Rüyalarımızda duygular cesurdur: Duygularını uykunda keşfet

Duygularımız, hem rüyanın içinde hem de uyandığımızda çok önemlidir. Farkındalık yolculuğunda önemli yardımcılarımızdır. Kendimizle ilgili olanları anlattığı gibi, başkalarına dair hissettiklerimize dair de ipuçları içerir. Rüyamızda hissettiğimiz duygular, günlük hayattakinden daha yoğun ya da farklı olabilir. Uyurken ego, korku, kaygı olmadığı için duygularımızı daha serbest bıraktığımız ve onlara izin verdiğimiz için, ruhsal tarafımızla daha kolay iletişim kurarız.

Bu nedenle, duyguları anlamaya çalışmak, iyileşme sürecinde sembolleri analiz etmekten daha kolay olabilir. Rüyalarımızda gördüğümüz kişilerin duygularımızla bağlantılarını bulmak da önemlidir. Gerçek hayatta uyandırdığı duygular, kendimizle ilgili çözmemiz gereken, sürekli yaşadığımız olayların kök nedenlerini anlamamızı sağlar. Aynı şekilde rüyamızda gördüğümüz sembollerin bizdeki anılarına baktığımızda hissettiklerimizi hatırlamak ilerlememizi sağlar.

Rüyada duygularımız cesurdur. Korkarak uyandığımız rüyalar, çözülmemiş, aydınlanmamış, belki şu anda kabul etmediğimiz taraflarımıza dikkat çeker. Eğer dehşet içinde, korkarak uyanıyorsak, anlamamakta direndiğimiz tarafımıza dikkat etmeliyiz. Benzer şekilde, hiç olmasını istemediğimiz, korktuğumuz durumların gerçekleştiğini rüyada görmek, korktuklarımızın altında yatan duyguların çözülmesi gerektiğini anlatır.

Rüyada gördüğümüz kutsal semboller de bizim duygularımızın bağlı bulunduğu inançların işaretleridir. Kutsal saydıklarımız, rüyamızda farkında olmadan içgüdüsel olarak verdiğimiz tepkileri anlatır. Kutsal sayılan yerler, inançlar (illa dini yerler, inançlar olması gerekmiyor, olmazsa olmaz olanlar, tersini kesinlikle doğru bulmadığınız düşünceler de kutsal sayılabilir) çevremizdeki diğer insanlarla uyum içerisinde olmamız gerektiğini, kendimizi geliştirmemiz gereken noktalarda toplumla hareket etme, bağlı bulunduğu toplumun üyesi olmayı kabul etme duygularına dikkat çekmektedir.

Uyumadan önce, “Ben değerliyim” cümlesini sürekli tekrar ederseniz, uyuduğunuzda hem bilinçaltınız siz uykudan uyanana kadar bu cümleyi tekrar edecektir, hem de rüyalarınızda değerlilik duygunuzu iyileştirmek için izleyeceğiniz yola dair ipuçları bulacaksınız.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarda yolculuk yapmak ne anlama gelir?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam