Sağlıklı beslenme ve egzersiz rutinini tatilde de devam ettirebilmenin yolları    

Tatiller hepimizin doya doya rahatlama, yeme-içme, uyuma, dinlenme ve gezme zamanlarıdır. Bu zaman dilimlerinde tamamen kendi zevklerimize ve ihtiyaçlarımıza yöneldiğimiz için kendimizi şımartmak isteyebilir ve abartılı davranışlar sergileyebiliriz. Özellikle de bu konu yemekse.

tatilde egzersiz

Sağlıklı beslenenler ve spor yapanlar için tatil zamanlarında günlük rutine devam edebilmek, yani her sabah koşmak için erkenden uyanmak, yanınızdakiler tatlı yerken öğle yemeğinde haşlanmış brokoli  yemek tatil sırasında pek mümkün olamıyor. Ancak sağlıklı yaşamayı yaşam tarzı haline getirmiş ve hedefleri olan kişilerin tatil sırasında da beslenme düzenlerine ve egzersiz rutinlerine sadık kalmaları gerekiyor.

Bunu gerçekleştirebilmek sanıldığı kadar zor değil. Yapmanız gereken şeyler; ihtiyacınız olanı gerçekleştirebileceğiniz zaman dilimini yaratmak, vücudunuzun size söylediklerini dinlemek, ve gerekli olduğu zamanlarda hayır demeyi alışkanlık haline getirmek.

Eğer her gün 7’de egzersiz yapıyor ve 6’da kalkıyorsanız, tatilde de bu rutini aksatmamaya çalışın. Spor eşyalarınızı yanınıza alın ve gittiğiniz her yerde egzersiz rutininizi uygulayın. Sonrasında yetişmeniz gereken bir işiniz, tamamlanması gereken projeleriniz ya da sorumluluklarınız olmayacağı için doya doya dinlenebilir, yaptığınız egzersizlerden daha fazla zevk alabilirsiniz.

Tatile çıktığınızda egzersiz düzeninden çok yeme düzeninizi sürdürme konusunda zorluk yaşayacağınız açık. Otellerin menülerindeki yemekler ya da gittiğiniz yerde dışarıda yiyecekleriniz, beslenme düzeninizde bazı aksaklıklara neden olabilir.

Tatile çıktığınızda da sağlıklı beslenebilmek için valizinize küçük ve çok yer kaplamayacak atıştırmalıklar ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde tatilde genelde dışarıda yiyeceğiniz yemeklerin neden olduğu şişlik ve ağırlık hissini valizinizde kolaylıkla taşıyabileceğiniz bitki çaylarıyla azaltabilirsiniz.

Bitki dünyasının en çok tercih edilenleri şimdi Doğadan uzmanlığıyla bir arada. Doğadan 7 Otlu ve Doğadan Dokuzlu, formuna özen gösterenlerin vazgeçilmezi olacak. 

doğadan çay

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!