Rüyalarınız topluma ve dünyaya dair haberler veriyor olabilir

Rüyalarımız, gördüklerimizden fazlası olabilir mi? Aslına bakılırsa rüyalarımız hayatın daha derin anlamlarına ve evrenin doğasının daha derin detaylarına işaret ediyor olabilir.

Avustralya yerlileri Aborijinlerin efsanelerine göre, evren çok uzun yıllar önce büyük bir gücün rüyası olarak yaratıldı. Bu büyük güç hala rüya görmektedir. Bu efsaneye göre doğada gördüğümüz her şey bu rüyanın ürünüdür. Yani biz bir rüyanın içindeyiz, aynı zamanda rüyayı göreniz. Bu süreçte gördüklerimizle yaşadıklarımız arasında bağlantı kurmamız ve kurduğumuz bağlantının sağlıklı olması algılarımızı daha çok açacaktır. Hem uyanık yaşantıda hem uyurken farkında olmak istiyorsak, algılarımızın açılmasına çok ihtiyacımız var. Nefes alarak yaşamaktan daha ötesi bilinçli irademizle yaşamımıza devam etmektir…

İnsan beyni günümüzde çoğunlukla önce karar veriyor, sonra algılıyor maalesef. Çünkü otomatikleşmek bilinçli olarak öğretiliyor. Sınırlarımızı aşmamak, sistemlere dahil olmak, hiçbir şekilde fayda sağlamamasına rağmen popüler insanların hayatlarına dahil olmak, kendi özümüzden ayrılarak onların yaşamlarını ve doğrularını taklit etmek ve taraftar olmak…

Rüyalarını fark eden, takip eden birey, kendiyle ilgilenen, benliğinin farkında olmak isteyen insandır. Bu yol bizi kendimizle barışık yaşamaya, anlamaya, ne istediğimizi bilmeye götürür. Kendiyle barışık olan insan, başkaları ile de barışıktır. Çatışmaları minimuma indirir. Hal böyle olunca rüyalar daha da derinleşir. Ve hatta toplumla ve doğayla ilgili rüyalar görmeye başlar.

Dünyamız da onu dönüştürdüğümüz durumdan sonra kendi doğal yapısından ve özünden uzaklaştı. Dolayısıyla bazılarımız doğal afetleri ve benzeri sorunları fazlaca rüyalarında görür oldu. Kendi ile barışık olan, kimseyle derdi olmayan farkında insanlar dünyanın canı yandıkça bunu hissediyorlar. Belki bir depremi, yangını, zarar gören çocukları rüyalarında çokça görüyorlar. Bu rüyalar, rüyalarımızdaki olaylar hemen yarın gerçekleşecek anlamına gelmiyor, fakat bu rüyalar, insanlık olarak bozduğumuz düzenin uzun vadede yansımaları olacağına işaret ediyor.

Bu şekilde haberci rüyalar görenler, uyumadan önce kendilerinin bireysel olarak dünya için ne yapabileceğini sorgulayarak uykuya dalarlarsa, birçok nimetinden faydalandığımız dünyamıza fayda sağlayacak görevlerini de anlamış olurlar.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz Instagram hesabımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalar iç dünyamızdan bilgiler taşıyarak bizi günlük hayata hazırlar

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam