Rüyalarınızdan cevap almak için uyumadan önce söyleyebileceğiniz bir olumlama

Gün boyunca yaşadıklarımız veya maruz kaldığımız ses ve görüntüler, geceleri gördüğümüz rüyaların içeriğini oluşturabilir. O nedenle bazen rüya analizi yaparken “Uyumadan önce herhangi bir yazı okudunuz mu, film seyrettiniz mi?” diye sorarım. Nedeni, rüya içeriğinin dışsal faktörlerden etkilenip etkilenmediğini anlamaya çalışmamdır. Etkilenmiş ise bize sağlıklı bir analiz sağlamaz maalesef…

O nedenle uyumadan önce zihnin dinginleşmesi çok önemlidir. Sağlıklı bir rüya süreci için günün etkilerinden arınmamız gerekmektedir. Bunun için neler yapmamız gerektiğini önceki yazılarımda sıkça paylaşmıştım. Örneğin, bir soru ya da niyet cümlesi ile uykuya hazırlık yaptınız ve sonra sosyal medyada bir video izlediniz. İşte böyle anlarda, bilinçdışı mutlaka son kaydı dikkate alır. Rüyanızın içeriği bambaşka bir hal alır ve sorunuzun ya da niyetinizin yanıtını çok farklı değerlendirmiş olursunuz.

O nedenle özellikle rüyalarınızdan, içinizdeki bilen tarafınızdan bilgi almak istiyorsanız mümkün olduğu kadar dinlenmiş ve temiz bir zihinle uykuya dalmanızı öneririm. O zaman gördüğünüz rüyalar, rüyalarınızdaki semboller daha sağlıklı bir yön vermiş olur size.

Bu yazıyı okuyanlar için bir olumlama paylaşmak istiyorum. Bu olumlamayı bir hafta boyunca uyumadan hemen önce söyleyebilirsiniz. Bu olumlamayı okumadan önce mutlaka beden ve zihin dinginliğiniz için yapmanız gerekenleri yapın; duş alın, nefes egzersizi yapın, meditasyon yapın… Böyle ritüellerle sağlıklı içerikleri görür ve analiz edebilirsiniz.

“Sevgili yüksek benliğim, bu gece bu yaşıma kadar edindiğim deneyimlerim sırasındaki, farkında olduğum ya da olmadığım, bildiğim ya da bilmediğim bütün zıtlıklarımı, kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı, öfkelerimi bedenimden ve zihnimden arındırmaya niyet ediyorum. Yüksek benliğimin benim için en iyi çözümü bulacağını, her zaman bana yol göstereceğini, rehberlik edeceğini biliyorum. Yaşadığım bütün deneyimlerin o an için en uygun deneyim olduğunu, yaşanılan her neyse mutlaka geliştirici bir etkisi olduğunu kabul ediyor ve niyet ediyorum. Kendime olan sevgimin beni her daim sarıp sarmaladığını ve varlığımı gerçekleştirmek için beni desteklediğini biliyorum. Her ne yaşıyorsam, benimle ilgili olduğunu, başkalarını suçladığım ve yargıladığım hiçbir durumun beni bir yere vardıramayacağını artık daha iyi anlıyorum. Bugüne kadar hayatıma giren, bana rehberlik eden herkese teşekkür ediyorum. Her şeyin benim içimde ve benimle ilgili olduğunu biliyor, kendi benliğimi de yargılamadan olanın en iyi seçim olduğunu kabul ederek, şu andan itibaren çözüme ulaşması gereken, ilerlemem gereken basamakları rüyalarım yoluyla bana iletmeni sevgiyle kabul ederek onaylıyorum. Yüksek benliğime beni her zaman desteklediği için teşekkür ederim.”

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz Instagram hesabımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalardaki semboller kişiseldir: Kendi sembollerinizi keşfedin

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam