Rüyalar iç dünyamızdan bilgiler taşıyarak bizi günlük hayata hazırlar

Teknoloji her geçen gün hayatımıza daha çok dahil oluyor. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırsa da daha stresli yaşamlar sürmemize de neden oluyor bir yandan. İşte bundan dolayı rüyaları iyileşme aracı olarak kullanmaya eskisinden daha çok ihtiyacımız var aslında. Dışarıdaki gerçeklerle savaşırken ve sürekli mücadele verirken, içteki benliğimizin rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı var. Ben bu durumu, gökyüzünde bulutların içindeki gerilimin oluşturduğu şimşeklere benzetiyorum. Biz insanlar da iç huzurumuz için çaba göstermez ve vakit ayırmazsak, uyuduğumuzda şimşekler çok daha sert ve hızlı olacaktır. Bedenimiz ise yoğun enerjiden dolayı gergin ve katılaşmış olarak uyanacaktır.

Rehber rüyalar (haberci rüyalar) kişisel gelişimin bir parçasıdır. Sayılar, renkler, hayvanlar, geometrik şekiller ve diğer semboller rehber rüyaların önemli bir parçasıdır.

Elbette hepimiz kriz anlarını farklı şekillerde karşılıyoruz. Aynı şekilde yaşadığımız stresin yoğunluğu da kişiden kişiye göre farklılık gösterebiliyor. Gün içinde nefes teknikleri işimizi kolaylaştırabilir. Fakat denediğimiz tüm yollara rağmen stresimizi yönetemiyor ve günün sonunda kafamız hala bir şeylere takılı kalıyorsa, uyku kalitemiz de buna bağlı olarak bozulur.

Dinlenme sürecinde yeterince sağlıklı bir uykuya geçiş sağlayamazsak, bize ait olanlar ve sahiplendiklerimizle ilgili (duygularımız, korkularımız, kırgınlıklarımız) iyileştirmemiz gerekenlere ulaşamaz, onların bizi ve yaşantımızı kontrol etmesine izin vermiş olabiliriz. Rüyalarımız endişelerimizi fark etmemizi sağlar. Sıklıkla gizli endişelerimizle yüz yüze gelmemizi sağlayan rüyalarımız, nasıl hareket etmemiz gerektiğini de gösterir bizlere.

Dışarıdan bakarak gözlemci olmanın keyfini ve faydalarını yaşamak istiyorsak, öncelikle gün içinde zorlandığımız konulardan ve olayların stresinden bedenimizi, zihnimizi uzaklaştırmamız gerektiğini unutmayalım.

Ancak o zaman içimizdeki adalet daha iyi olmamız için yönlendirici olmaya başlar, dışımızdaki benliğimiz ise çevreye ve kendine karşı güven hisseder. Rüyalar önceden bizleri uyararak koruduğu gibi, bizim için en iyi olanı da görmemizi sağlar, görmeyi seçen için…

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz Instagram hesabımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalardaki semboller kişiseldir: Kendi sembollerinizi keşfedin

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam