Sakal Baba, Uplifers Wellness Shop’un “Style Up” kategorisinde!

Yeri geldi karizmatik oldu, yeri geldi klasik oldu, yeri geldi havalı bir görünümün vazgeçilmez bir parçası haline geldi… Evet erkeklerin “en önemli” aksesuarı sakaldan bahsediyoruz.

Eski çağlarda sakal, yaşlıların, düşünürlerin aksesuarı olup bilgeliğin, güçlülüğün simgesiydi. Yaşlıların sakalları çok uzun olurdu. Mısır firavunları takma sakallar takarlardı. Eski Roma’da ise sakal erkeklik ve otorite işaretiydi. 19. yüzyıla gelindiğinde ise akla gelebilecek tüm şekilleriyle sakal altın çağını yaşamaya başladı.

Sakal tarağı, sakallarınızın karışmasına engel olurken, daha düzgün ve toplu bir görünüm sağlar. Ayrıca batıkların oluşmasına engel olur.

Günümüzde ise sakal, 18’inden 80’ine birçok erkeğin tutkusu haline geldi. Erkekler sakallarına, bir kadın saçlarına nasıl bakıyorsa öyle bakmaya başladı. Erkeğin sakalı, stilinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. 

Diğer yandan erkeklere seksi, şık, farklı, aynı zamanda daha maskülen bir izlenim veren ve yüzyıllardır erkeklerin önemli aksesuarlarından biri olan sakalın günlük bakımı, erkekleri kara kara düşündüren noktalardan biri. Siz de sakal bakımı için ne kullanacağınızı ya da nereden bulacağınızı bilemiyorsanız, size güzel bir haberimiz var!

Sakal bakım yağı, sakalınızın altındaki deriyi nemlendirerek sakal köklerini güçlendirir ve sakallarınızın daha parlak görünmesini sağlar.

Sakal bakımına önem veren erkeklerin buluşması noktası olan Sakal Baba; sakal bakım yağı, sakal tarakları, sakal sabunları, sakal boncukları ve sakal tıraş önlüklerinin yanı sıra sakal figürlü t-shirt, kupa ve kolye tasarımlarıyla Uplifers Wellness Shop’ta sizleri bekliyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!