.
  • Şarj edilebilir fırçalar, ağız sağlığı ve diş bakımı konusunda 2 dakika fırçalamaya teşvik eden yönlendirme sistemi çok daha motive edici.

630x400_uplifers

Bu içerik Oral-B’nin katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!