Şehirde mutluluk: Big Burn Festival rehberi

100 farklı DJ ile 3 gece 3 gün sürecek Big Burn Festivali 21 Temmuz Cuma günü Suma Beach’te başlıyor. Loco Dice, Acid Pauli, Richie Hawtin, Luciano, Dixon gibi ünlü isimlerin de sahne alacağı bu festivale nasıl gidilir, neler yapılır, kimler dinlenir?

Ulaşım

Festivale ulaşım için taksi kullanmak isteyenler Taksim’den 70-80 TL gibi bir ücret ile Suma Beach’e gelebilirler. Kendi aracı ile gelmek isteyenler de 20 TL karşılığında otoparkta araçlarını bırakabilir. Ancak şimdiden söyleyelim, sadece kombine bileti olanlar günde 2 kere araçlarına gitme hakkına sahip olabilecek, günlük bileti olanların ise bir kere gitme hakkı olacak. Ulaşım için diğer bir seçenek ise servisler. Etkinliğin Facebook sayfasından da öğrenebileceğiniz servisler sayesinde 15 TL ödeyerek festivale gelebilirsiniz. 

Big Burn Festivali / Cuma günü shuttle servisi saatleri
Big Burn Festivali / Cumartesi günü shuttle saatleri
Big Burn Festivali / Pazar günü shuttle saatleri
Konaklama

Big Burn Festivali kapsamında içerisinde duş ve tuvaletlerin de bulunduğu kamp alanları ayırıldı katılımcılar için. Sadece kamp bileti alanların girebileceği bu alanda kendi çadırınızı getirip kurabilir, dilediğiniz zaman gelip dinlenebilirsiniz. Bu kamp 21 Temmuz Cuma saat 13.00’da açılacak ve 23 Temmuz Pazartesi saat 09.00’da kapatılacaktır. Eğer kamp bileti almadıysanız da kapıda ücretini ödeyerek kamp yapabilirsiniz.

Eğlence

Festival alanında kurulacak 5 farklı sahnede 3 gün boyunca 100 farklı sanatçı performans sergileyecek. Bu kadar sanatçının hepsini dinlemek malesef imkansız o yüzden enerjinizi en çok sevdikleriniz için saklamanızı tavsiye ediyorum. Festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Big Burn Festival programı

Benim bu festivalde dinlemeyi dört gözle beklediğim sanatçılar ise şöyle:

  • Cuma günü Luciano, Nicole Moudaber, Felipe Valenzuela, Jeremy Olander, Nu, Maxi Storrs
  • Cumartesi günü Richie Hawtin, Dixon, Andre Galluzzi, Arketip, Arman Akıncı, Bedouin, Cengiz Can, Birol Giray, Can Tanca, Eren Eren
  • Pazar günü Loco Dice, Acid Pauli, Nick Höppner, AEX, Evrim De Evrim, Subb-An

Festivalde tabi ki sadece müzik ve dans yok. Serinlemek istediğinizde kendinizi serin sularına bırakabileceğiniz Kilyos denizi, eğlenceli aktivitelerin yer alacağı “Activation Zone”, alışveriş yapabileceğiniz “Shopping Zone” ve acıktığınızda yemek bulabileceğiniz “Food & Market Zone” size tam bir festival deneyimi yaşatmayı hedefliyor. 

Big Burn Festival alanı haritası.

Festivale günlük bileti olanlar için giriş ve çıkış saatleri şöyledir ve günlük biletler sadece aldığınız gün için geçerlidir.

  • 21 Temmuz 2017, Cuma günü biletleri saat 13:00’te başlar, Cumartesi sabah 10:00’da sona erer.
  • 22 Temmuz 2017, Cumartesi günü biletleri saat 08:00 de başlar, Pazar sabah 10:00’da sona erer.
  • 23 Temmuz 2017, Pazar günü biletleri saat 08:00’de başlar, Pazartesi sabah 04:00’de sona erer.

Etkinliğe sayılı günler kala bileti olmayanlar için ise şuan sadece kombine + kamp seçeneği bulunmakta. Bilet satın almak isteyenler buradan işlem yapabilirler.

Ayrıca önemli bir not; etkinliğe gelirken her türlü duruma karşı yanınızda kimliğinizi bulundurmayı ihmal etmeyiniz, yüzmek için kıyafetlerinizi, havlunuzu ve güneş altında dans ederken cildinizi korumak için güneş kreminizi unutmayınız. Veee tabi ki en rahat ettiğiniz dans ayakkabılarınızı giyerek geliniz!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam