Rüyalarınızı ayrıntılı bir biçimde hatırlamak için ne yapabilirsiniz?

Rüya analizleri, kişisel yolculuğumuzda bizlere rehberlik eden değerli bir hazinedir. Gördüğümüz rüyaları değersiz, önemsiz, gereksiz gördüğümüzde onları kendimizden uzaklaştırmış oluyoruz. Rüyamızda gördüğümüz olumsuz bir durumun gerçekleşmesinden korkmamız veya tekrar aynı rüyayı görme endişemiz rüyalarımızı hatırlamamıza engel olabiliyor. Rüya atölyelerinde, rüyalarını hatırlamayanların nedenleri birbirine çok benziyor.

Peki rüyalarımızı hatırladığımızda onları nasıl yorumlamalıyız?

Rüyalarımızda hatırladığımız bazı sembolleri tek başına değerlendirmek çok sağlıklı olmayabilir. Sadece bir sembol üzerinden rüyanın bütününü anlamamız maalesef mümkün değil. O nedenle özellikle rüyalarınızın size rehberlik etmesini istiyorsanız, uyandığınızda duygularınızı mutlaka gözden geçirin.

Rüyanızı hatırlamakta zorlanıyorsanız, size yardımcı olabilecek bazı yöntemler var. Yataktan hemen kalkmak yerine gözlerinizi kapayıp uyumadan önce geriye doğru gittiğinizi hayal edebilirsiniz. Bu bir zihin egzersizi olduğu için kendinize zaman tanımalısınız. En azından 5-6 dakika gözleriniz kapalı bir şekilde hatırlamaya çalışırsanız, bir süre sonra rüyanızı hatırlamaya başlarsınız. Öz disiplin ve bu konuya vakit ayırmak yeterli olacaktır.

Hatırladığınız kısmını hemen baş ucunuzda bulunan rüya defterinize not alabilirsiniz. Üzerine düşündükçe hatırlamanız gereken diğer detayları da hatırlamaya başlarsınız. Birden yataktan kalkıp günün içine aktığınızda uyku sürecinde çok net gördüklerinizi dahi hatırlamamanız mümkün.

Hatırladığınız tüm sembolleri internetten araştırmak yerine sizin için ne anlama geldiğini çözmeniz gerekiyor çünkü o semboller sizin bilinçaltınızdan geliyor ve size özeller. Kadim sembollerin yanında çoğu sembol kişiye özeldir ve rüyayı görene aittir. Rüyalarımızda gördüğümüz kişilerin de bizim için ne ifade ettiğini anlamaya çalışmalıyız. Zamanla tekrarlayan sembollerimizi tanıdıkça, kendi yolculuğumuzu da çok daha iyi anlamaya başlayacağız.

Farkındalıklı rüyalar diliyorum…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz Instagram hesabımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Aradığınız cevapları rüyalarınızda bulmak için ne yapmalısınız?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam