Rüyalarda yolculuk yapmak ne anlama gelir?

Hepimizin rüyalarımızda sık sık gördüğü semboller vardır. Bunun dışında ortak gördüğümüz semboller de olabilir. Örneğin seyahat etmekle ilgili araçlar, yolculuklar gibi…

Kendimizi bir yolculuğun içinde görmek önemli işaretlerdendir. Özellikle de bir niyetimiz varsa hayatımızda o niyetle ilgili neler yaptığımızı, bu doğrultuda neler yapmamız gerektiğini anlatabilir bize. Yolculuğu hangi araçla yaptığımız, eğer bu bir araba ise arabayı kimin kullandığı, arabanın kime ait olduğu, daha büyük araçlarda yolculuk konforunuz, duygularınız, yolun durumu, havanın durumu, yolda size eşlik edenler, yolculuğun bitip bitmemesi gibi ayrıntılar önemlidir. Tüm bu soruları irdelemeli ve cevapları genişleterek analiz etmeliyiz. Bir rüyanın birden fazla cevabı olabilir.

Yolu tamamlamadan durmak, park etmek o niyetle ilgili ilerlemediğimizi, kendi kendimizi durdurduğumuzu, böyle durumlarda belki de durmaya ihtiyacımız olduğunu da göz ardı etmemeliyiz. Yolculuk sırasında yaşanan kazalar ve aksaklıklar o sırada yaşadığımız duygularla orantılı olarak analiz edilmelidir.

Ani oluşan kazaların dürtülerimizle ilişkili olabileceğini de düşünmek gerekir. Yolculuklar sırasında bir yerlerden ayrılmak, ayrılma zamanı, nedeni / varış yeri, varış saati gibi ayrıntılar da değerlendirilmelidir. Hiç gitmediğiniz bir yerse oranın özelliklerine bakılmalı. Daha önce gidilen bir yerse orayla ilgili anılar, dikkat çeken özellikler not alınarak detaylandırılmalıdır.

Bir yerlere yetişmeye, varmaya çalışmak da çok sık görülen rüyalardandır. Varmaya çalışılan yerin tanıdık olup olmaması önemlidir. Tanıdık bir yerde oradaki deneyimleri incelerken, tanımadığımız yerlerde bilmediğimiz alanlarda ilerlemeye çalıştığımızı anlayabiliriz.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyaların rehberliğinde yaşama sanatı

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam