Sakinleşmek ve rahat bir uyku için: Doğadan Relax serisinin rahatlatıcı çaylarıyla tanıştınız mı?

Kaliteli ve yeterli bir uyku, iyi yaşamın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Kaliteli bir uyku daha zinde, daha enerjik, daha mutlu uyanmanızı sağlarken; kalitesiz ve yetersiz uyku kendini en çok motivasyon eksikliği, yorgunluk, halsizlik şeklinde gösteriyor.

Modern şehir hayatında asla düşmeyen yoğun tempo, sürekli artan stres faktörleri, hava kirliliği, trafik gibi pek çok etken, gün içinde yeterince yorulmamıza neden olurken; bu koşturmacalı hayat tarzı kaliteli bir uyku uyumamıza ve dinlenebilmemize de engel olabiliyor.

Yatmadan önce ılık bir duş almak, sakinleştirici müzikler dinlemek, uykudan önceki son 1 saatte ekran ışıklarından ve sosyal medyadan kaçınmak, kafein tüketimini sınırlandırmak, hafif beslenmek, yatak odanızı havalandırmak, rahat pijamalar ve nefes alan nevresimler tercih etmek; uyku kalitenizi yükseltecek küçük ama etkili önerilerden.

Şehir hayatının stres ve yorgunluğundan uzaklaşmanıza yardımcı olacak farklı çözümler arayanlara önerimizse; sakinleştirici ve rahat bir uykuyu destekleyici doğal etkileriyle ön plana çıkan Doğadan Relax serisinde yer alan çaylar. Doğadan Relax serisinde yer alan, sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi olan Doğadan Melisa, Doğadan Papatya ve Doğadan Relax Passifloralı; özellikle akşam saatlerinde kafeinsiz içecekler tercih edenler için birebir.

Dilerseniz Doğadan Relax serisinde yer alan çaylara yakından bakalım.

Doğadan Relax Melisa

Nane ailesinin beyaz küçük çiçekleriyle ve limona benzer kokusuyla bilinen üyesi melisa, özellikle stresli anlarda sağladığı sakinleştirici etkiyle tanınıyor. Stres ve kaygıyı azaltıcı bir etkiyle, strese bağlı uykusuzluk sorununu önleyerek deliksiz bir uyku çekmenize de yardımcı oluyor. Oğul otu olarak da bilinen melisa, şişkinlik, ağrı, gaz problemlerinin çözümünde ve soğuk algınlığının iyileşmesine de destekçi.

Oğul otu olarak da bilinen melisa içeriğiyle gün sonunda rahatlamanız ve keyifli bir uykuya hazırlanmanız için.

Doğadan Relax Papatya

Mayıs papatyası, içeriğindeki apigenin bileşeni sayesinde, kaygıyı azaltıp uykuya geçişi kolaylaştırıyor. Sindirim sistemi, kas ve iskelet sistemi ve cilt üzerindeki olumlu etkileriyle sağlık ve kozmetik sektörünün favorilerinden olan papatya, hoş kokusu ve hafif lezzetiyle yıl boyunca tüketebileceğiniz en keyifli bitki çaylarından.

Yumuşak içimiyle günün her saatinde rahatlamak isteyenler için.

Doğadan Relax Passifloralı

Çarkıfelek çiçeği olarak da bilinen passiflora, yatıştırıcı, uyku verici ve sakinleştirici etkileriyle öne çıkıyor. İçeriğinde yer alan apigenin bileşeni, sakinleştirici bir etki gösterirken, hafıza ya da motor reaksiyonları yavaşlatmıyor. Hoş kokusu keyifli bir içim sunarken, yorgunluk hissini de azaltıyor.

Papatya, limon otu ve melisanın rahatlatıcı passiflora bitkisiyle desteklendiği Doğadan Relax Passifloralı, yoğun zamanlarda kendinizi iyi hissettirecek, rahatlatıcı bir seçim.

 

Doğadan Relax serisiyle tanışmak için tıklayın.

Bu içerik Doğadan katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!