Yaratım Kampı: Gelecekte Sen Nasıl Birisin?

Uzunca yıllar, yaşam bana ne getirdiyse onu yaşadım. Anda yaşamak ve teslimiyetin bu olduğunu sanıyordum. Yaşamdan keyif alabilmek için bir çok kez iş değiştirdim, şehir değiştirdim, yetmedi ülke değiştirdim ama bir türlü olmuyordu. İlk bir kaç gün yeniliklerin heyecanı ile neşe dolsam da bir süre sonra yeniden yaşamdan kopuyordum.

Ne olmak, ne yapmak istediğimle ilgili hiçbir fikrim yoktu. Üstelik, nasıl fikir edinebileceğimle ilgili de fikrim yoktu.

Şanslıydım ki her şeye rağmen keyif dolu bir yaşam yaratabileceğimle ilgili içimde hiç sönmeyen bir ateş yanıyordu. Bunun gerçek olabileceğine tüm kalbimle inanıyordum ama nasıl olacağını henüz bulamamıştım. Yılmadan denemeye devam ettim.

Huzur ve keyif dolu bir yaşam arayışımın açtığı yol beni kendim, insan ve yaşam üzerine uzunca bir araştırma ve pratik dönemine soktu. Öncelikle, çağımızın büyük bilgi bombardımanı içinde kendim için faydalı bilgiye nasıl ulaşacağımı keşfettim. Sonra da bu bilgilerin yaşamımda ne şekilde etkili olabileceğini anladım. Her gün yaptığım bu pratikler zaman içinde bakış açımı tamamen değiştirdi.

Bolca deneyim sonrasında idrak ettim ki yaşam bana sunulandan çok çok fazlası, sonsuz bir olasılıklar deniziydi ve en başından beri ihtiyaç duyduğum her şey yanı başımda duruyordu. Yaptığım hataları gördüm ve neyin neden çalışmamış olduğunu anladım.

Ben seçmediğimde yaşama maruz kalıyordum. Peki neden seçmiyordum? Çünkü nasıl seçeceğimi bilmiyordum. Bu yüzden, seçimlerimi değil şartlanmalarımı yaşıyordum. Bu da beni benim için gerçek olmayan dolayısıyla keyif alamadığım, yorucu ve ağır bir yaşama sürüklüyordu.

Ben, yaşama maruz kalan değil yaşama cevap veren olmayı seçtim ve bu yolda yürümeye devam ediyorum.

Bugün, geçtiğim bu yollarda yürümekte olan arkadaşlarım için el uzatma vaktinin geldiğini hissettim ve bir yaratım kampı tasarladım.

Bu kamp, “gelecek seni” yaratmak üzerine.

Kaz Dağlarının eşsiz doğasında çok keyifli Endes Kamp’ta 4 gün sürecek bu çalışmada şu konuları işleyeceğiz:

  • Dış dünyada neler oluyor? Bunun bana ne faydası var?
  • İç dünyamda neler oluyor? Kendimle nasıl bağlantı kurarım? (Duygular, düşünceler, duyumlar, ihtiyaçları anlamak)
  • Otorite olmak nedir? Nasıl olunur?
  • İlişkiler neden önemlidir? Besleyici ilişki nedir, nasıl oluşur?
  • Yaşamdan keyif almaktan ne anlıyorum?
  • Yaratım sürecinin nasıl bir doğası vardır? Enerji nasıl çalışır, nasıl çalışmaz?
  • Gelecek vizyonum nedir? Neden gereklidir? Nasıl oluştururum?
  • Doğru seçimleri nasıl yaparım?
  • Yaratım sürecimde karşıma ne gibi zorluklar çıkabilir? Bu zorluklarda enerjimi nasıl korurum?
  • Hedefime nasıl bağlı kalırım?

Güne her sabah yoga ve meditasyon ile başlayacağız. Bol bilgi ve pratikle geçecek atölye saatlerimizin yanı sıra gün boyu keyifli, eğlenceli vakitler ve dinlenme zamanlarımız da olacak 🙂 

Hedefim, biraz dinlenmeniz, ilham dolmanız ve kamptan yaşamınızı kendi rehberliğinizde yaratabileceğiniz donanıma sahip ayrılmanız.  Tanışmak, buluşmak üzere. Sevgiyle.

Kamp Detayları: 

1-5 Mayıs (5 Mayıs Yeni Ay ve 6 Mayıs Hıdrellez- yeni başlangıçlar için harika bir zaman)

Endes Kamp, Kaz Dağları

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] adresime email atmanızı rica ederim. Kontenjanımız sınırlı, haberlerinizi bekliyorum.

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam