Şehir yaşantısı ve yoganın şaşırtıcı güzellikteki uyumu

En son çıktığı Hindistan seyahatinden sonra, şehirde yaşayan insanların farklı yaşam tarzlarına dikkat çekmek için bir şeyler yapmak isteyen fotoğrafçı Alexey Wind, “Yoga And The City” (yoga ve şehir) isimli fotoğraf projesiyle şehir hayatında kendini; yogaya ve yoga felsefesine adamış insanların yaşamlarına dikkat çekmek istemiş.

Şehrin yorucu yaşam koşulları arasında mutlak huzuru ve sakinliği sağlayabilen bu insanların en yakın arkadaşları ise yoga. Zor olanı başaran bu insanların inandıkları en önemli iki şey; insan yaşamının çok değerli olduğu ve yaşanılan yer ister Himalayalar olsun ister kalabalık bir şehir, insanın her şekilde ve her atmosferde iç huzuruna kavuşabilecek güce sahip olduğu. 

Yoga And The City projesi sanatı, maneviyatı ve sporu bir araya getiriyor. Sanatçı tarafından “insan gücünün görsel bir yansıması” olarak tanımlanan proje; yoganın önemine de değiniyor. Yoganın; insanların içindeki gücü ve ulaşmak istediği huzuru en iyi şekilde yakalamak ve dışarıya çıkarmak için kullanabileceği önemli bir adım olduğunu söyleyen sanatçı projesiyle birlikte insanlara bir mesaj da veriyor:

“Bizler, eşi benzeri olmayan güzellikte bir dünyada yaşıyoruz. Kendimizi akıp giden rutine kaptırmamalıyız, çevremizdekilerin güzelliğini görebilmek ve takdir edebilmek için elimizden geleniz yapmalıyız. Bence her insan, içindeki sesi dinlemeli ve onu ne olursa olsun takip edip hayallerini gerçekleştirmeli.”

Kaynak: 
boredpanda