Rüyalar bir keşif yolculuğudur: Gölge yanlarımızla orada karşılaşırız

Kadınlar içindeki eril yanı doğru şekilde bütünleştirdiğinde, farkındalıkla beraber mantıklı yanını da geliştirebileceklerdir. İçsel eril taraf, kadının küçük yaşlarda erkeklerle olan iletişimi ile şekillenir. Etrafındaki erkekler kendilerini anlama konusunda gelişmemişlerse, kadın, rüyalarında eril tarafının yoksunluk duygusunu yansıtan kişiler görür. Çoğunlukla kadının kişiliğindeki eril yanı güçlendirmeye, geliştirmeye yönelik semboller rüyalarda ortaya çıkar.

Kendi eril tarafını fark etmeyen kadınlar, sürekli erkekler tarafından hayal kırıklığına uğratılırlar. Hem kendileri, hem de ilişkileri sadece olgunlaşmamış yanlarının sorumluluğunu aldığında ilerleyebilir ve gelişebilir.

Rüyalarımız hepimizin eşsiz taraflarımıza ulaşmamızı sağlar. Eril, dişil taraflarımızı keşfettiğimizde uyanıkken de hayatımızı kontrol edebiliriz. Kendimizle çelişen taraflarımızı, denge sağlayabildiğimizde tamamlayarak şifalandırabiliriz. Bu, bizi daha rahat ve keyifli bir yaşama götürür.

Bazen rüyalarımızda kutsal kişiler, semboller ya da geometrik şekiller gördüğümüzde, büyük bir gerçekliğin, tamamlanmanın anlayışına geçebileceğimizi anlarız. Bu dünyada yaşadığımız sürece dünyevi deneyimleri yaşamak durumundayız. Bir taraftan da ruhani dünyaya aitiz. İkisi arasında denge kurarak, bütünleşebiliriz. Bu semboller ve kutsal olarak kabul ettiğimiz kişiler ve olaylarla ilgili olumsuz ve zarar verici görüntüler gördüğümüz zaman, kendi gücümüzü ihmal ediyoruz demektir. Bu noktada, ilerlemek, gelişmek, daha iyi olmak için kararlarımızı gözden geçirmeliyiz. Değişim bazen hayatımıza zorla müdahale eder.

Kişiliğimiz için gerekli olan gelişmenin, arkasına saklanan taraflarımız gölge yanlarımızdır. Gölge yanlarımız doğru yorumlandığında rüyalarımızı da fark edebiliriz. Sadece istekli olmak, ısrarcı olmak, yanımıza bir not defteri alarak bilinçaltımıza mesaj yollamak rüyalarımızı hatırlamamız için bize yardımcı olacaktır.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere!

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınıza dikkatli bakın: Duygu dünyanızın anahtarı orada gizli

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam