Şehirde mutluluk: Şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı İdil Meşe

Her pazartesi farklı sanatçıların hazırladığı şarkıları paylaştığımız “müzikle mutluluk” serileri artık sanatçıları dinleyebileceğiniz mekan önerilerini de içerecek. Şehrin yeteneklerini, yeni müzikleri ve farklı yerleri keşfedebileceksiniz. Bu haftanın özel konuğu da şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı olan İdil Meşe! 

İdil Meşe
İdil Meşe hakkında

İdil, aktif olarak 2003 yılında başladığı kariyerinde Trip-Hop, Indie, Electronic ve Folk tarzları ile bağımsız müzikler üretti. Akustik solo projesiyle Avrupa ve ABD’de birçok konser veren, Oceansvs Orientalis için yazdığı şarkıya Acid Pauli’nin yaptığı remiksle başarılarını kanıtlayan İdil Meşe dünya çapında bilinirlik kazandı. İdil, yerli sahnemizin başarılı sanatçılarının şarkılarından oluşan listesini de Partymag Spotify kanalında sizler için hazırladı.

İdil Meşe’nin sizler için hazırladığı playlist
İdil Meşe’yi canlı dinlemek isteyenlere

İdil Meşe ile Gaslamp Killer, Chinese Man, Mount Kimbie, Araabmuzik, Daedelus gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan, yerli Hip-Hop sahnesinin en başarılı isimlerinden Da Poet’in Trip-Hop ve Hip-Hop’ı birleştirdiği Rain Lab performansını 5 Temmuz Çarşamba günü Salon IKSV‘de 24. İstanbul Caz Festivali kapsamında dinleyebilirsiniz. Etkinlik detaylarına da buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Şehirde mutluluk: Mint İstanbul

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam